Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

185
Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

Zeno Debast heeft zijn vuurdoop bij de nationale ploeg achter de rug en bij RSC Anderlecht zagen ze dat graag gebeuren. De 18-jarige centrale verdediger krijgt het keurmerk van Rode Duivel en dat betekent op termijn een flinke toename van zijn marktwaarde. Debast wordt nu zelfs al gevolgd door verschillende clubs en volgens MLS Transfers heeft Sporting reeds een alternatief op het oog.


SCOUTEN IN AMERIKA

Zeno Debast ondertekende in mei een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad is de interesse vanuit Engeland nog steeds aanwezig en zijn recent debuut als Rode Duivel zal die buitenlandse belangstelling alleen maar aanwakkeren. Volgens MLS Transfers heeft Anderlecht alvast een potentiële vervanger op het oog: Jalen Neal.



Foto Instagram: jalenneal_

Deze 19-jarige is een rechter centrale verdediger, exact dezelfde positie die Zeno Debast dit seizoen bekleedt bij Anderlecht. Jalen Neal werd door Anderlecht gescout tijdens de wedstrijd van de U20 van de Verenigde Staten tegen Mexico, waar hij een vaste waarde is met ondertussen al tien jeugdinterlands achter z’n naam. Neal tekende bijna twee jaar geleden zijn eerste profcontract bij LA Galaxy en hij klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

VEELBELOVEND

Jalen Neal werd vorig jaar doorgeschoven naar de eerste ploeg en toenmalig sportief directeur Dennis te Kloese, nu werkzaam bij Feyenoord, omschreef hem als een heel getalenteerde verdediger. In de Verenigde Staten werd Neal zelfs beschouwd als een ‘key prospect’ voor LA Galaxy. Als centrale verdediger beschikt hij over het juiste gestalte, maar Neal moet wel nog wat werken aan zijn fysieke kwaliteiten. Wat meer métier en spiermassa is zeker niet overbodig. Daarom werd Neal aanvankelijk gezien als een onbekende factor in de eerste ploeg.



Foto Instagram: jalenneal_

Maar bij La Galaxy II en bij de Amerikaanse U20 maakt Jalen Neal wél indruk. In juli werd hij bijvoorbeeld opgenomen in het elftal van eindronde van de U20 Concacaf, het internationale landentoernooi dat de Verenigde Staten uiteindelijk ook won. Neal prijkte samen met Aaron Zuniga (Honduras) en Antonio Leone (Mexico) in de fictieve driemansverdediging. Het is duidelijk dat Neal over een groot potentieel beschikt, maar dat hij zijn kwaliteiten nog moet aanscherpen op het hoogste niveau.

INTELLIGENTE VOETBALLENDE VERDEDIGER

Greg Vanney, de hoofdcoach van LA Galaxy, ziet het alvast zitten met zijn jonge verdediger. “Jalen is iemand waarvan ik heel, heel grote verwachtingen heb”, zei de coach in lokale media. “Ik denk dat hij een geweldige centrale verdediger kan worden. Niet alleen in deze competitie, maar ook op een hoger niveau. Hij heeft zo’n unieke mentaliteit voor een centrale verdediger”, aldus Vanney. Jaden Neal kreeg in het voorbije tussenseizoen veel speelkansen in de voorbereiding, maar op zijn debuut in de Major League Soccer is het evenwel nog wachten.

Dat komt grotendeels omdat Jalen Neal met enkele blessures kampte en momenteel beschouwd wordt als een interessante en veelbelovende optie op de toekomst, iets wat op 19-jarige leeftijd trouwens volkomen normaal is. De kernkwaliteiten van Neal zijn vooral zijn intelligentie en kalmte. Er zijn weinig verdedigers in de Verenigde Staten die zo comfortabel aan de bal zijn en die tegelijkertijd de kunst bezitten om met slim positiespel efficiënt te kunnen verdedigen. Veel verdedigers in de Major League Soccer vertrouwen eerder op hun pure fysieke capaciteiten, maar Neal dus niet.



Foto Instagram: jalenneal_

Jalen Neal houdt van een speelstijl waarin er veel balbezit wordt gehanteerd en korte passes gebruikt worden. Dat is in eerste instantie niet het type-voetbal dat Felice Mazzu vandaag predikt bij Anderlecht, maar zijn hoge spelintelligentie als centrale verdediger past in zowat elke defensie. Neal is dus een interessant profiel om te blijven volgen voor Peter Verbeke en zijn team, al moet de 19-jarige eerst de broodnodige ervaring opdoen op het hoogste voetbalniveau. Ook Greg Vanney, de coach van LA Galaxy die erg hoog oploopt met Neal, heeft daar ongetwijfeld een belangrijke rol in te spelen.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Interessante optie voor Anderlecht?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

54
54
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

57
57
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

144
144
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

199
199
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

102
102
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

215
215
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

966
966
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

397
397
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

436
436
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

418
418

Meer sportnieuws