Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

door
Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

Het Nederlandse Vitesse beleefde een rampzalige start van het seizoen. De subtopper uit Arnhem bengelt na vijf speeldagen op een vijftiende plaats in de Eredivisie met amper vijf punten op de teller. Ondertussen heeft de club dan ook beslist om het roer om te gooien, en te kiezen voor een grote naam als nieuwe hoofdtrainer. 


Vorige week besliste Thomas Letsch om de deur achter zich dicht te trekken bij Vitesse. De Duitser was sinds 2020 aan de slag bij de ploeg uit Arnhem, en boekte er bijzonder knappe resultaten. Zo schreef hij vorig seizoen nog geschiedenis door de achtste finale van de Conference League te bereiken met de Arnhemmers. Toch verkoos Letsch om een kans om als hoofdtrainer in de Bundesliga aan de slag te gaan, niet te laten schieten. Hij zette zijn handtekening dan ook onder een meerjarig contract bij VFL Bochum. 

Ondertussen heeft Vitesse er geen gras over laten groeien, en stelde het vandaag niemand minder dan Philip Cocu voor als opvolger van Thomas Letsch. De 51-jarige Cocu heeft als hoofdopdracht om de ploeg uit Arnhem zo snel mogelijk weer in de bovenste kolom van de Eredivisie te krijgen. Cocu zat sinds 2020 zonder club nadat hij werd ontslagen bij Derby County. Voordien was de Nederlander actief als hoofdtrainer bij PSV en Fenerbahce. Bij PSV werd Cocu onder meer drie keer kampioen. 

Terug naar het oude nest

Als trainer behaalde Philip Cocu echter nooit het succes dat hij boekte als speler. De Nederlander begon zijn carrière in de jaren 80 bij AZ vooraleer hij werd weggehaald door Vitesse. Daar groeide hij in vijf seizoenen uit tot een absolute sterkhouder, wat hem dan weer een toptransfer richting PSV opleverde. Nadien speelde de oud-international ook nog zes seizoenen voor FC Barcelona. Na 27 jaar keert Cocu dus terug naar zijn oude nest in Arnhem. 

Zal Cocu ervoor zorgen dat Vitesse zich opnieuw naar de top hijst?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

44
44
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

124
124
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

66
66
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

62
62
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

111
111
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

161
161
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

83
83
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

76
76
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

81
81
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

551
551
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

29
29
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

65
65
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

181
181
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

201
201
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

64
64
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

79
79
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

254
254
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

208
208
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

72
72
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

308
308
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

501
501
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

211
211
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

178
178
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

604
604
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

119
119

Meer sportnieuws