Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

157 stemmen
Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

De Rode Duivels hoeven zich niet op te maken om volgend jaar de Final Four van de Nations League te spelen. Daarvoor moesten ze in Amsterdam Nederland al met drie doelpunten verschil zien te kloppen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt. Ze leden zelfs nog hun tweede nederlaag van de campagne, want Oranje bleek na een teleurstellende maar evenwichtige match met 1-0 te sterk.


De Duivels moesten aanvallen in de Johan Cruijff ArenA en versierden al na vier minuten een eerste kans, maar Eden Hazard miste zijn schot volledig. Daarna verwaterde de wedstrijd snel, al waren de beste kansjes toch voor de Belgen. De Bruyne pakte uit met een geniale pass, maar Witsel kon er net onvoldoende zijn voet tegen zetten. Ook Castagne had beter kunnen doen met een schot, waardoor 0-0 uiteindelijk een logische ruststand was.

België begon aan de tweede helft met Carrasco en De Ketelaere in de plaats van Meunier en Batshuayi, maar dat bracht weinig beterschap. Halfweg de tweede helft viel toch plots de 0-1 uit de lucht. Onana zette zich goed door en trapte ook goed, maar Pasveer bracht knap redding. Tot overmaat van ramp was het enkele minuten later wel raak aan de overkant. Van Dijk klopte Debast makkelijk op een hoekschop en kopte de 1-0 tegen de touwen.

KRUISING
Meteen daarna ontsnapten de Belgen nog aan de 2-0. Debast zette Bergwijn onside, maar die knalde nog in het zijnet. Oranje was plots wakker en het slotoffensief van de Belgen stelde al bij al weinig voor. Tot in blessuretijd toch nog bijna de gelijkmaker viel. Invaller Lukebakio pakte uit met een heerlijke omhaal, maar zag zijn geweldige poging op de kruising stranden. Pech voor de Duivels, die zo geen vertrouwen tanken voor het WK binnen twee maanden. Oranje mag in 2023 naar de Final Four.

LEES OOK: Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Had je meer verwacht van de Rode Duivels?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

12
12
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

30
30
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

113
113
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

88
88
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

155
155
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

184
184
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

67
67
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

722
722
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

254
254
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

285
285
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

391
391
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

123
123
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

95
95
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

156
156
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

244
244
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

331
331
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

220
220
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

40
40
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

40
40
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

167
167
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

277
277
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

77
77
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

233
233
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39

Meer sportnieuws