Albert: "Dat moet Martinez absoluut doen tegen Nederland"

door
Albert:

De Rode Duivels spelen zondag in Nederland hun laatste interland voor ze in november opnieuw bijeen komen voor het WK. Hoewel er in Amsterdam nog gespeeld wordt voor groepswinst in de Nations League en bijhorende kwalificatie voor de Final Four, zal er toch al vooral gedacht worden aan de trip naar Qatar binnen twee maanden. Het zou dan ook niet verbazen als Roberto Martinez met het oog op het WK nog enkele experimenten uitvoert.


Dat deed de bondscoach ook al tegen Wales, met name in de verdediging. Hij liet de 18-jarige Zeno Debast meteen debuteren in de verdediging. Het talent van Anderlecht mocht meteen de hele wedstrijd spelen aan de rechterzijde van de driemansverdediging, met de ervaring van Toby Alderweireld en Jan Vertonghen naast zich.

Philippe Albert vindt echter dat Martinez tegen Oranje een keuze moet maken. "Hij moet tegen Nederland achterin met zijn basispionnen spelen, zodat ze op elkaar ingespeeld kunnen raken", vindt de ex-international en analist bij Sudpresse. Het wordt afwachten of de bondscoach ook dat advies zal volgen.

KEUZESTRESS
Het is bovendien momenteel helemaal niet duidelijk hoe die typeverdediging er dan uit zou moeten gaan zien. Alderweireld en Vertonghen zijn uiteraard zekerheden, maar de derde plaats ligt momenteel helemaal open. In principe leek die voor Jason Denayer te zijn, maar de 27-jarige zit nog steeds zonder club en komt niet in aanmerking zolang hij werkloos blijft. Dedryck Boyata moest passen voor deze interlands en zit bij Club Brugge ook op de bank. Daardoor lijkt Debast stilaan echt kans te maken op een basisplaats, zeker omdat concurrenten als Faes, Mechele en Bornauw niet het vertrouwen van Martinez lijken te genieten en Zinho Vanheusden ook blijft hangen in zijn ontwikkeling.

LEES OOK: Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Moet Martinez tegen Nederland met zijn beste elf spelen?

Meest recent

'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

4
4
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

7
7
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

38
38
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

45
45
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

32
32
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

165
165
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

273
273
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

61
61
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

118
118
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

127
127
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

95
95
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

93
93
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

109
109
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

182
182
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

133
133
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

628
628
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

509
509
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

168
168
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

172
172
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

218
218
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

274
274
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

189
189
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

158
158
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

227
227

Meer sportnieuws