Courtois gaat grandioos de mist in

676 stemmen
Courtois gaat grandioos de mist in

De Rode Duivels hadden zondagavond wat goed te maken tegen Nederland. Het uiteindelijk resultaat viel weliswaar tegen, maar de collectieve prestatie voldeed grotendeels aan de verwachtingen. De Belgen maakten zelfs een erg goede kans om de wedstrijd te winnen, maar door een gebrek aan efficiëntie werd er geen enkel doelpunt gescoord - voor het eerst in 49 interlands op een rij trouwens.


NIET ZÓ DOMINANT

Eden Hazard (4’), Michy Batshuayi (14’), Amadou Onana (66’), Timothy Castagne (‘78) en Dodi Lukebakio (90+5’) presteerden te onmondig voor het doel van Remco Pasveer, waardoor de Belgische nationale ploeg voor het eerst in ruim vier jaar geen enkel doelpunt kon scoren. Mits een betere afwerking in de zone van de waarheid, had België zeker een kans gemaakt op de overwinning tegen Oranje.. Daarnaast was het veldoverwicht ook in het voordeel van de Rode Duivels, met een balbezit van 56% tegenover 44% van Nederland. Niet overweldigend, maar toch.

Uiteindelijk verloor België toch met 1-0 van Nederland, en na de wedstrijd werd er redelijk wat kritiek verstuurd richting de Rode Duivels, vooral vanuit de hoek van de Belgische supporters. En dat kon doelman Thibaut Courtois allerminst appreciëren. “We hebben Nederland gedomineerd en konden 4 à 5 goals maken.” De reactie van Courtois valt te begrijpen, want België was zondagavond inderdaad de beste ploeg op het veld, maar echte dominantie is misschien ook wel lichtjes overdreven.



Zoals hierboven vermeld haalden de Rode Duivels een gemiddeld balbezit van 56%, een veldoverwicht dat moeilijk te catalogeren valt onder de noemer ‘dominant’. Daarnaast won Nederland ook het merendeel van de duels (88) tegenover België (72), dat weliswaar meer recuperaties verrichte maar tegelijkertijd ook meer balverlies leed. Ook de opmerkelijke stelling dat België vier à vijf doelpunten kon maken, lijkt ons net iets te kort door de bocht van Thibaut Courtois.

OOK NEDERLAND HAD MEER KUNNEN SCOREN

“Wij scoren die niet en zij doen dat wel op een corner, dus ik denk niet dat het zo slecht is. Ik zag zojuist Louis van Gaal en hij zei ook dat wij verdienden te winnen. Het is niet omdat omdat een match anders verloopt, dat het niet zo goed is. Wij waren de enige ploeg die gevaarlijke kansen creëerden. Als Eden de bal scoort in de eerste helft, krijg je een andere match”, zei Thibaut Courtois na de wedstrijd tegen Nederland voor de camera’s van VTM. De nationale nummer één had overschot van gelijk dat België te onzorgvuldig omsprong met de gecreëerde doelkansen, maar dat deed Nederland op zijn beurt óók.

Denzel Dumfries (49’), Steven Bergwijn (72’, 76’ en 90’) en Davy Klaassen (87’) kregen eveneens meerdere grote doelkansen, maar verzuimden telkens om het tweede Nederlandse doelpunt tegen de touwen te jagen. De Rode Duivels werkten in totaliteit 3 doelpogingen tussen de palen, tegenover 5 stuks voor Oranje, en ook de expected goals spreken trouwens in het voordeel van de Nederlanders. Oranje creëerde namelijk 1,96 verwachte doelpunt tegenover 1,39 voor België.



Het gebrek aan efficiëntie speelde dus niet alleen langs de Belgische zijde, maar ook langs de kant van Nederland. De Rode Duivels kónden 4 à 5 doelpunten maken, zoals Thibaut Courtois stelde, maar Nederland dus ook. Dat beaamde analist Henk Spaan maandag ook in Trouw. “Oranje had tegen de Belgen in de slotfase de score kunnen opvoeren. Als Bergwijn even scherp was geweest als aan het begin van het seizoen, hadden we aan het slot nog twee keer gescoord”, klinkt het bij Spaan.

HET WAS NIÉT SLECHT

Desondanks kunnen de Rode Duivels toch terugblikken op een bevredigende prestatie, zoals ook Louis van Gaal aangaf na de wedstrijd. “Ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien”, zei de bondscoach van Oranje immers. Of zoals Thibaut Courtois zelf fulmineerde: “Akkoord, we spelen niet de beste match. Maar ook niet om weer in de pers te moeten lezen van 'slecht, slecht'. Neen, het was niet slecht. We hebben een ploeg gedomineerd die ons in Brussel met 1-4 heeft verslagen. Jammer dat we offensief de efficiëntie niet hadden.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Had België moeten winnen tegen Nederland?

Meest recent

Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

51
51
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

20
20
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

122
122
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

251
251
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

45
45
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

444
444
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

208
208
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

165
165
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

56
56
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

360
360
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

19
19
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

179
179
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

85
85
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

963
963
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

759
759
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

269
269
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

41
41
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

413
413
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

398
398
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

565
565
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

399
399
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

445
445
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

57
57
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

189
189

Meer sportnieuws