Vanhaezebrouck: "Daarom heeft RSCA een voorsprong op Gent"

369 stemmen
Vanhaezebrouck:

Hein Vanhaezebrouck komt soms met pikante uitspraken – soms correct, soms niet – maar het is ook een trainer die bewees dat hij jonge Belgische talenten kansen durft geven. Dat doet hij nu weer bij AA Gent. 


Vanhaezebrouck bewees in het verleden al bij ploegen als KV Kortrijk, AA Gent en Anderlecht dat jonge talenten kansen krijgen als ze er klaar voor zijn. Toch ziet hij dat AA Gent het moeilijk heeft om zich op dat vlak te meten met de Belgische top. "Ik heb gedurende mijn carrière al veel jonge talenten kansen gegeven. AA Gent heeft nooit dezelfde jeugdpolitiek gehad als de grote clubs zoals Anderlecht, KRC Genk, Standard en in mindere mate Club Brugge, ook al hebben zij de afgelopen jaren een inhaalbeweging gemaakt”, aldus de coach in ‘Stropcast’.

RSCA DE BESTE JEUGD

Inzake jeugddoorstroming blijft Anderlecht al jaren een voorbeeld in de Jupiler Pro League. Vanhaezebrouck heeft daar een uitleg voor. "Anderlecht heeft nog altijd zijn naam mee. Veel jonge talenten willen nog steeds naar Anderlecht vertrekken. AA Gent? Als ze kunnen kiezen voor Anderlecht, gaan ze toch nog vaak naar daar. Daar moeten Club Brugge, Genk, Standard en Gent nog tegen strijden. Daarom is RSCA in staat om elk jaar nieuwe jongeren in het eerste elftal te droppen. Zij hebben een enorme vijver met de beste vissen. Wij willen daar tegen concurreren en af en toe vliegt er een uit hun vijver, en kan die speler elders doorbreken omdat hij kwaliteiten heeft. Onze vijver is kleiner, maar soms komt er toch een vis tot ontplooiing”, aldus de coach.

 

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Gaat Gent RSCA ooit bijbenen inzake jeugd?

Meest recent

Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

8
8
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

93
93
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

90
90
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

158
158
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

234
234
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

105
105
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

494
494
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

164
164
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

440
440
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

691
691
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

220
220
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

687
687
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

189
189
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

358
358
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1181
1181
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

455
455
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

323
323
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

472
472
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

402
402
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

280
280
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

219
219
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

473
473
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

389
389

Meer sportnieuws