Courtois gaat grandioos de mist in

676 stemmen
Courtois gaat grandioos de mist in

De Rode Duivels hadden zondagavond wat goed te maken tegen Nederland. Het uiteindelijk resultaat viel weliswaar tegen, maar de collectieve prestatie voldeed grotendeels aan de verwachtingen. De Belgen maakten zelfs een erg goede kans om de wedstrijd te winnen, maar door een gebrek aan efficiëntie werd er geen enkel doelpunt gescoord - voor het eerst in 49 interlands op een rij trouwens.


NIET ZÓ DOMINANT

Eden Hazard (4’), Michy Batshuayi (14’), Amadou Onana (66’), Timothy Castagne (‘78) en Dodi Lukebakio (90+5’) presteerden te onmondig voor het doel van Remco Pasveer, waardoor de Belgische nationale ploeg voor het eerst in ruim vier jaar geen enkel doelpunt kon scoren. Mits een betere afwerking in de zone van de waarheid, had België zeker een kans gemaakt op de overwinning tegen Oranje.. Daarnaast was het veldoverwicht ook in het voordeel van de Rode Duivels, met een balbezit van 56% tegenover 44% van Nederland. Niet overweldigend, maar toch.

Uiteindelijk verloor België toch met 1-0 van Nederland, en na de wedstrijd werd er redelijk wat kritiek verstuurd richting de Rode Duivels, vooral vanuit de hoek van de Belgische supporters. En dat kon doelman Thibaut Courtois allerminst appreciëren. “We hebben Nederland gedomineerd en konden 4 à 5 goals maken.” De reactie van Courtois valt te begrijpen, want België was zondagavond inderdaad de beste ploeg op het veld, maar echte dominantie is misschien ook wel lichtjes overdreven.



Zoals hierboven vermeld haalden de Rode Duivels een gemiddeld balbezit van 56%, een veldoverwicht dat moeilijk te catalogeren valt onder de noemer ‘dominant’. Daarnaast won Nederland ook het merendeel van de duels (88) tegenover België (72), dat weliswaar meer recuperaties verrichte maar tegelijkertijd ook meer balverlies leed. Ook de opmerkelijke stelling dat België vier à vijf doelpunten kon maken, lijkt ons net iets te kort door de bocht van Thibaut Courtois.

OOK NEDERLAND HAD MEER KUNNEN SCOREN

“Wij scoren die niet en zij doen dat wel op een corner, dus ik denk niet dat het zo slecht is. Ik zag zojuist Louis van Gaal en hij zei ook dat wij verdienden te winnen. Het is niet omdat omdat een match anders verloopt, dat het niet zo goed is. Wij waren de enige ploeg die gevaarlijke kansen creëerden. Als Eden de bal scoort in de eerste helft, krijg je een andere match”, zei Thibaut Courtois na de wedstrijd tegen Nederland voor de camera’s van VTM. De nationale nummer één had overschot van gelijk dat België te onzorgvuldig omsprong met de gecreëerde doelkansen, maar dat deed Nederland op zijn beurt óók.

Denzel Dumfries (49’), Steven Bergwijn (72’, 76’ en 90’) en Davy Klaassen (87’) kregen eveneens meerdere grote doelkansen, maar verzuimden telkens om het tweede Nederlandse doelpunt tegen de touwen te jagen. De Rode Duivels werkten in totaliteit 3 doelpogingen tussen de palen, tegenover 5 stuks voor Oranje, en ook de expected goals spreken trouwens in het voordeel van de Nederlanders. Oranje creëerde namelijk 1,96 verwachte doelpunt tegenover 1,39 voor België.



Het gebrek aan efficiëntie speelde dus niet alleen langs de Belgische zijde, maar ook langs de kant van Nederland. De Rode Duivels kónden 4 à 5 doelpunten maken, zoals Thibaut Courtois stelde, maar Nederland dus ook. Dat beaamde analist Henk Spaan maandag ook in Trouw. “Oranje had tegen de Belgen in de slotfase de score kunnen opvoeren. Als Bergwijn even scherp was geweest als aan het begin van het seizoen, hadden we aan het slot nog twee keer gescoord”, klinkt het bij Spaan.

HET WAS NIÉT SLECHT

Desondanks kunnen de Rode Duivels toch terugblikken op een bevredigende prestatie, zoals ook Louis van Gaal aangaf na de wedstrijd. “Ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien”, zei de bondscoach van Oranje immers. Of zoals Thibaut Courtois zelf fulmineerde: “Akkoord, we spelen niet de beste match. Maar ook niet om weer in de pers te moeten lezen van 'slecht, slecht'. Neen, het was niet slecht. We hebben een ploeg gedomineerd die ons in Brussel met 1-4 heeft verslagen. Jammer dat we offensief de efficiëntie niet hadden.”

LEES OOK: Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Had België moeten winnen tegen Nederland?

Meest recent

Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

8
8
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

57
57
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

45
45
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

108
108
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

479
479
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

45
45
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

59
59
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

343
343
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

431
431
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

522
522
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

898
898
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

538
538
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

100
100
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

101
101
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

154
154
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

415
415
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

737
737
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

312
312
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

514
514
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

414
414
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

237
237
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

110
110
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106

Meer sportnieuws