Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

595
Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

Net als Nederland heeft ook Kroatië zich verzekerd van een ticket voor de Final Four van de Nations League. Het kroonde zich tot groepswinnaar in groep A1 met een 1-3-zege in Oostenrijk. De vice-wereldkampioen en WK-tegenstander van de Rode Duivels blijft daarmee nipt Denemarken voor. De Denen stranden op één punt nadat ze zondagavond nog stuntten tegen Frankrijk. In de C-liga beleefde Turkije dan weer een enorme afgang tegen de nummer 125 van de wereld.


Kroatië begon als leider in de groep aan de slotspeeldag en had dus zijn lot in eigen handen. Het kwam in Oostenrijk ook snel op voorsprong via Modric, maar moest al even snel een gelijkmaker toestaan. Na negen minuten had Baumgartner immers al voor 1-1 gezorgd. De Kroaten bleven echter rustig en maakten na rust in drie dolle minuten alsnog het verschil. Invaller Livaja herstelde de voorsprong en meteen daarna besliste Lovren de match helemaal.

Dat is balen voor Denemarken, dat nochtans er alles aan gedaan had met een knappe zege tegen wereldkampioen Frankrijk. Les Bleus acteerden in Kopenhagen alweer onherkenbaar en halfweg stond de 2-0-eindstand al op het bord. Kort na het halfuur opende Dolberg de score en enkele minuten later bezegelde Skov Olsen met een knappe volley het Franse lot helemaal. Daardoor eindigen onze zuiderburen met amper vijf punten op de derde plaats.

AFGANG TURKIJE
Turkije mag zich in de volgende editie van de Nations League weer opmaken voor de B-liga, nadat het zich tot groepswinnaar kroonde in poule C1. Gevierd zal er echter niet worden, want nadat de Turken enkele dagen geleden al niet verder kwamen dan een 3-3 tegen Luxemburg gingen ze nu helemaal met de billen bloot in de Faeröer. Tegen de nummer 125 van de wereld slikten ze kort voor het uur twee tegendoelpunten van Davidsen en Beveren-spits Edmundsson. Verder dan de aansluitingstreffer van Gürler in de voorlaatste minuut kwamen ze daarna niet meer.

Is Frankrijk nog favoriet voor de wereldtitel?

Meest recent

Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

5
5
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

16
16
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

35
35
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

30
30
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

116
116
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

244
244
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

38
38
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

16
16
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

81
81
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

62
62
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

109
109
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

133
133
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

264
264
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

493
493
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

214
214
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

170
170
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

465
465
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

80
80
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

427
427
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

49
49
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

72
72
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

283
283
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

84
84

Meer sportnieuws