'3 kandidaten om Martinez op te volgen'

door
'3 kandidaten om Martinez op te volgen'

De kans is groot dat Roberto Martinez na het WK na 6,5 jaar afscheid zal nemen als bondscoach van de Rode Duivels. De grote vraag is wie hem dan zal opvolgen. Marc Degryse ziet een aantal kandidaten.


Hein Vanhaezebrouck ziet hij als een grote kandidaat, al gaf die al aan dat hij zeker geen bondscoach wil worden. "Dat is de meest reële optie, al zal die ook liever niet halfweg het seizoen vertrekken bij AA Gent. Het is niet evident. Ik wil toch pleiten voor een Belg. Misschien stelt Martínez zelf wel Thomas Vermaelen of Vincent Kompany voor, oud-Rode Duivels”, aldus Degryse in De Morgen.

Vermaelen kent de groep door en door en wordt alom geprezen. Velen zien in hem een toekomstige topcoach. Al heeft hij nog geen ervaring als hoofdtrainer, toch zou de keuze voor Vermaelen toe te juichen zijn, aangezien er geen ervaren Belgische trainers beschikbaar zijn.

KOMPANY ZIT GOED IN ENGELAND

Dat Degryse Kompany noemt, is een vreemde keuze. Hij toonde heel veel potentieel bij RSC Anderlecht, waar hij goed werk leverde. Kompany heeft een visie die wel past bij de kwaliteiten van de Belgische spelers, maar de kans dat hij bondscoach wordt, is quasi nul. Kompany tekende afgelopen zomer voor vele jaren bij Burnley, waar hij veel zeggenschap heeft. Bovendien is hij als 36-jarige coach nog piepjong en hij zit momenteel zeer goed in Engeland. Daar kan hij zich verder in de kijker coach en de lof is alvast groot.

De volgende stap van Kompany lijkt eerder richting Premier League te gaan, dan naar de nationale ploeg. Ook al is hij een coach die zeer goed met jonge talenten kan werken en na het WK dringt er zich een grote verjonging op bij de Rode Duivels. In de wandelgangen circuleerde ook al de naam van assistent-trainer Thierry Henry.

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Voor wie moet de KBVB gaan?

Meest recent

KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

7
7
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

32
32
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

81
81
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

201
201
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

246
246
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

41
41
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

166
166
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

150
150
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

67
67
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

147
147
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

54
54
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

140
140
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

188
188
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

243
243
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

378
378
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

146
146
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

76
76
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

218
218
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

191
191
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

113
113
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

477
477
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

178
178
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

242
242

Meer sportnieuws