Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

door
Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

De Rode Duivels hoeven zich niet op te maken om volgend jaar de Final Four van de Nations League te spelen. Daarvoor moesten ze in Amsterdam Nederland al met drie doelpunten verschil zien te kloppen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt. Ze leden zelfs nog hun tweede nederlaag van de campagne, want Oranje bleek na een teleurstellende maar evenwichtige match met 1-0 te sterk.


De Duivels moesten aanvallen in de Johan Cruijff ArenA en versierden al na vier minuten een eerste kans, maar Eden Hazard miste zijn schot volledig. Daarna verwaterde de wedstrijd snel, al waren de beste kansjes toch voor de Belgen. De Bruyne pakte uit met een geniale pass, maar Witsel kon er net onvoldoende zijn voet tegen zetten. Ook Castagne had beter kunnen doen met een schot, waardoor 0-0 uiteindelijk een logische ruststand was.

België begon aan de tweede helft met Carrasco en De Ketelaere in de plaats van Meunier en Batshuayi, maar dat bracht weinig beterschap. Halfweg de tweede helft viel toch plots de 0-1 uit de lucht. Onana zette zich goed door en trapte ook goed, maar Pasveer bracht knap redding. Tot overmaat van ramp was het enkele minuten later wel raak aan de overkant. Van Dijk klopte Debast makkelijk op een hoekschop en kopte de 1-0 tegen de touwen.

KRUISING
Meteen daarna ontsnapten de Belgen nog aan de 2-0. Debast zette Bergwijn onside, maar die knalde nog in het zijnet. Oranje was plots wakker en het slotoffensief van de Belgen stelde al bij al weinig voor. Tot in blessuretijd toch nog bijna de gelijkmaker viel. Invaller Lukebakio pakte uit met een heerlijke omhaal, maar zag zijn geweldige poging op de kruising stranden. Pech voor de Duivels, die zo geen vertrouwen tanken voor het WK binnen twee maanden. Oranje mag in 2023 naar de Final Four.

LEES OOK: Club Brugge komt met update over blessure Seys

Had je meer verwacht van de Rode Duivels?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

28
28
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

27
27
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

167
167
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

18
18
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

73
73
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

111
111
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

119
119
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

64
64
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

61
61
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

100
100
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

125
125
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

311
311
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

338
338
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1095
1095
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

76
76
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

166
166
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

239
239
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

679
679
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

716
716
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

429
429
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

588
588
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

596
596

Meer sportnieuws