Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

door
Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

Het Nederlandse Vitesse beleefde een rampzalige start van het seizoen. De subtopper uit Arnhem bengelt na vijf speeldagen op een vijftiende plaats in de Eredivisie met amper vijf punten op de teller. Ondertussen heeft de club dan ook beslist om het roer om te gooien, en te kiezen voor een grote naam als nieuwe hoofdtrainer. 


Vorige week besliste Thomas Letsch om de deur achter zich dicht te trekken bij Vitesse. De Duitser was sinds 2020 aan de slag bij de ploeg uit Arnhem, en boekte er bijzonder knappe resultaten. Zo schreef hij vorig seizoen nog geschiedenis door de achtste finale van de Conference League te bereiken met de Arnhemmers. Toch verkoos Letsch om een kans om als hoofdtrainer in de Bundesliga aan de slag te gaan, niet te laten schieten. Hij zette zijn handtekening dan ook onder een meerjarig contract bij VFL Bochum. 

Ondertussen heeft Vitesse er geen gras over laten groeien, en stelde het vandaag niemand minder dan Philip Cocu voor als opvolger van Thomas Letsch. De 51-jarige Cocu heeft als hoofdopdracht om de ploeg uit Arnhem zo snel mogelijk weer in de bovenste kolom van de Eredivisie te krijgen. Cocu zat sinds 2020 zonder club nadat hij werd ontslagen bij Derby County. Voordien was de Nederlander actief als hoofdtrainer bij PSV en Fenerbahce. Bij PSV werd Cocu onder meer drie keer kampioen. 

Terug naar het oude nest

Als trainer behaalde Philip Cocu echter nooit het succes dat hij boekte als speler. De Nederlander begon zijn carrière in de jaren 80 bij AZ vooraleer hij werd weggehaald door Vitesse. Daar groeide hij in vijf seizoenen uit tot een absolute sterkhouder, wat hem dan weer een toptransfer richting PSV opleverde. Nadien speelde de oud-international ook nog zes seizoenen voor FC Barcelona. Na 27 jaar keert Cocu dus terug naar zijn oude nest in Arnhem. 

Zal Cocu ervoor zorgen dat Vitesse zich opnieuw naar de top hijst?

Meest recent

Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

24
24
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

22
22
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

209
209
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

34
34
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

78
78
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

330
330
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

110
110
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

136
136
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

124
124
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

169
169
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

311
311
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

432
432
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

154
154
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

618
618
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

322
322
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

200
200
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

323
323
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

271
271
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1008
1008
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

461
461
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

320
320
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

150
150
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

277
277
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

252
252
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

227
227

Meer sportnieuws