Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

33 stemmen
Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

Het Nederlandse Vitesse beleefde een rampzalige start van het seizoen. De subtopper uit Arnhem bengelt na vijf speeldagen op een vijftiende plaats in de Eredivisie met amper vijf punten op de teller. Ondertussen heeft de club dan ook beslist om het roer om te gooien, en te kiezen voor een grote naam als nieuwe hoofdtrainer. 


Vorige week besliste Thomas Letsch om de deur achter zich dicht te trekken bij Vitesse. De Duitser was sinds 2020 aan de slag bij de ploeg uit Arnhem, en boekte er bijzonder knappe resultaten. Zo schreef hij vorig seizoen nog geschiedenis door de achtste finale van de Conference League te bereiken met de Arnhemmers. Toch verkoos Letsch om een kans om als hoofdtrainer in de Bundesliga aan de slag te gaan, niet te laten schieten. Hij zette zijn handtekening dan ook onder een meerjarig contract bij VFL Bochum. 

Ondertussen heeft Vitesse er geen gras over laten groeien, en stelde het vandaag niemand minder dan Philip Cocu voor als opvolger van Thomas Letsch. De 51-jarige Cocu heeft als hoofdopdracht om de ploeg uit Arnhem zo snel mogelijk weer in de bovenste kolom van de Eredivisie te krijgen. Cocu zat sinds 2020 zonder club nadat hij werd ontslagen bij Derby County. Voordien was de Nederlander actief als hoofdtrainer bij PSV en Fenerbahce. Bij PSV werd Cocu onder meer drie keer kampioen. 

Terug naar het oude nest

Als trainer behaalde Philip Cocu echter nooit het succes dat hij boekte als speler. De Nederlander begon zijn carrière in de jaren 80 bij AZ vooraleer hij werd weggehaald door Vitesse. Daar groeide hij in vijf seizoenen uit tot een absolute sterkhouder, wat hem dan weer een toptransfer richting PSV opleverde. Nadien speelde de oud-international ook nog zes seizoenen voor FC Barcelona. Na 27 jaar keert Cocu dus terug naar zijn oude nest in Arnhem. 

Zal Cocu ervoor zorgen dat Vitesse zich opnieuw naar de top hijst?

Meest recent

KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

0
0
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

2
2
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

56
56
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

25
25
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

24
24
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

221
221
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

137
137
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

206
206
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

126
126
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

100
100
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

339
339
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

155
155
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

279
279
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

193
193
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

128
128
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

138
138
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

107
107
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

807
807
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

240
240
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

225
225
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

833
833
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

260
260

Meer sportnieuws