'3 kandidaten om Martinez op te volgen'

door
'3 kandidaten om Martinez op te volgen'

De kans is groot dat Roberto Martinez na het WK na 6,5 jaar afscheid zal nemen als bondscoach van de Rode Duivels. De grote vraag is wie hem dan zal opvolgen. Marc Degryse ziet een aantal kandidaten.


Hein Vanhaezebrouck ziet hij als een grote kandidaat, al gaf die al aan dat hij zeker geen bondscoach wil worden. "Dat is de meest reële optie, al zal die ook liever niet halfweg het seizoen vertrekken bij AA Gent. Het is niet evident. Ik wil toch pleiten voor een Belg. Misschien stelt Martínez zelf wel Thomas Vermaelen of Vincent Kompany voor, oud-Rode Duivels”, aldus Degryse in De Morgen.

Vermaelen kent de groep door en door en wordt alom geprezen. Velen zien in hem een toekomstige topcoach. Al heeft hij nog geen ervaring als hoofdtrainer, toch zou de keuze voor Vermaelen toe te juichen zijn, aangezien er geen ervaren Belgische trainers beschikbaar zijn.

KOMPANY ZIT GOED IN ENGELAND

Dat Degryse Kompany noemt, is een vreemde keuze. Hij toonde heel veel potentieel bij RSC Anderlecht, waar hij goed werk leverde. Kompany heeft een visie die wel past bij de kwaliteiten van de Belgische spelers, maar de kans dat hij bondscoach wordt, is quasi nul. Kompany tekende afgelopen zomer voor vele jaren bij Burnley, waar hij veel zeggenschap heeft. Bovendien is hij als 36-jarige coach nog piepjong en hij zit momenteel zeer goed in Engeland. Daar kan hij zich verder in de kijker coach en de lof is alvast groot.

De volgende stap van Kompany lijkt eerder richting Premier League te gaan, dan naar de nationale ploeg. Ook al is hij een coach die zeer goed met jonge talenten kan werken en na het WK dringt er zich een grote verjonging op bij de Rode Duivels. In de wandelgangen circuleerde ook al de naam van assistent-trainer Thierry Henry.

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Voor wie moet de KBVB gaan?

Meest recent

'Anderlecht zoekt coach: verrassende naam op shortlist'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

73
73
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

120
120
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

46
46
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

74
74
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

163
163
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

58
58
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

776
776
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

55
55
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

26
26
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

82
82
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

469
469
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

115
115
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

403
403
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

146
146
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

185
185
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

322
322
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

98
98
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

126
126
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

179
179
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

40
40
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

208
208
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

240
240
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1264
1264

Meer sportnieuws