Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

door
Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

De oefenmatchen van de Nations League liggen achter de rug. België tankte geen vertrouwen, dat is een feit. De Rode Duivels moeten hopen dat drie spelers topfit worden.


België heeft nog altijd een goede ploeg, maar het is nu toch al enkele jaren duidelijk dat er door waarnemers niet meer over een finale moet worden gepraat. België moet naar het WK trekken met de ambitie om zo ver mogelijk te geraken en dat we ons weer tonen als een leuke ploeg om naar te kijken. Al ijveren we misschien voor een andere aanpak met de huidige defensie. De Rode Duivels zouden meer op de omschakeling moeten spelen.

Bondscoach Roberto Martinez zal ook wel beseffen dat er snelheid in de ploeg moet. Amadou Onana was dé openbaring in deze interlandbreak. Onana is de middenvelder die we op het vorige EK o zo misten. Krachtig, snelheid, loopvermogen… Onana heeft het allemaal en hij is de ideale partner voor Axel Witsel, die positioneel ijzersterk is maar die geen lopende middenvelders kan opvangen. Achteraan toonde Zeno Debast dat hij een kandidaat is om op het EK 2024 een basispion te zijn, maar nu komt het nog wat vroeg. Hem meenemen naar het WK is wel een optie, maar dan als speler in de breedte.

DENAYER, LUKAKU EN DOKU

Leander Dendoncker is een optie, maar we hopen toch dat Jason Denayer héél snel een club vindt en gaat spelen. In het huidige systeem is hij met zijn kwaliteiten toch zeer belangrijk. Een snelle verdediger met ook veel ervaring, dat kunnen we wel gebruiken op een WK. Vooraan heeft België nood aan stootkracht. Eden Hazard en Michy Batshuayi zijn nog steeds degelijk, maar Romelu Lukaku is onmisbaar voor deze ploeg. Hij is terug fit en hopelijk komt hij in blakende vorm naar het WK.

Daarnaast valt het ook te hopen dat Jérémy Doku de komende twee maanden topfit blijft. De speler van Rennes was outstanding bij de beloften en tegen Wales en Nederland zagen we weinig genie in de aanval. Hazard toonde te weinig, Leandro Trossard en Yannick Carrasco probeerden wel maar waren te vaak onzuiver. Doku is met zijn ongelooflijke versnelling een blikopener die voor verrassing kan zorgen, wat België heel erg mist. Een topfitte Doku met ritme in de benen lijkt ons ook stilaan onmisbaar. De Doku van tegen Italië hoort altijd in de basis te staan bij de nationale ploeg.

België speelde zeker niet slecht tegen Wales en Nederland, maar de ploeg miste snelheid, diepgang en wat genie. Onana speelde zich wat ons betreft in het team, wat natuurlijk balen is voor Tielemans en Vanaken. Zij moeten knokken met Witsel. Lukaku is onmisbaar en dat is vooral goed voor De Bruyne, die twee sterke matchen speelde maar te weinig topkwaliteit rondom zich had in de aanval. De grote vraagtekens zijn Denayer en Doku. Indien topfit horen ze thuis in de basis, maar geraken zij op tijd in vorm voor het WK? De tijd dringt….

Moet Martinez meer snelheid in de ploeg droppen?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

68
68
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

245
245
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

38
38
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

22
22
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

48
48
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

81
81
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

22
22
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

65
65
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

46
46
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

93
93
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

45
45
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

187
187
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

128
128
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

119
119
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

712
712
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

70
70
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

94
94
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

212
212
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

114
114
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws