Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

door
Cocu vindt nieuwe uitdaging in Nederland

Het Nederlandse Vitesse beleefde een rampzalige start van het seizoen. De subtopper uit Arnhem bengelt na vijf speeldagen op een vijftiende plaats in de Eredivisie met amper vijf punten op de teller. Ondertussen heeft de club dan ook beslist om het roer om te gooien, en te kiezen voor een grote naam als nieuwe hoofdtrainer. 


Vorige week besliste Thomas Letsch om de deur achter zich dicht te trekken bij Vitesse. De Duitser was sinds 2020 aan de slag bij de ploeg uit Arnhem, en boekte er bijzonder knappe resultaten. Zo schreef hij vorig seizoen nog geschiedenis door de achtste finale van de Conference League te bereiken met de Arnhemmers. Toch verkoos Letsch om een kans om als hoofdtrainer in de Bundesliga aan de slag te gaan, niet te laten schieten. Hij zette zijn handtekening dan ook onder een meerjarig contract bij VFL Bochum. 

Ondertussen heeft Vitesse er geen gras over laten groeien, en stelde het vandaag niemand minder dan Philip Cocu voor als opvolger van Thomas Letsch. De 51-jarige Cocu heeft als hoofdopdracht om de ploeg uit Arnhem zo snel mogelijk weer in de bovenste kolom van de Eredivisie te krijgen. Cocu zat sinds 2020 zonder club nadat hij werd ontslagen bij Derby County. Voordien was de Nederlander actief als hoofdtrainer bij PSV en Fenerbahce. Bij PSV werd Cocu onder meer drie keer kampioen. 

Terug naar het oude nest

Als trainer behaalde Philip Cocu echter nooit het succes dat hij boekte als speler. De Nederlander begon zijn carrière in de jaren 80 bij AZ vooraleer hij werd weggehaald door Vitesse. Daar groeide hij in vijf seizoenen uit tot een absolute sterkhouder, wat hem dan weer een toptransfer richting PSV opleverde. Nadien speelde de oud-international ook nog zes seizoenen voor FC Barcelona. Na 27 jaar keert Cocu dus terug naar zijn oude nest in Arnhem. 

Zal Cocu ervoor zorgen dat Vitesse zich opnieuw naar de top hijst?

Meest recent

Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

25
25
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

44
44
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

148
148
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

169
169
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

44
44
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

252
252
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

99
99
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

230
230
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

331
331
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

256
256
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

460
460
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

209
209
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

161
161
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

115
115
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

163
163
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

86
86
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

266
266
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

631
631
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

73
73
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

134
134
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

198
198
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

360
360
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

112
112

Meer sportnieuws