Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

door
Ongelooflijke afgang Turkije, Denemarken stunt tegen Frankrijk

Net als Nederland heeft ook Kroatië zich verzekerd van een ticket voor de Final Four van de Nations League. Het kroonde zich tot groepswinnaar in groep A1 met een 1-3-zege in Oostenrijk. De vice-wereldkampioen en WK-tegenstander van de Rode Duivels blijft daarmee nipt Denemarken voor. De Denen stranden op één punt nadat ze zondagavond nog stuntten tegen Frankrijk. In de C-liga beleefde Turkije dan weer een enorme afgang tegen de nummer 125 van de wereld.


Kroatië begon als leider in de groep aan de slotspeeldag en had dus zijn lot in eigen handen. Het kwam in Oostenrijk ook snel op voorsprong via Modric, maar moest al even snel een gelijkmaker toestaan. Na negen minuten had Baumgartner immers al voor 1-1 gezorgd. De Kroaten bleven echter rustig en maakten na rust in drie dolle minuten alsnog het verschil. Invaller Livaja herstelde de voorsprong en meteen daarna besliste Lovren de match helemaal.

Dat is balen voor Denemarken, dat nochtans er alles aan gedaan had met een knappe zege tegen wereldkampioen Frankrijk. Les Bleus acteerden in Kopenhagen alweer onherkenbaar en halfweg stond de 2-0-eindstand al op het bord. Kort na het halfuur opende Dolberg de score en enkele minuten later bezegelde Skov Olsen met een knappe volley het Franse lot helemaal. Daardoor eindigen onze zuiderburen met amper vijf punten op de derde plaats.

AFGANG TURKIJE
Turkije mag zich in de volgende editie van de Nations League weer opmaken voor de B-liga, nadat het zich tot groepswinnaar kroonde in poule C1. Gevierd zal er echter niet worden, want nadat de Turken enkele dagen geleden al niet verder kwamen dan een 3-3 tegen Luxemburg gingen ze nu helemaal met de billen bloot in de Faeröer. Tegen de nummer 125 van de wereld slikten ze kort voor het uur twee tegendoelpunten van Davidsen en Beveren-spits Edmundsson. Verder dan de aansluitingstreffer van Gürler in de voorlaatste minuut kwamen ze daarna niet meer.

Is Frankrijk nog favoriet voor de wereldtitel?

Meest recent

Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

0
0
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

45
45
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

47
47
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

37
37
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

34
34
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

39
39
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

125
125
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

291
291
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

209
209
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

99
99
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

166
166
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

24
24
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

400
400
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

747
747
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

83
83
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

296
296
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

49
49
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

507
507
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

114
114
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

430
430
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

69
69
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

197
197
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

174
174
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

89
89
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

343
343

Meer sportnieuws