Courtois gaat grandioos de mist in

676 stemmen
Courtois gaat grandioos de mist in

De Rode Duivels hadden zondagavond wat goed te maken tegen Nederland. Het uiteindelijk resultaat viel weliswaar tegen, maar de collectieve prestatie voldeed grotendeels aan de verwachtingen. De Belgen maakten zelfs een erg goede kans om de wedstrijd te winnen, maar door een gebrek aan efficiëntie werd er geen enkel doelpunt gescoord - voor het eerst in 49 interlands op een rij trouwens.


NIET ZÓ DOMINANT

Eden Hazard (4’), Michy Batshuayi (14’), Amadou Onana (66’), Timothy Castagne (‘78) en Dodi Lukebakio (90+5’) presteerden te onmondig voor het doel van Remco Pasveer, waardoor de Belgische nationale ploeg voor het eerst in ruim vier jaar geen enkel doelpunt kon scoren. Mits een betere afwerking in de zone van de waarheid, had België zeker een kans gemaakt op de overwinning tegen Oranje.. Daarnaast was het veldoverwicht ook in het voordeel van de Rode Duivels, met een balbezit van 56% tegenover 44% van Nederland. Niet overweldigend, maar toch.

Uiteindelijk verloor België toch met 1-0 van Nederland, en na de wedstrijd werd er redelijk wat kritiek verstuurd richting de Rode Duivels, vooral vanuit de hoek van de Belgische supporters. En dat kon doelman Thibaut Courtois allerminst appreciëren. “We hebben Nederland gedomineerd en konden 4 à 5 goals maken.” De reactie van Courtois valt te begrijpen, want België was zondagavond inderdaad de beste ploeg op het veld, maar echte dominantie is misschien ook wel lichtjes overdreven.



Zoals hierboven vermeld haalden de Rode Duivels een gemiddeld balbezit van 56%, een veldoverwicht dat moeilijk te catalogeren valt onder de noemer ‘dominant’. Daarnaast won Nederland ook het merendeel van de duels (88) tegenover België (72), dat weliswaar meer recuperaties verrichte maar tegelijkertijd ook meer balverlies leed. Ook de opmerkelijke stelling dat België vier à vijf doelpunten kon maken, lijkt ons net iets te kort door de bocht van Thibaut Courtois.

OOK NEDERLAND HAD MEER KUNNEN SCOREN

“Wij scoren die niet en zij doen dat wel op een corner, dus ik denk niet dat het zo slecht is. Ik zag zojuist Louis van Gaal en hij zei ook dat wij verdienden te winnen. Het is niet omdat omdat een match anders verloopt, dat het niet zo goed is. Wij waren de enige ploeg die gevaarlijke kansen creëerden. Als Eden de bal scoort in de eerste helft, krijg je een andere match”, zei Thibaut Courtois na de wedstrijd tegen Nederland voor de camera’s van VTM. De nationale nummer één had overschot van gelijk dat België te onzorgvuldig omsprong met de gecreëerde doelkansen, maar dat deed Nederland op zijn beurt óók.

Denzel Dumfries (49’), Steven Bergwijn (72’, 76’ en 90’) en Davy Klaassen (87’) kregen eveneens meerdere grote doelkansen, maar verzuimden telkens om het tweede Nederlandse doelpunt tegen de touwen te jagen. De Rode Duivels werkten in totaliteit 3 doelpogingen tussen de palen, tegenover 5 stuks voor Oranje, en ook de expected goals spreken trouwens in het voordeel van de Nederlanders. Oranje creëerde namelijk 1,96 verwachte doelpunt tegenover 1,39 voor België.



Het gebrek aan efficiëntie speelde dus niet alleen langs de Belgische zijde, maar ook langs de kant van Nederland. De Rode Duivels kónden 4 à 5 doelpunten maken, zoals Thibaut Courtois stelde, maar Nederland dus ook. Dat beaamde analist Henk Spaan maandag ook in Trouw. “Oranje had tegen de Belgen in de slotfase de score kunnen opvoeren. Als Bergwijn even scherp was geweest als aan het begin van het seizoen, hadden we aan het slot nog twee keer gescoord”, klinkt het bij Spaan.

HET WAS NIÉT SLECHT

Desondanks kunnen de Rode Duivels toch terugblikken op een bevredigende prestatie, zoals ook Louis van Gaal aangaf na de wedstrijd. “Ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien”, zei de bondscoach van Oranje immers. Of zoals Thibaut Courtois zelf fulmineerde: “Akkoord, we spelen niet de beste match. Maar ook niet om weer in de pers te moeten lezen van 'slecht, slecht'. Neen, het was niet slecht. We hebben een ploeg gedomineerd die ons in Brussel met 1-4 heeft verslagen. Jammer dat we offensief de efficiëntie niet hadden.”

LEES OOK: Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

Had België moeten winnen tegen Nederland?

Meest recent

'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

0
0
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

85
85
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

3
3
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

53
53
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

47
47
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

39
39
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

209
209
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

288
288
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

359
359
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

44
44
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

67
67
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

102
102
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

85
85
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

354
354
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

256
256
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

482
482
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

214
214
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

567
567
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

71
71
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

128
128
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

58
58
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

442
442
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

749
749
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

609
609

Meer sportnieuws