Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

door
Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

De Rode Duivels hoeven zich niet op te maken om volgend jaar de Final Four van de Nations League te spelen. Daarvoor moesten ze in Amsterdam Nederland al met drie doelpunten verschil zien te kloppen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt. Ze leden zelfs nog hun tweede nederlaag van de campagne, want Oranje bleek na een teleurstellende maar evenwichtige match met 1-0 te sterk.


De Duivels moesten aanvallen in de Johan Cruijff ArenA en versierden al na vier minuten een eerste kans, maar Eden Hazard miste zijn schot volledig. Daarna verwaterde de wedstrijd snel, al waren de beste kansjes toch voor de Belgen. De Bruyne pakte uit met een geniale pass, maar Witsel kon er net onvoldoende zijn voet tegen zetten. Ook Castagne had beter kunnen doen met een schot, waardoor 0-0 uiteindelijk een logische ruststand was.

België begon aan de tweede helft met Carrasco en De Ketelaere in de plaats van Meunier en Batshuayi, maar dat bracht weinig beterschap. Halfweg de tweede helft viel toch plots de 0-1 uit de lucht. Onana zette zich goed door en trapte ook goed, maar Pasveer bracht knap redding. Tot overmaat van ramp was het enkele minuten later wel raak aan de overkant. Van Dijk klopte Debast makkelijk op een hoekschop en kopte de 1-0 tegen de touwen.

KRUISING
Meteen daarna ontsnapten de Belgen nog aan de 2-0. Debast zette Bergwijn onside, maar die knalde nog in het zijnet. Oranje was plots wakker en het slotoffensief van de Belgen stelde al bij al weinig voor. Tot in blessuretijd toch nog bijna de gelijkmaker viel. Invaller Lukebakio pakte uit met een heerlijke omhaal, maar zag zijn geweldige poging op de kruising stranden. Pech voor de Duivels, die zo geen vertrouwen tanken voor het WK binnen twee maanden. Oranje mag in 2023 naar de Final Four.

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Had je meer verwacht van de Rode Duivels?

Meest recent

KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

41
41
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

29
29
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

40
40
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

74
74
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

169
169
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

45
45
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

59
59
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

470
470
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

156
156
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

231
231
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

290
290
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

39
39
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

126
126
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

51
51
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

547
547
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

158
158
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

269
269
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

363
363
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

271
271
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

192
192
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

102
102
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

114
114
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

492
492

Meer sportnieuws