Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

door
Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

De oefenmatchen van de Nations League liggen achter de rug. België tankte geen vertrouwen, dat is een feit. De Rode Duivels moeten hopen dat drie spelers topfit worden.


België heeft nog altijd een goede ploeg, maar het is nu toch al enkele jaren duidelijk dat er door waarnemers niet meer over een finale moet worden gepraat. België moet naar het WK trekken met de ambitie om zo ver mogelijk te geraken en dat we ons weer tonen als een leuke ploeg om naar te kijken. Al ijveren we misschien voor een andere aanpak met de huidige defensie. De Rode Duivels zouden meer op de omschakeling moeten spelen.

Bondscoach Roberto Martinez zal ook wel beseffen dat er snelheid in de ploeg moet. Amadou Onana was dé openbaring in deze interlandbreak. Onana is de middenvelder die we op het vorige EK o zo misten. Krachtig, snelheid, loopvermogen… Onana heeft het allemaal en hij is de ideale partner voor Axel Witsel, die positioneel ijzersterk is maar die geen lopende middenvelders kan opvangen. Achteraan toonde Zeno Debast dat hij een kandidaat is om op het EK 2024 een basispion te zijn, maar nu komt het nog wat vroeg. Hem meenemen naar het WK is wel een optie, maar dan als speler in de breedte.

DENAYER, LUKAKU EN DOKU

Leander Dendoncker is een optie, maar we hopen toch dat Jason Denayer héél snel een club vindt en gaat spelen. In het huidige systeem is hij met zijn kwaliteiten toch zeer belangrijk. Een snelle verdediger met ook veel ervaring, dat kunnen we wel gebruiken op een WK. Vooraan heeft België nood aan stootkracht. Eden Hazard en Michy Batshuayi zijn nog steeds degelijk, maar Romelu Lukaku is onmisbaar voor deze ploeg. Hij is terug fit en hopelijk komt hij in blakende vorm naar het WK.

Daarnaast valt het ook te hopen dat Jérémy Doku de komende twee maanden topfit blijft. De speler van Rennes was outstanding bij de beloften en tegen Wales en Nederland zagen we weinig genie in de aanval. Hazard toonde te weinig, Leandro Trossard en Yannick Carrasco probeerden wel maar waren te vaak onzuiver. Doku is met zijn ongelooflijke versnelling een blikopener die voor verrassing kan zorgen, wat België heel erg mist. Een topfitte Doku met ritme in de benen lijkt ons ook stilaan onmisbaar. De Doku van tegen Italië hoort altijd in de basis te staan bij de nationale ploeg.

België speelde zeker niet slecht tegen Wales en Nederland, maar de ploeg miste snelheid, diepgang en wat genie. Onana speelde zich wat ons betreft in het team, wat natuurlijk balen is voor Tielemans en Vanaken. Zij moeten knokken met Witsel. Lukaku is onmisbaar en dat is vooral goed voor De Bruyne, die twee sterke matchen speelde maar te weinig topkwaliteit rondom zich had in de aanval. De grote vraagtekens zijn Denayer en Doku. Indien topfit horen ze thuis in de basis, maar geraken zij op tijd in vorm voor het WK? De tijd dringt….

LEES OOK: Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Moet Martinez meer snelheid in de ploeg droppen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

36
36
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

15
15
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

17
17
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

216
216
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

131
131
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

360
360
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

325
325
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

251
251
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

62
62
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

101
101
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

709
709
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

539
539
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

264
264
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

326
326
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

836
836
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

351
351
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

327
327
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

425
425
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

181
181
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

170
170
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

99
99
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

315
315
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

312
312
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

76
76
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

479
479

Meer sportnieuws