Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

door
Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

De oefenmatchen van de Nations League liggen achter de rug. België tankte geen vertrouwen, dat is een feit. De Rode Duivels moeten hopen dat drie spelers topfit worden.


België heeft nog altijd een goede ploeg, maar het is nu toch al enkele jaren duidelijk dat er door waarnemers niet meer over een finale moet worden gepraat. België moet naar het WK trekken met de ambitie om zo ver mogelijk te geraken en dat we ons weer tonen als een leuke ploeg om naar te kijken. Al ijveren we misschien voor een andere aanpak met de huidige defensie. De Rode Duivels zouden meer op de omschakeling moeten spelen.

Bondscoach Roberto Martinez zal ook wel beseffen dat er snelheid in de ploeg moet. Amadou Onana was dé openbaring in deze interlandbreak. Onana is de middenvelder die we op het vorige EK o zo misten. Krachtig, snelheid, loopvermogen… Onana heeft het allemaal en hij is de ideale partner voor Axel Witsel, die positioneel ijzersterk is maar die geen lopende middenvelders kan opvangen. Achteraan toonde Zeno Debast dat hij een kandidaat is om op het EK 2024 een basispion te zijn, maar nu komt het nog wat vroeg. Hem meenemen naar het WK is wel een optie, maar dan als speler in de breedte.

DENAYER, LUKAKU EN DOKU

Leander Dendoncker is een optie, maar we hopen toch dat Jason Denayer héél snel een club vindt en gaat spelen. In het huidige systeem is hij met zijn kwaliteiten toch zeer belangrijk. Een snelle verdediger met ook veel ervaring, dat kunnen we wel gebruiken op een WK. Vooraan heeft België nood aan stootkracht. Eden Hazard en Michy Batshuayi zijn nog steeds degelijk, maar Romelu Lukaku is onmisbaar voor deze ploeg. Hij is terug fit en hopelijk komt hij in blakende vorm naar het WK.

Daarnaast valt het ook te hopen dat Jérémy Doku de komende twee maanden topfit blijft. De speler van Rennes was outstanding bij de beloften en tegen Wales en Nederland zagen we weinig genie in de aanval. Hazard toonde te weinig, Leandro Trossard en Yannick Carrasco probeerden wel maar waren te vaak onzuiver. Doku is met zijn ongelooflijke versnelling een blikopener die voor verrassing kan zorgen, wat België heel erg mist. Een topfitte Doku met ritme in de benen lijkt ons ook stilaan onmisbaar. De Doku van tegen Italië hoort altijd in de basis te staan bij de nationale ploeg.

België speelde zeker niet slecht tegen Wales en Nederland, maar de ploeg miste snelheid, diepgang en wat genie. Onana speelde zich wat ons betreft in het team, wat natuurlijk balen is voor Tielemans en Vanaken. Zij moeten knokken met Witsel. Lukaku is onmisbaar en dat is vooral goed voor De Bruyne, die twee sterke matchen speelde maar te weinig topkwaliteit rondom zich had in de aanval. De grote vraagtekens zijn Denayer en Doku. Indien topfit horen ze thuis in de basis, maar geraken zij op tijd in vorm voor het WK? De tijd dringt….

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Moet Martinez meer snelheid in de ploeg droppen?

Meest recent

Spaanse fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

100
100
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

86
86
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

243
243
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

192
192
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

213
213
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

108
108
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

76
76
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

87
87
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

83
83
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

63
63
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

129
129
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

143
143
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

339
339
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

114
114
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

319
319
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

121
121
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

44
44
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

418
418
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

199
199
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

46
46
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

96
96
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

300
300
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162

Meer sportnieuws