Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

door
Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

De oefenmatchen van de Nations League liggen achter de rug. België tankte geen vertrouwen, dat is een feit. De Rode Duivels moeten hopen dat drie spelers topfit worden.


België heeft nog altijd een goede ploeg, maar het is nu toch al enkele jaren duidelijk dat er door waarnemers niet meer over een finale moet worden gepraat. België moet naar het WK trekken met de ambitie om zo ver mogelijk te geraken en dat we ons weer tonen als een leuke ploeg om naar te kijken. Al ijveren we misschien voor een andere aanpak met de huidige defensie. De Rode Duivels zouden meer op de omschakeling moeten spelen.

Bondscoach Roberto Martinez zal ook wel beseffen dat er snelheid in de ploeg moet. Amadou Onana was dé openbaring in deze interlandbreak. Onana is de middenvelder die we op het vorige EK o zo misten. Krachtig, snelheid, loopvermogen… Onana heeft het allemaal en hij is de ideale partner voor Axel Witsel, die positioneel ijzersterk is maar die geen lopende middenvelders kan opvangen. Achteraan toonde Zeno Debast dat hij een kandidaat is om op het EK 2024 een basispion te zijn, maar nu komt het nog wat vroeg. Hem meenemen naar het WK is wel een optie, maar dan als speler in de breedte.

DENAYER, LUKAKU EN DOKU

Leander Dendoncker is een optie, maar we hopen toch dat Jason Denayer héél snel een club vindt en gaat spelen. In het huidige systeem is hij met zijn kwaliteiten toch zeer belangrijk. Een snelle verdediger met ook veel ervaring, dat kunnen we wel gebruiken op een WK. Vooraan heeft België nood aan stootkracht. Eden Hazard en Michy Batshuayi zijn nog steeds degelijk, maar Romelu Lukaku is onmisbaar voor deze ploeg. Hij is terug fit en hopelijk komt hij in blakende vorm naar het WK.

Daarnaast valt het ook te hopen dat Jérémy Doku de komende twee maanden topfit blijft. De speler van Rennes was outstanding bij de beloften en tegen Wales en Nederland zagen we weinig genie in de aanval. Hazard toonde te weinig, Leandro Trossard en Yannick Carrasco probeerden wel maar waren te vaak onzuiver. Doku is met zijn ongelooflijke versnelling een blikopener die voor verrassing kan zorgen, wat België heel erg mist. Een topfitte Doku met ritme in de benen lijkt ons ook stilaan onmisbaar. De Doku van tegen Italië hoort altijd in de basis te staan bij de nationale ploeg.

België speelde zeker niet slecht tegen Wales en Nederland, maar de ploeg miste snelheid, diepgang en wat genie. Onana speelde zich wat ons betreft in het team, wat natuurlijk balen is voor Tielemans en Vanaken. Zij moeten knokken met Witsel. Lukaku is onmisbaar en dat is vooral goed voor De Bruyne, die twee sterke matchen speelde maar te weinig topkwaliteit rondom zich had in de aanval. De grote vraagtekens zijn Denayer en Doku. Indien topfit horen ze thuis in de basis, maar geraken zij op tijd in vorm voor het WK? De tijd dringt….

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor storm op tv en daarbuiten

Moet Martinez meer snelheid in de ploeg droppen?

Meest recent

Ruben Van Gucht zorgt voor storm op tv en daarbuiten

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

3
3
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

4
4
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

54
54
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

106
106
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

94
94
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

188
188
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

145
145
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

69
69
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

294
294
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

403
403
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

39
39
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

59
59
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

318
318
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

374
374
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

147
147
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

116
116
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

107
107
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

312
312
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

87
87
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

396
396
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

127
127
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

296
296
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

456
456
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

283
283
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

809
809

Meer sportnieuws