Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

595 stemmen
Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

Net als Nederland heeft ook Kroatië zich verzekerd van een ticket voor de Final Four van de Nations League. Het kroonde zich tot groepswinnaar in groep A1 met een 1-3-zege in Oostenrijk. De vice-wereldkampioen en WK-tegenstander van de Rode Duivels blijft daarmee nipt Denemarken voor. De Denen stranden op één punt nadat ze zondagavond nog stuntten tegen Frankrijk. In de C-liga beleefde Turkije dan weer een enorme afgang tegen de nummer 125 van de wereld.


Kroatië begon als leider in de groep aan de slotspeeldag en had dus zijn lot in eigen handen. Het kwam in Oostenrijk ook snel op voorsprong via Modric, maar moest al even snel een gelijkmaker toestaan. Na negen minuten had Baumgartner immers al voor 1-1 gezorgd. De Kroaten bleven echter rustig en maakten na rust in drie dolle minuten alsnog het verschil. Invaller Livaja herstelde de voorsprong en meteen daarna besliste Lovren de match helemaal.

Dat is balen voor Denemarken, dat nochtans er alles aan gedaan had met een knappe zege tegen wereldkampioen Frankrijk. Les Bleus acteerden in Kopenhagen alweer onherkenbaar en halfweg stond de 2-0-eindstand al op het bord. Kort na het halfuur opende Dolberg de score en enkele minuten later bezegelde Skov Olsen met een knappe volley het Franse lot helemaal. Daardoor eindigen onze zuiderburen met amper vijf punten op de derde plaats.

AFGANG TURKIJE
Turkije mag zich in de volgende editie van de Nations League weer opmaken voor de B-liga, nadat het zich tot groepswinnaar kroonde in poule C1. Gevierd zal er echter niet worden, want nadat de Turken enkele dagen geleden al niet verder kwamen dan een 3-3 tegen Luxemburg gingen ze nu helemaal met de billen bloot in de Faeröer. Tegen de nummer 125 van de wereld slikten ze kort voor het uur twee tegendoelpunten van Davidsen en Beveren-spits Edmundsson. Verder dan de aansluitingstreffer van Gürler in de voorlaatste minuut kwamen ze daarna niet meer.

LEES OOK: Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Is Frankrijk nog favoriet voor de wereldtitel?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

67
67
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

12
12
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

25
25
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

90
90
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

111
111
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

253
253
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

151
151
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

204
204
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

139
139
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

134
134
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

420
420
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

327
327
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

129
129
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

197
197
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws