Spanje laat zich verrassen, Mitrovic schittert in Nations League

143 stemmen
Spanje laat zich verrassen, Mitrovic schittert in Nations League

Spanje heeft zaterdag een pijnlijke avond beleefd in de Nations League. Het liet zich in eigen huis verrassen door Zwitserland, dat stuntte in Zaragoza met een 1-2-zege. Daardoor geven de Spanjaarden ook de koppositie in groep A2 uit handen aan Portugal, dat geen enkel probleem kende met Tsjechië. In de B-liga schitterde Aleksandar Mitrovic opnieuw.


Luis Enrique maakte enkele opvallende keuzes in de Spaanse basiself. Met Busquets, Gavi en Pedro stelde hij een volledig Barça-middenveld op, terwijl Real-bankzitter Marco Asensio verrassend als valse negen mocht starten. Zij zagen hoe de Zwitserse verdediger Manuel Akanji na 21 minuten de Zwitsers verrassend op voorsprong kon brengen.

Vroeg in de tweede helft leek Spanje het evenwicht te herstellen met een goal van Jordi Alba, maar amper drie minuten later sloegen de Zwitsers opnieuw toe. Net als bij de eerste goal scoorden ze opnieuw op een hoekschop. Embolo kon met hulp van Eric Garcia de 1-2 binnenwerken en die stand zou ook blijven staan. Daardoor neemt Portugal de leiding over. Zij wonnen vlot met 0-4 in Tsjechië met twee goals van Diogo Dalot en ook nog treffers van Bruno Fernandes en Diogo Jota.

MITROGOAL
Elders was er alweer een glansrol weggelegd voor Aleksandar Mitrovic, die in de B-liga eigenhandig Servië aan de zege hielp tegen Zweden. Na de vroege openingsgoal van Claesson zette Mitrogoal op zijn eentje de scheve situatie helemaal recht met een hattrick. Lukic zou zelfs nog voor 4-1 zorgen. Ook Jack Hendry, door Club Brugge verhuurd aan Cremonese, beleefde een leuke avond. De verdediger bracht Schotland langszij tegen Ierland en speelde zo een belangrijke rol in de 2-1-zege van zijn land.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Wie zal de Final Four halen?

Meest recent

België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

1
1
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

34
34
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

99
99
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

45
45
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

46
46
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

109
109
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

229
229
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

25
25
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

175
175
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

31
31
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

343
343
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

472
472
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

380
380
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

681
681
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

250
250
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

361
361
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

173
173
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

591
591
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

649
649
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

447
447
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

686
686
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270

Meer sportnieuws