Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

door
Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

Zeno Debast heeft zijn vuurdoop bij de nationale ploeg achter de rug en bij RSC Anderlecht zagen ze dat graag gebeuren. De 18-jarige centrale verdediger krijgt het keurmerk van Rode Duivel en dat betekent op termijn een flinke toename van zijn marktwaarde. Debast wordt nu zelfs al gevolgd door verschillende clubs en volgens MLS Transfers heeft Sporting reeds een alternatief op het oog.


SCOUTEN IN AMERIKA

Zeno Debast ondertekende in mei een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad is de interesse vanuit Engeland nog steeds aanwezig en zijn recent debuut als Rode Duivel zal die buitenlandse belangstelling alleen maar aanwakkeren. Volgens MLS Transfers heeft Anderlecht alvast een potentiële vervanger op het oog: Jalen Neal.



Foto Instagram: jalenneal_

Deze 19-jarige is een rechter centrale verdediger, exact dezelfde positie die Zeno Debast dit seizoen bekleedt bij Anderlecht. Jalen Neal werd door Anderlecht gescout tijdens de wedstrijd van de U20 van de Verenigde Staten tegen Mexico, waar hij een vaste waarde is met ondertussen al tien jeugdinterlands achter z’n naam. Neal tekende bijna twee jaar geleden zijn eerste profcontract bij LA Galaxy en hij klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

VEELBELOVEND

Jalen Neal werd vorig jaar doorgeschoven naar de eerste ploeg en toenmalig sportief directeur Dennis te Kloese, nu werkzaam bij Feyenoord, omschreef hem als een heel getalenteerde verdediger. In de Verenigde Staten werd Neal zelfs beschouwd als een ‘key prospect’ voor LA Galaxy. Als centrale verdediger beschikt hij over het juiste gestalte, maar Neal moet wel nog wat werken aan zijn fysieke kwaliteiten. Wat meer métier en spiermassa is zeker niet overbodig. Daarom werd Neal aanvankelijk gezien als een onbekende factor in de eerste ploeg.



Foto Instagram: jalenneal_

Maar bij La Galaxy II en bij de Amerikaanse U20 maakt Jalen Neal wél indruk. In juli werd hij bijvoorbeeld opgenomen in het elftal van eindronde van de U20 Concacaf, het internationale landentoernooi dat de Verenigde Staten uiteindelijk ook won. Neal prijkte samen met Aaron Zuniga (Honduras) en Antonio Leone (Mexico) in de fictieve driemansverdediging. Het is duidelijk dat Neal over een groot potentieel beschikt, maar dat hij zijn kwaliteiten nog moet aanscherpen op het hoogste niveau.

INTELLIGENTE VOETBALLENDE VERDEDIGER

Greg Vanney, de hoofdcoach van LA Galaxy, ziet het alvast zitten met zijn jonge verdediger. “Jalen is iemand waarvan ik heel, heel grote verwachtingen heb”, zei de coach in lokale media. “Ik denk dat hij een geweldige centrale verdediger kan worden. Niet alleen in deze competitie, maar ook op een hoger niveau. Hij heeft zo’n unieke mentaliteit voor een centrale verdediger”, aldus Vanney. Jaden Neal kreeg in het voorbije tussenseizoen veel speelkansen in de voorbereiding, maar op zijn debuut in de Major League Soccer is het evenwel nog wachten.

Dat komt grotendeels omdat Jalen Neal met enkele blessures kampte en momenteel beschouwd wordt als een interessante en veelbelovende optie op de toekomst, iets wat op 19-jarige leeftijd trouwens volkomen normaal is. De kernkwaliteiten van Neal zijn vooral zijn intelligentie en kalmte. Er zijn weinig verdedigers in de Verenigde Staten die zo comfortabel aan de bal zijn en die tegelijkertijd de kunst bezitten om met slim positiespel efficiënt te kunnen verdedigen. Veel verdedigers in de Major League Soccer vertrouwen eerder op hun pure fysieke capaciteiten, maar Neal dus niet.



Foto Instagram: jalenneal_

Jalen Neal houdt van een speelstijl waarin er veel balbezit wordt gehanteerd en korte passes gebruikt worden. Dat is in eerste instantie niet het type-voetbal dat Felice Mazzu vandaag predikt bij Anderlecht, maar zijn hoge spelintelligentie als centrale verdediger past in zowat elke defensie. Neal is dus een interessant profiel om te blijven volgen voor Peter Verbeke en zijn team, al moet de 19-jarige eerst de broodnodige ervaring opdoen op het hoogste voetbalniveau. Ook Greg Vanney, de coach van LA Galaxy die erg hoog oploopt met Neal, heeft daar ongetwijfeld een belangrijke rol in te spelen.

LEES OOK: Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

Interessante optie voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

144
144
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

103
103
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

31
31
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

385
385
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

419
419
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

141
141
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

292
292
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

90
90
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

603
603
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

124
124
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

132
132
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

384
384
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

469
469
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

156
156
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

580
580
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

649
649
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

221
221
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

533
533
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

205
205
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

945
945
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws