Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

door
Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

Net als Nederland heeft ook Kroatië zich verzekerd van een ticket voor de Final Four van de Nations League. Het kroonde zich tot groepswinnaar in groep A1 met een 1-3-zege in Oostenrijk. De vice-wereldkampioen en WK-tegenstander van de Rode Duivels blijft daarmee nipt Denemarken voor. De Denen stranden op één punt nadat ze zondagavond nog stuntten tegen Frankrijk. In de C-liga beleefde Turkije dan weer een enorme afgang tegen de nummer 125 van de wereld.


Kroatië begon als leider in de groep aan de slotspeeldag en had dus zijn lot in eigen handen. Het kwam in Oostenrijk ook snel op voorsprong via Modric, maar moest al even snel een gelijkmaker toestaan. Na negen minuten had Baumgartner immers al voor 1-1 gezorgd. De Kroaten bleven echter rustig en maakten na rust in drie dolle minuten alsnog het verschil. Invaller Livaja herstelde de voorsprong en meteen daarna besliste Lovren de match helemaal.

Dat is balen voor Denemarken, dat nochtans er alles aan gedaan had met een knappe zege tegen wereldkampioen Frankrijk. Les Bleus acteerden in Kopenhagen alweer onherkenbaar en halfweg stond de 2-0-eindstand al op het bord. Kort na het halfuur opende Dolberg de score en enkele minuten later bezegelde Skov Olsen met een knappe volley het Franse lot helemaal. Daardoor eindigen onze zuiderburen met amper vijf punten op de derde plaats.

AFGANG TURKIJE
Turkije mag zich in de volgende editie van de Nations League weer opmaken voor de B-liga, nadat het zich tot groepswinnaar kroonde in poule C1. Gevierd zal er echter niet worden, want nadat de Turken enkele dagen geleden al niet verder kwamen dan een 3-3 tegen Luxemburg gingen ze nu helemaal met de billen bloot in de Faeröer. Tegen de nummer 125 van de wereld slikten ze kort voor het uur twee tegendoelpunten van Davidsen en Beveren-spits Edmundsson. Verder dan de aansluitingstreffer van Gürler in de voorlaatste minuut kwamen ze daarna niet meer.

Is Frankrijk nog favoriet voor de wereldtitel?

Meest recent

'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

1
1
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

15
15
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

99
99
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

22
22
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

43
43
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

29
29
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

113
113
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

149
149
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

103
103
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

113
113
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

50
50
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

37
37
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

99
99
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

147
147
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

150
150
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

46
46
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

300
300
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

104
104
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

118
118
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

180
180
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

81
81
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

412
412
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

180
180

Meer sportnieuws