Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

door
Geen Final Four voor Rode Duivels na nederlaag in Nederland

De Rode Duivels hoeven zich niet op te maken om volgend jaar de Final Four van de Nations League te spelen. Daarvoor moesten ze in Amsterdam Nederland al met drie doelpunten verschil zien te kloppen, maar dat is uiteindelijk niet gelukt. Ze leden zelfs nog hun tweede nederlaag van de campagne, want Oranje bleek na een teleurstellende maar evenwichtige match met 1-0 te sterk.


De Duivels moesten aanvallen in de Johan Cruijff ArenA en versierden al na vier minuten een eerste kans, maar Eden Hazard miste zijn schot volledig. Daarna verwaterde de wedstrijd snel, al waren de beste kansjes toch voor de Belgen. De Bruyne pakte uit met een geniale pass, maar Witsel kon er net onvoldoende zijn voet tegen zetten. Ook Castagne had beter kunnen doen met een schot, waardoor 0-0 uiteindelijk een logische ruststand was.

België begon aan de tweede helft met Carrasco en De Ketelaere in de plaats van Meunier en Batshuayi, maar dat bracht weinig beterschap. Halfweg de tweede helft viel toch plots de 0-1 uit de lucht. Onana zette zich goed door en trapte ook goed, maar Pasveer bracht knap redding. Tot overmaat van ramp was het enkele minuten later wel raak aan de overkant. Van Dijk klopte Debast makkelijk op een hoekschop en kopte de 1-0 tegen de touwen.

KRUISING
Meteen daarna ontsnapten de Belgen nog aan de 2-0. Debast zette Bergwijn onside, maar die knalde nog in het zijnet. Oranje was plots wakker en het slotoffensief van de Belgen stelde al bij al weinig voor. Tot in blessuretijd toch nog bijna de gelijkmaker viel. Invaller Lukebakio pakte uit met een heerlijke omhaal, maar zag zijn geweldige poging op de kruising stranden. Pech voor de Duivels, die zo geen vertrouwen tanken voor het WK binnen twee maanden. Oranje mag in 2023 naar de Final Four.

LEES OOK: Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Had je meer verwacht van de Rode Duivels?

Meest recent

'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

7
7
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

17
17
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

10
10
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

92
92
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

113
113
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

110
110
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

236
236
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

378
378
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

147
147
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

173
173
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

276
276
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

91
91
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

361
361
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

220
220
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

357
357
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

239
239
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

326
326
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

499
499
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

142
142
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

102
102
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

659
659
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

308
308
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

353
353
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

202
202

Meer sportnieuws