Spanje laat zich verrassen, Mitrovic schittert in Nations League

143 stemmen
Spanje laat zich verrassen, Mitrovic schittert in Nations League

Spanje heeft zaterdag een pijnlijke avond beleefd in de Nations League. Het liet zich in eigen huis verrassen door Zwitserland, dat stuntte in Zaragoza met een 1-2-zege. Daardoor geven de Spanjaarden ook de koppositie in groep A2 uit handen aan Portugal, dat geen enkel probleem kende met Tsjechië. In de B-liga schitterde Aleksandar Mitrovic opnieuw.


Luis Enrique maakte enkele opvallende keuzes in de Spaanse basiself. Met Busquets, Gavi en Pedro stelde hij een volledig Barça-middenveld op, terwijl Real-bankzitter Marco Asensio verrassend als valse negen mocht starten. Zij zagen hoe de Zwitserse verdediger Manuel Akanji na 21 minuten de Zwitsers verrassend op voorsprong kon brengen.

Vroeg in de tweede helft leek Spanje het evenwicht te herstellen met een goal van Jordi Alba, maar amper drie minuten later sloegen de Zwitsers opnieuw toe. Net als bij de eerste goal scoorden ze opnieuw op een hoekschop. Embolo kon met hulp van Eric Garcia de 1-2 binnenwerken en die stand zou ook blijven staan. Daardoor neemt Portugal de leiding over. Zij wonnen vlot met 0-4 in Tsjechië met twee goals van Diogo Dalot en ook nog treffers van Bruno Fernandes en Diogo Jota.

MITROGOAL
Elders was er alweer een glansrol weggelegd voor Aleksandar Mitrovic, die in de B-liga eigenhandig Servië aan de zege hielp tegen Zweden. Na de vroege openingsgoal van Claesson zette Mitrogoal op zijn eentje de scheve situatie helemaal recht met een hattrick. Lukic zou zelfs nog voor 4-1 zorgen. Ook Jack Hendry, door Club Brugge verhuurd aan Cremonese, beleefde een leuke avond. De verdediger bracht Schotland langszij tegen Ierland en speelde zo een belangrijke rol in de 2-1-zege van zijn land.

LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Wie zal de Final Four halen?

Meest recent

Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

1
1
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

11
11
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

101
101
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

96
96
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

112
112
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

262
262
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

67
67
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

173
173
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

66
66
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

345
345
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

157
157
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

149
149
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

70
70
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

243
243
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

285
285
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

331
331
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

963
963
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

504
504
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

404
404
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

600
600
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

183
183
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

187
187
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

239
239
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

518
518

Meer sportnieuws