Albert: "Dat moet Martinez absoluut doen tegen Nederland"

138 stemmen
Albert:

De Rode Duivels spelen zondag in Nederland hun laatste interland voor ze in november opnieuw bijeen komen voor het WK. Hoewel er in Amsterdam nog gespeeld wordt voor groepswinst in de Nations League en bijhorende kwalificatie voor de Final Four, zal er toch al vooral gedacht worden aan de trip naar Qatar binnen twee maanden. Het zou dan ook niet verbazen als Roberto Martinez met het oog op het WK nog enkele experimenten uitvoert.


Dat deed de bondscoach ook al tegen Wales, met name in de verdediging. Hij liet de 18-jarige Zeno Debast meteen debuteren in de verdediging. Het talent van Anderlecht mocht meteen de hele wedstrijd spelen aan de rechterzijde van de driemansverdediging, met de ervaring van Toby Alderweireld en Jan Vertonghen naast zich.

Philippe Albert vindt echter dat Martinez tegen Oranje een keuze moet maken. "Hij moet tegen Nederland achterin met zijn basispionnen spelen, zodat ze op elkaar ingespeeld kunnen raken", vindt de ex-international en analist bij Sudpresse. Het wordt afwachten of de bondscoach ook dat advies zal volgen.

KEUZESTRESS
Het is bovendien momenteel helemaal niet duidelijk hoe die typeverdediging er dan uit zou moeten gaan zien. Alderweireld en Vertonghen zijn uiteraard zekerheden, maar de derde plaats ligt momenteel helemaal open. In principe leek die voor Jason Denayer te zijn, maar de 27-jarige zit nog steeds zonder club en komt niet in aanmerking zolang hij werkloos blijft. Dedryck Boyata moest passen voor deze interlands en zit bij Club Brugge ook op de bank. Daardoor lijkt Debast stilaan echt kans te maken op een basisplaats, zeker omdat concurrenten als Faes, Mechele en Bornauw niet het vertrouwen van Martinez lijken te genieten en Zinho Vanheusden ook blijft hangen in zijn ontwikkeling.

LEES OOK: Garcia verliest het noorden: Lukaku-drama ontploft

Moet Martinez tegen Nederland met zijn beste elf spelen?

Meest recent

'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

62
62
Garcia verliest het noorden: Lukaku-drama ontploft

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

26
26
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

110
110
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

67
67
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

91
91
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

150
150
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

73
73
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

312
312
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

144
144
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

244
244
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

127
127
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

172
172
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

112
112
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

859
859
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1139
1139
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

80
80
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

604
604
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

183
183
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

295
295
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

660
660
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

169
169
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

162
162
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

393
393
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

222
222

Meer sportnieuws