Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

454
Drie afwezigen nu al 'onmisbaar' bij de Rode Duivels

De oefenmatchen van de Nations League liggen achter de rug. België tankte geen vertrouwen, dat is een feit. De Rode Duivels moeten hopen dat drie spelers topfit worden.


België heeft nog altijd een goede ploeg, maar het is nu toch al enkele jaren duidelijk dat er door waarnemers niet meer over een finale moet worden gepraat. België moet naar het WK trekken met de ambitie om zo ver mogelijk te geraken en dat we ons weer tonen als een leuke ploeg om naar te kijken. Al ijveren we misschien voor een andere aanpak met de huidige defensie. De Rode Duivels zouden meer op de omschakeling moeten spelen.

Bondscoach Roberto Martinez zal ook wel beseffen dat er snelheid in de ploeg moet. Amadou Onana was dé openbaring in deze interlandbreak. Onana is de middenvelder die we op het vorige EK o zo misten. Krachtig, snelheid, loopvermogen… Onana heeft het allemaal en hij is de ideale partner voor Axel Witsel, die positioneel ijzersterk is maar die geen lopende middenvelders kan opvangen. Achteraan toonde Zeno Debast dat hij een kandidaat is om op het EK 2024 een basispion te zijn, maar nu komt het nog wat vroeg. Hem meenemen naar het WK is wel een optie, maar dan als speler in de breedte.

DENAYER, LUKAKU EN DOKU

Leander Dendoncker is een optie, maar we hopen toch dat Jason Denayer héél snel een club vindt en gaat spelen. In het huidige systeem is hij met zijn kwaliteiten toch zeer belangrijk. Een snelle verdediger met ook veel ervaring, dat kunnen we wel gebruiken op een WK. Vooraan heeft België nood aan stootkracht. Eden Hazard en Michy Batshuayi zijn nog steeds degelijk, maar Romelu Lukaku is onmisbaar voor deze ploeg. Hij is terug fit en hopelijk komt hij in blakende vorm naar het WK.

Daarnaast valt het ook te hopen dat Jérémy Doku de komende twee maanden topfit blijft. De speler van Rennes was outstanding bij de beloften en tegen Wales en Nederland zagen we weinig genie in de aanval. Hazard toonde te weinig, Leandro Trossard en Yannick Carrasco probeerden wel maar waren te vaak onzuiver. Doku is met zijn ongelooflijke versnelling een blikopener die voor verrassing kan zorgen, wat België heel erg mist. Een topfitte Doku met ritme in de benen lijkt ons ook stilaan onmisbaar. De Doku van tegen Italië hoort altijd in de basis te staan bij de nationale ploeg.

België speelde zeker niet slecht tegen Wales en Nederland, maar de ploeg miste snelheid, diepgang en wat genie. Onana speelde zich wat ons betreft in het team, wat natuurlijk balen is voor Tielemans en Vanaken. Zij moeten knokken met Witsel. Lukaku is onmisbaar en dat is vooral goed voor De Bruyne, die twee sterke matchen speelde maar te weinig topkwaliteit rondom zich had in de aanval. De grote vraagtekens zijn Denayer en Doku. Indien topfit horen ze thuis in de basis, maar geraken zij op tijd in vorm voor het WK? De tijd dringt….

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Moet Martinez meer snelheid in de ploeg droppen?

Meest recent

Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

8
8
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

7
7
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

189
189
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

24
24
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

464
464
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

46
46
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

19
19
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

443
443
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

193
193
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

952
952
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

149
149
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

25
25
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

202
202
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

93
93
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

299
299
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

234
234
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

123
123
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

288
288
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

140
140
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51

Meer sportnieuws