Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

185 stemmen
Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

Zeno Debast heeft zijn vuurdoop bij de nationale ploeg achter de rug en bij RSC Anderlecht zagen ze dat graag gebeuren. De 18-jarige centrale verdediger krijgt het keurmerk van Rode Duivel en dat betekent op termijn een flinke toename van zijn marktwaarde. Debast wordt nu zelfs al gevolgd door verschillende clubs en volgens MLS Transfers heeft Sporting reeds een alternatief op het oog.


SCOUTEN IN AMERIKA

Zeno Debast ondertekende in mei een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad is de interesse vanuit Engeland nog steeds aanwezig en zijn recent debuut als Rode Duivel zal die buitenlandse belangstelling alleen maar aanwakkeren. Volgens MLS Transfers heeft Anderlecht alvast een potentiële vervanger op het oog: Jalen Neal.



Foto Instagram: jalenneal_

Deze 19-jarige is een rechter centrale verdediger, exact dezelfde positie die Zeno Debast dit seizoen bekleedt bij Anderlecht. Jalen Neal werd door Anderlecht gescout tijdens de wedstrijd van de U20 van de Verenigde Staten tegen Mexico, waar hij een vaste waarde is met ondertussen al tien jeugdinterlands achter z’n naam. Neal tekende bijna twee jaar geleden zijn eerste profcontract bij LA Galaxy en hij klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

VEELBELOVEND

Jalen Neal werd vorig jaar doorgeschoven naar de eerste ploeg en toenmalig sportief directeur Dennis te Kloese, nu werkzaam bij Feyenoord, omschreef hem als een heel getalenteerde verdediger. In de Verenigde Staten werd Neal zelfs beschouwd als een ‘key prospect’ voor LA Galaxy. Als centrale verdediger beschikt hij over het juiste gestalte, maar Neal moet wel nog wat werken aan zijn fysieke kwaliteiten. Wat meer métier en spiermassa is zeker niet overbodig. Daarom werd Neal aanvankelijk gezien als een onbekende factor in de eerste ploeg.



Foto Instagram: jalenneal_

Maar bij La Galaxy II en bij de Amerikaanse U20 maakt Jalen Neal wél indruk. In juli werd hij bijvoorbeeld opgenomen in het elftal van eindronde van de U20 Concacaf, het internationale landentoernooi dat de Verenigde Staten uiteindelijk ook won. Neal prijkte samen met Aaron Zuniga (Honduras) en Antonio Leone (Mexico) in de fictieve driemansverdediging. Het is duidelijk dat Neal over een groot potentieel beschikt, maar dat hij zijn kwaliteiten nog moet aanscherpen op het hoogste niveau.

INTELLIGENTE VOETBALLENDE VERDEDIGER

Greg Vanney, de hoofdcoach van LA Galaxy, ziet het alvast zitten met zijn jonge verdediger. “Jalen is iemand waarvan ik heel, heel grote verwachtingen heb”, zei de coach in lokale media. “Ik denk dat hij een geweldige centrale verdediger kan worden. Niet alleen in deze competitie, maar ook op een hoger niveau. Hij heeft zo’n unieke mentaliteit voor een centrale verdediger”, aldus Vanney. Jaden Neal kreeg in het voorbije tussenseizoen veel speelkansen in de voorbereiding, maar op zijn debuut in de Major League Soccer is het evenwel nog wachten.

Dat komt grotendeels omdat Jalen Neal met enkele blessures kampte en momenteel beschouwd wordt als een interessante en veelbelovende optie op de toekomst, iets wat op 19-jarige leeftijd trouwens volkomen normaal is. De kernkwaliteiten van Neal zijn vooral zijn intelligentie en kalmte. Er zijn weinig verdedigers in de Verenigde Staten die zo comfortabel aan de bal zijn en die tegelijkertijd de kunst bezitten om met slim positiespel efficiënt te kunnen verdedigen. Veel verdedigers in de Major League Soccer vertrouwen eerder op hun pure fysieke capaciteiten, maar Neal dus niet.



Foto Instagram: jalenneal_

Jalen Neal houdt van een speelstijl waarin er veel balbezit wordt gehanteerd en korte passes gebruikt worden. Dat is in eerste instantie niet het type-voetbal dat Felice Mazzu vandaag predikt bij Anderlecht, maar zijn hoge spelintelligentie als centrale verdediger past in zowat elke defensie. Neal is dus een interessant profiel om te blijven volgen voor Peter Verbeke en zijn team, al moet de 19-jarige eerst de broodnodige ervaring opdoen op het hoogste voetbalniveau. Ook Greg Vanney, de coach van LA Galaxy die erg hoog oploopt met Neal, heeft daar ongetwijfeld een belangrijke rol in te spelen.

LEES OOK: Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

Interessante optie voor Anderlecht?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

41
41
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

186
186
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

54
54
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

52
52
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

480
480
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

104
104
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

506
506
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

305
305
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

617
617
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

233
233
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

312
312
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

114
114
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

466
466
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

233
233
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

181
181
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

516
516
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

304
304

Meer sportnieuws