Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

185 stemmen
Anderlecht zet vervanger Debast op shortlist

Zeno Debast heeft zijn vuurdoop bij de nationale ploeg achter de rug en bij RSC Anderlecht zagen ze dat graag gebeuren. De 18-jarige centrale verdediger krijgt het keurmerk van Rode Duivel en dat betekent op termijn een flinke toename van zijn marktwaarde. Debast wordt nu zelfs al gevolgd door verschillende clubs en volgens MLS Transfers heeft Sporting reeds een alternatief op het oog.


SCOUTEN IN AMERIKA

Zeno Debast ondertekende in mei een nieuw driejarig contract bij RSC Anderlecht en volgens Het Laatste Nieuws was Sporting daarmee enkele clubs uit de Premier League te snel af. Volgens Het Nieuwsblad is de interesse vanuit Engeland nog steeds aanwezig en zijn recent debuut als Rode Duivel zal die buitenlandse belangstelling alleen maar aanwakkeren. Volgens MLS Transfers heeft Anderlecht alvast een potentiële vervanger op het oog: Jalen Neal.



Foto Instagram: jalenneal_

Deze 19-jarige is een rechter centrale verdediger, exact dezelfde positie die Zeno Debast dit seizoen bekleedt bij Anderlecht. Jalen Neal werd door Anderlecht gescout tijdens de wedstrijd van de U20 van de Verenigde Staten tegen Mexico, waar hij een vaste waarde is met ondertussen al tien jeugdinterlands achter z’n naam. Neal tekende bijna twee jaar geleden zijn eerste profcontract bij LA Galaxy en hij klopt nadrukkelijk op de deur van de eerste ploeg.

VEELBELOVEND

Jalen Neal werd vorig jaar doorgeschoven naar de eerste ploeg en toenmalig sportief directeur Dennis te Kloese, nu werkzaam bij Feyenoord, omschreef hem als een heel getalenteerde verdediger. In de Verenigde Staten werd Neal zelfs beschouwd als een ‘key prospect’ voor LA Galaxy. Als centrale verdediger beschikt hij over het juiste gestalte, maar Neal moet wel nog wat werken aan zijn fysieke kwaliteiten. Wat meer métier en spiermassa is zeker niet overbodig. Daarom werd Neal aanvankelijk gezien als een onbekende factor in de eerste ploeg.



Foto Instagram: jalenneal_

Maar bij La Galaxy II en bij de Amerikaanse U20 maakt Jalen Neal wél indruk. In juli werd hij bijvoorbeeld opgenomen in het elftal van eindronde van de U20 Concacaf, het internationale landentoernooi dat de Verenigde Staten uiteindelijk ook won. Neal prijkte samen met Aaron Zuniga (Honduras) en Antonio Leone (Mexico) in de fictieve driemansverdediging. Het is duidelijk dat Neal over een groot potentieel beschikt, maar dat hij zijn kwaliteiten nog moet aanscherpen op het hoogste niveau.

INTELLIGENTE VOETBALLENDE VERDEDIGER

Greg Vanney, de hoofdcoach van LA Galaxy, ziet het alvast zitten met zijn jonge verdediger. “Jalen is iemand waarvan ik heel, heel grote verwachtingen heb”, zei de coach in lokale media. “Ik denk dat hij een geweldige centrale verdediger kan worden. Niet alleen in deze competitie, maar ook op een hoger niveau. Hij heeft zo’n unieke mentaliteit voor een centrale verdediger”, aldus Vanney. Jaden Neal kreeg in het voorbije tussenseizoen veel speelkansen in de voorbereiding, maar op zijn debuut in de Major League Soccer is het evenwel nog wachten.

Dat komt grotendeels omdat Jalen Neal met enkele blessures kampte en momenteel beschouwd wordt als een interessante en veelbelovende optie op de toekomst, iets wat op 19-jarige leeftijd trouwens volkomen normaal is. De kernkwaliteiten van Neal zijn vooral zijn intelligentie en kalmte. Er zijn weinig verdedigers in de Verenigde Staten die zo comfortabel aan de bal zijn en die tegelijkertijd de kunst bezitten om met slim positiespel efficiënt te kunnen verdedigen. Veel verdedigers in de Major League Soccer vertrouwen eerder op hun pure fysieke capaciteiten, maar Neal dus niet.



Foto Instagram: jalenneal_

Jalen Neal houdt van een speelstijl waarin er veel balbezit wordt gehanteerd en korte passes gebruikt worden. Dat is in eerste instantie niet het type-voetbal dat Felice Mazzu vandaag predikt bij Anderlecht, maar zijn hoge spelintelligentie als centrale verdediger past in zowat elke defensie. Neal is dus een interessant profiel om te blijven volgen voor Peter Verbeke en zijn team, al moet de 19-jarige eerst de broodnodige ervaring opdoen op het hoogste voetbalniveau. Ook Greg Vanney, de coach van LA Galaxy die erg hoog oploopt met Neal, heeft daar ongetwijfeld een belangrijke rol in te spelen.

LEES OOK: Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Interessante optie voor Anderlecht?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

172
172
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

101
101
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

147
147
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

89
89
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

137
137
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

300
300
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

106
106
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

647
647
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

267
267
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

284
284
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

572
572
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

472
472
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

760
760
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

165
165

Meer sportnieuws