Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

door
Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

Het Nederlandse Vitesse beleefde een rampzalige start van het seizoen. De subtopper uit Arnhem bengelt na vijf speeldagen op een vijftiende plaats in de Eredivisie met amper vijf punten op de teller. Ondertussen heeft de club dan ook beslist om het roer om te gooien, en te kiezen voor een grote naam als nieuwe hoofdtrainer. 


Vorige week besliste Thomas Letsch om de deur achter zich dicht te trekken bij Vitesse. De Duitser was sinds 2020 aan de slag bij de ploeg uit Arnhem, en boekte er bijzonder knappe resultaten. Zo schreef hij vorig seizoen nog geschiedenis door de achtste finale van de Conference League te bereiken met de Arnhemmers. Toch verkoos Letsch om een kans om als hoofdtrainer in de Bundesliga aan de slag te gaan, niet te laten schieten. Hij zette zijn handtekening dan ook onder een meerjarig contract bij VFL Bochum. 

Ondertussen heeft Vitesse er geen gras over laten groeien, en stelde het vandaag niemand minder dan Philip Cocu voor als opvolger van Thomas Letsch. De 51-jarige Cocu heeft als hoofdopdracht om de ploeg uit Arnhem zo snel mogelijk weer in de bovenste kolom van de Eredivisie te krijgen. Cocu zat sinds 2020 zonder club nadat hij werd ontslagen bij Derby County. Voordien was de Nederlander actief als hoofdtrainer bij PSV en Fenerbahce. Bij PSV werd Cocu onder meer drie keer kampioen. 

Terug naar het oude nest

Als trainer behaalde Philip Cocu echter nooit het succes dat hij boekte als speler. De Nederlander begon zijn carrière in de jaren 80 bij AZ vooraleer hij werd weggehaald door Vitesse. Daar groeide hij in vijf seizoenen uit tot een absolute sterkhouder, wat hem dan weer een toptransfer richting PSV opleverde. Nadien speelde de oud-international ook nog zes seizoenen voor FC Barcelona. Na 27 jaar keert Cocu dus terug naar zijn oude nest in Arnhem. 

Zal Cocu ervoor zorgen dat Vitesse zich opnieuw naar de top hijst?

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

11
11
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

7
7
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

104
104
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

15
15
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

46
46
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

82
82
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

550
550
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

122
122
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

179
179
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

399
399
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

75
75
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

150
150
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

114
114
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

88
88
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

70
70
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

149
149
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

151
151
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

204
204
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

302
302
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

107
107
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

218
218
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

150
150

Meer sportnieuws