Albert: "Dat moet Martinez absoluut doen tegen Nederland"

door
Albert:

De Rode Duivels spelen zondag in Nederland hun laatste interland voor ze in november opnieuw bijeen komen voor het WK. Hoewel er in Amsterdam nog gespeeld wordt voor groepswinst in de Nations League en bijhorende kwalificatie voor de Final Four, zal er toch al vooral gedacht worden aan de trip naar Qatar binnen twee maanden. Het zou dan ook niet verbazen als Roberto Martinez met het oog op het WK nog enkele experimenten uitvoert.


Dat deed de bondscoach ook al tegen Wales, met name in de verdediging. Hij liet de 18-jarige Zeno Debast meteen debuteren in de verdediging. Het talent van Anderlecht mocht meteen de hele wedstrijd spelen aan de rechterzijde van de driemansverdediging, met de ervaring van Toby Alderweireld en Jan Vertonghen naast zich.

Philippe Albert vindt echter dat Martinez tegen Oranje een keuze moet maken. "Hij moet tegen Nederland achterin met zijn basispionnen spelen, zodat ze op elkaar ingespeeld kunnen raken", vindt de ex-international en analist bij Sudpresse. Het wordt afwachten of de bondscoach ook dat advies zal volgen.

KEUZESTRESS
Het is bovendien momenteel helemaal niet duidelijk hoe die typeverdediging er dan uit zou moeten gaan zien. Alderweireld en Vertonghen zijn uiteraard zekerheden, maar de derde plaats ligt momenteel helemaal open. In principe leek die voor Jason Denayer te zijn, maar de 27-jarige zit nog steeds zonder club en komt niet in aanmerking zolang hij werkloos blijft. Dedryck Boyata moest passen voor deze interlands en zit bij Club Brugge ook op de bank. Daardoor lijkt Debast stilaan echt kans te maken op een basisplaats, zeker omdat concurrenten als Faes, Mechele en Bornauw niet het vertrouwen van Martinez lijken te genieten en Zinho Vanheusden ook blijft hangen in zijn ontwikkeling.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Moet Martinez tegen Nederland met zijn beste elf spelen?

Meest recent

Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

24
24
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

151
151
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

216
216
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

51
51
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

27
27
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

183
183
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

249
249
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

30
30
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

608
608
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

116
116
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

434
434
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

224
224
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

111
111
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

755
755
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

180
180
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

257
257
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

194
194
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

175
175
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

425
425
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

29
29
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

226
226
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

77
77
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

479
479
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

268
268

Meer sportnieuws