Courtois gaat grandioos de mist in

676
Courtois gaat grandioos de mist in

De Rode Duivels hadden zondagavond wat goed te maken tegen Nederland. Het uiteindelijk resultaat viel weliswaar tegen, maar de collectieve prestatie voldeed grotendeels aan de verwachtingen. De Belgen maakten zelfs een erg goede kans om de wedstrijd te winnen, maar door een gebrek aan efficiëntie werd er geen enkel doelpunt gescoord - voor het eerst in 49 interlands op een rij trouwens.


NIET ZÓ DOMINANT

Eden Hazard (4’), Michy Batshuayi (14’), Amadou Onana (66’), Timothy Castagne (‘78) en Dodi Lukebakio (90+5’) presteerden te onmondig voor het doel van Remco Pasveer, waardoor de Belgische nationale ploeg voor het eerst in ruim vier jaar geen enkel doelpunt kon scoren. Mits een betere afwerking in de zone van de waarheid, had België zeker een kans gemaakt op de overwinning tegen Oranje.. Daarnaast was het veldoverwicht ook in het voordeel van de Rode Duivels, met een balbezit van 56% tegenover 44% van Nederland. Niet overweldigend, maar toch.

Uiteindelijk verloor België toch met 1-0 van Nederland, en na de wedstrijd werd er redelijk wat kritiek verstuurd richting de Rode Duivels, vooral vanuit de hoek van de Belgische supporters. En dat kon doelman Thibaut Courtois allerminst appreciëren. “We hebben Nederland gedomineerd en konden 4 à 5 goals maken.” De reactie van Courtois valt te begrijpen, want België was zondagavond inderdaad de beste ploeg op het veld, maar echte dominantie is misschien ook wel lichtjes overdreven.



Zoals hierboven vermeld haalden de Rode Duivels een gemiddeld balbezit van 56%, een veldoverwicht dat moeilijk te catalogeren valt onder de noemer ‘dominant’. Daarnaast won Nederland ook het merendeel van de duels (88) tegenover België (72), dat weliswaar meer recuperaties verrichte maar tegelijkertijd ook meer balverlies leed. Ook de opmerkelijke stelling dat België vier à vijf doelpunten kon maken, lijkt ons net iets te kort door de bocht van Thibaut Courtois.

OOK NEDERLAND HAD MEER KUNNEN SCOREN

“Wij scoren die niet en zij doen dat wel op een corner, dus ik denk niet dat het zo slecht is. Ik zag zojuist Louis van Gaal en hij zei ook dat wij verdienden te winnen. Het is niet omdat omdat een match anders verloopt, dat het niet zo goed is. Wij waren de enige ploeg die gevaarlijke kansen creëerden. Als Eden de bal scoort in de eerste helft, krijg je een andere match”, zei Thibaut Courtois na de wedstrijd tegen Nederland voor de camera’s van VTM. De nationale nummer één had overschot van gelijk dat België te onzorgvuldig omsprong met de gecreëerde doelkansen, maar dat deed Nederland op zijn beurt óók.

Denzel Dumfries (49’), Steven Bergwijn (72’, 76’ en 90’) en Davy Klaassen (87’) kregen eveneens meerdere grote doelkansen, maar verzuimden telkens om het tweede Nederlandse doelpunt tegen de touwen te jagen. De Rode Duivels werkten in totaliteit 3 doelpogingen tussen de palen, tegenover 5 stuks voor Oranje, en ook de expected goals spreken trouwens in het voordeel van de Nederlanders. Oranje creëerde namelijk 1,96 verwachte doelpunt tegenover 1,39 voor België.



Het gebrek aan efficiëntie speelde dus niet alleen langs de Belgische zijde, maar ook langs de kant van Nederland. De Rode Duivels kónden 4 à 5 doelpunten maken, zoals Thibaut Courtois stelde, maar Nederland dus ook. Dat beaamde analist Henk Spaan maandag ook in Trouw. “Oranje had tegen de Belgen in de slotfase de score kunnen opvoeren. Als Bergwijn even scherp was geweest als aan het begin van het seizoen, hadden we aan het slot nog twee keer gescoord”, klinkt het bij Spaan.

HET WAS NIÉT SLECHT

Desondanks kunnen de Rode Duivels toch terugblikken op een bevredigende prestatie, zoals ook Louis van Gaal aangaf na de wedstrijd. “Ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien”, zei de bondscoach van Oranje immers. Of zoals Thibaut Courtois zelf fulmineerde: “Akkoord, we spelen niet de beste match. Maar ook niet om weer in de pers te moeten lezen van 'slecht, slecht'. Neen, het was niet slecht. We hebben een ploeg gedomineerd die ons in Brussel met 1-4 heeft verslagen. Jammer dat we offensief de efficiëntie niet hadden.”

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Had België moeten winnen tegen Nederland?

Meest recent

'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

15
15
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

14
14
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

32
32
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

86
86
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

76
76
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

154
154
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

142
142
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

124
124
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

134
134
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

104
104
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

193
193
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

240
240
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

86
86
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

118
118
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

93
93
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

84
84
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

232
232
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

113
113
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1069
1069
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

178
178

Meer sportnieuws