Martinez moet keuze maken: "Origi of ik"

door
Martinez moet keuze maken:

Romelu Lukaku sukkelt steeds vaker met kleine blessures. De 29-jarige aanvaller is er vanavond niet bij tegen Nederland. Eén spits klopt op de deur.


Michy Batshuayi is de nummer twee in de spits bij de nationale ploeg en hij stelt zelden teleur als hij mag spelen. ‘Batsman’ is geen Europese topspits, maar wel de ideale back-up. Daarachter heerst er een zeer grote strijd. Voorlopig lijkt Loïs Openda die te winnen. De spits krijgt speelminuten van Roberto Martinez en lijkt momenteel de grootste kanshebber te zijn om als derde spits mee te gaan naar het WK in Qatar.

Christian Benteke speelt voor D.C. United en lijkt helemaal uit beeld te zijn geraakt voor de Rode Duivels, terwijl Divock Origi amper aan de bak komt bij AC Milan. Al gebeurde dat vooral door blessureleed, maar de tijd dringt voor hem. Openda sprak in La Capitale over zijn WK-kansen.

ORIGI EN BENTEKE

"Lukaku is en blijft de nummer één in de spits en Michy is de tweede keuze. Hij presteert altijd als Romelu er niet is. Christian is er al een tijdje niet meer bij en dan is er nog Divock. Die deed het geweldig bij Liverpool en speelt nu voor AC Milan. Het kan zijn dat het tussen mij en Divock zal gaan”, aldus de aanvaller van Lens. Openda opende het seizoen met 4 goals in 8 wedstrijden in de Franse Ligue 1.

LEES OOK: Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Wie moet als derde spits meegaan naar het WK?

Meest recent

Oosting moet puzzelen: ziekenboeg Antwerp puilt uit

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

1
1
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

63
63
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

103
103
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

35
35
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

22
22
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

134
134
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

26
26
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

50
50
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

130
130
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

49
49
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

77
77
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

126
126
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

430
430
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

72
72
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

104
104
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

132
132
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

259
259
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

115
115
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

457
457
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

282
282
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

184
184
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

390
390

Meer sportnieuws