Courtois gaat grandioos de mist in

676
Courtois gaat grandioos de mist in

De Rode Duivels hadden zondagavond wat goed te maken tegen Nederland. Het uiteindelijk resultaat viel weliswaar tegen, maar de collectieve prestatie voldeed grotendeels aan de verwachtingen. De Belgen maakten zelfs een erg goede kans om de wedstrijd te winnen, maar door een gebrek aan efficiëntie werd er geen enkel doelpunt gescoord - voor het eerst in 49 interlands op een rij trouwens.


NIET ZÓ DOMINANT

Eden Hazard (4’), Michy Batshuayi (14’), Amadou Onana (66’), Timothy Castagne (‘78) en Dodi Lukebakio (90+5’) presteerden te onmondig voor het doel van Remco Pasveer, waardoor de Belgische nationale ploeg voor het eerst in ruim vier jaar geen enkel doelpunt kon scoren. Mits een betere afwerking in de zone van de waarheid, had België zeker een kans gemaakt op de overwinning tegen Oranje.. Daarnaast was het veldoverwicht ook in het voordeel van de Rode Duivels, met een balbezit van 56% tegenover 44% van Nederland. Niet overweldigend, maar toch.

Uiteindelijk verloor België toch met 1-0 van Nederland, en na de wedstrijd werd er redelijk wat kritiek verstuurd richting de Rode Duivels, vooral vanuit de hoek van de Belgische supporters. En dat kon doelman Thibaut Courtois allerminst appreciëren. “We hebben Nederland gedomineerd en konden 4 à 5 goals maken.” De reactie van Courtois valt te begrijpen, want België was zondagavond inderdaad de beste ploeg op het veld, maar echte dominantie is misschien ook wel lichtjes overdreven.



Zoals hierboven vermeld haalden de Rode Duivels een gemiddeld balbezit van 56%, een veldoverwicht dat moeilijk te catalogeren valt onder de noemer ‘dominant’. Daarnaast won Nederland ook het merendeel van de duels (88) tegenover België (72), dat weliswaar meer recuperaties verrichte maar tegelijkertijd ook meer balverlies leed. Ook de opmerkelijke stelling dat België vier à vijf doelpunten kon maken, lijkt ons net iets te kort door de bocht van Thibaut Courtois.

OOK NEDERLAND HAD MEER KUNNEN SCOREN

“Wij scoren die niet en zij doen dat wel op een corner, dus ik denk niet dat het zo slecht is. Ik zag zojuist Louis van Gaal en hij zei ook dat wij verdienden te winnen. Het is niet omdat omdat een match anders verloopt, dat het niet zo goed is. Wij waren de enige ploeg die gevaarlijke kansen creëerden. Als Eden de bal scoort in de eerste helft, krijg je een andere match”, zei Thibaut Courtois na de wedstrijd tegen Nederland voor de camera’s van VTM. De nationale nummer één had overschot van gelijk dat België te onzorgvuldig omsprong met de gecreëerde doelkansen, maar dat deed Nederland op zijn beurt óók.

Denzel Dumfries (49’), Steven Bergwijn (72’, 76’ en 90’) en Davy Klaassen (87’) kregen eveneens meerdere grote doelkansen, maar verzuimden telkens om het tweede Nederlandse doelpunt tegen de touwen te jagen. De Rode Duivels werkten in totaliteit 3 doelpogingen tussen de palen, tegenover 5 stuks voor Oranje, en ook de expected goals spreken trouwens in het voordeel van de Nederlanders. Oranje creëerde namelijk 1,96 verwachte doelpunt tegenover 1,39 voor België.



Het gebrek aan efficiëntie speelde dus niet alleen langs de Belgische zijde, maar ook langs de kant van Nederland. De Rode Duivels kónden 4 à 5 doelpunten maken, zoals Thibaut Courtois stelde, maar Nederland dus ook. Dat beaamde analist Henk Spaan maandag ook in Trouw. “Oranje had tegen de Belgen in de slotfase de score kunnen opvoeren. Als Bergwijn even scherp was geweest als aan het begin van het seizoen, hadden we aan het slot nog twee keer gescoord”, klinkt het bij Spaan.

HET WAS NIÉT SLECHT

Desondanks kunnen de Rode Duivels toch terugblikken op een bevredigende prestatie, zoals ook Louis van Gaal aangaf na de wedstrijd. “Ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien”, zei de bondscoach van Oranje immers. Of zoals Thibaut Courtois zelf fulmineerde: “Akkoord, we spelen niet de beste match. Maar ook niet om weer in de pers te moeten lezen van 'slecht, slecht'. Neen, het was niet slecht. We hebben een ploeg gedomineerd die ons in Brussel met 1-4 heeft verslagen. Jammer dat we offensief de efficiëntie niet hadden.”

LEES OOK: Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

Had België moeten winnen tegen Nederland?

Meest recent

'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

16
16
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

130
130
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

33
33
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

146
146
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

105
105
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

461
461
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

98
98
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

765
765
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

562
562
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

336
336
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

228
228
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

747
747
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

568
568
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

465
465
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

644
644
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

621
621
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

290
290
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

525
525
'Droomoplossing Club: spectaculaire Belgische ruildeal'

Club Brugge is in een opvallend transferverhaal met Rangers FC beland. De Schotten willen een speler ...

862
862
'Sibierski zet slotoffensief in: twee topaanwinsten in zicht'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar donderdag de Europese match ...

868
868
Lukaku geeft na debuut Anderlecht meteen hoop op comeback

Na zijn spraakmakende transfer naar Fenerbahçe heeft Romelu Lukaku dinsdagavond ook zijn ...

315
315
Lyon-coach spreekt klare taal over transfer Fofana

De toekomst van Malick Fofana is al een jaar voer voor heel wat gespeculeer. De jonge flankaanvaller ...

108
108
'Union kruist vingers: broodnodige Belg alsnog op komst?'

Het heeft een tijdje geduurd, maar nu lijkt de langverwachte uittocht bij Union er eindelijk te ...

158
158
Geen droomdebuut Lukaku: Openda bezorgt Lyon resultaat

Romelu Lukaku heeft dinsdagavond zijn grote debuut gemaakt voor Fenerbahçe. Een gedroomde ...

97
97

Meer sportnieuws