Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

door
Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

De Rode Duivels hoeven zich niet op te maken om volgend jaar de Final Four van de Nations League te spelen. Daarvoor moesten ze in Amsterdam Nederland al met drie doelpunten verschil zien te kloppen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt. Ze leden zelfs nog hun tweede nederlaag van de campagne, want Oranje bleek na een teleurstellende maar evenwichtige match met 1-0 te sterk.


De Duivels moesten aanvallen in de Johan Cruijff ArenA en versierden al na vier minuten een eerste kans, maar Eden Hazard miste zijn schot volledig. Daarna verwaterde de wedstrijd snel, al waren de beste kansjes toch voor de Belgen. De Bruyne pakte uit met een geniale pass, maar Witsel kon er net onvoldoende zijn voet tegen zetten. Ook Castagne had beter kunnen doen met een schot, waardoor 0-0 uiteindelijk een logische ruststand was.

België begon aan de tweede helft met Carrasco en De Ketelaere in de plaats van Meunier en Batshuayi, maar dat bracht weinig beterschap. Halfweg de tweede helft viel toch plots de 0-1 uit de lucht. Onana zette zich goed door en trapte ook goed, maar Pasveer bracht knap redding. Tot overmaat van ramp was het enkele minuten later wel raak aan de overkant. Van Dijk klopte Debast makkelijk op een hoekschop en kopte de 1-0 tegen de touwen.

KRUISING
Meteen daarna ontsnapten de Belgen nog aan de 2-0. Debast zette Bergwijn onside, maar die knalde nog in het zijnet. Oranje was plots wakker en het slotoffensief van de Belgen stelde al bij al weinig voor. Tot in blessuretijd toch nog bijna de gelijkmaker viel. Invaller Lukebakio pakte uit met een heerlijke omhaal, maar zag zijn geweldige poging op de kruising stranden. Pech voor de Duivels, die zo geen vertrouwen tanken voor het WK binnen twee maanden. Oranje mag in 2023 naar de Final Four.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Had je meer verwacht van de Rode Duivels?

Meest recent

'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

7
7
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

6
6
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

86
86
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

48
48
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

40
40
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

43
43
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

58
58
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

153
153
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

85
85
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

83
83
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

312
312
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

79
79
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

83
83
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

597
597
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

205
205
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

247
247
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

165
165
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

69
69
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

101
101
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

301
301
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

416
416
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

176
176

Meer sportnieuws