Albert: "Dat moet Martinez absoluut doen tegen Nederland"

door
Albert:

De Rode Duivels spelen zondag in Nederland hun laatste interland voor ze in november opnieuw bijeen komen voor het WK. Hoewel er in Amsterdam nog gespeeld wordt voor groepswinst in de Nations League en bijhorende kwalificatie voor de Final Four, zal er toch al vooral gedacht worden aan de trip naar Qatar binnen twee maanden. Het zou dan ook niet verbazen als Roberto Martinez met het oog op het WK nog enkele experimenten uitvoert.


Dat deed de bondscoach ook al tegen Wales, met name in de verdediging. Hij liet de 18-jarige Zeno Debast meteen debuteren in de verdediging. Het talent van Anderlecht mocht meteen de hele wedstrijd spelen aan de rechterzijde van de driemansverdediging, met de ervaring van Toby Alderweireld en Jan Vertonghen naast zich.

Philippe Albert vindt echter dat Martinez tegen Oranje een keuze moet maken. "Hij moet tegen Nederland achterin met zijn basispionnen spelen, zodat ze op elkaar ingespeeld kunnen raken", vindt de ex-international en analist bij Sudpresse. Het wordt afwachten of de bondscoach ook dat advies zal volgen.

KEUZESTRESS
Het is bovendien momenteel helemaal niet duidelijk hoe die typeverdediging er dan uit zou moeten gaan zien. Alderweireld en Vertonghen zijn uiteraard zekerheden, maar de derde plaats ligt momenteel helemaal open. In principe leek die voor Jason Denayer te zijn, maar de 27-jarige zit nog steeds zonder club en komt niet in aanmerking zolang hij werkloos blijft. Dedryck Boyata moest passen voor deze interlands en zit bij Club Brugge ook op de bank. Daardoor lijkt Debast stilaan echt kans te maken op een basisplaats, zeker omdat concurrenten als Faes, Mechele en Bornauw niet het vertrouwen van Martinez lijken te genieten en Zinho Vanheusden ook blijft hangen in zijn ontwikkeling.

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Moet Martinez tegen Nederland met zijn beste elf spelen?

Meest recent

'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

15
15
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

94
94
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

35
35
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

113
113
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

65
65
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

221
221
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

76
76
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

197
197
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

34
34
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

312
312
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

361
361
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

252
252
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

366
366
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

207
207
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

62
62
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

527
527
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

494
494
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

185
185
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

371
371
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

109
109
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

729
729
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

149
149
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

147
147
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

431
431
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

134
134

Meer sportnieuws