Spanje laat zich verrassen, Mitrovic schittert in Nations League

door
Spanje laat zich verrassen, Mitrovic schittert in Nations League

Spanje heeft zaterdag een pijnlijke avond beleefd in de Nations League. Het liet zich in eigen huis verrassen door Zwitserland, dat stuntte in Zaragoza met een 1-2-zege. Daardoor geven de Spanjaarden ook de koppositie in groep A2 uit handen aan Portugal, dat geen enkel probleem kende met Tsjechië. In de B-liga schitterde Aleksandar Mitrovic opnieuw.


Luis Enrique maakte enkele opvallende keuzes in de Spaanse basiself. Met Busquets, Gavi en Pedro stelde hij een volledig Barça-middenveld op, terwijl Real-bankzitter Marco Asensio verrassend als valse negen mocht starten. Zij zagen hoe de Zwitserse verdediger Manuel Akanji na 21 minuten de Zwitsers verrassend op voorsprong kon brengen.

Vroeg in de tweede helft leek Spanje het evenwicht te herstellen met een goal van Jordi Alba, maar amper drie minuten later sloegen de Zwitsers opnieuw toe. Net als bij de eerste goal scoorden ze opnieuw op een hoekschop. Embolo kon met hulp van Eric Garcia de 1-2 binnenwerken en die stand zou ook blijven staan. Daardoor neemt Portugal de leiding over. Zij wonnen vlot met 0-4 in Tsjechië met twee goals van Diogo Dalot en ook nog treffers van Bruno Fernandes en Diogo Jota.

MITROGOAL
Elders was er alweer een glansrol weggelegd voor Aleksandar Mitrovic, die in de B-liga eigenhandig Servië aan de zege hielp tegen Zweden. Na de vroege openingsgoal van Claesson zette Mitrogoal op zijn eentje de scheve situatie helemaal recht met een hattrick. Lukic zou zelfs nog voor 4-1 zorgen. Ook Jack Hendry, door Club Brugge verhuurd aan Cremonese, beleefde een leuke avond. De verdediger bracht Schotland langszij tegen Ierland en speelde zo een belangrijke rol in de 2-1-zege van zijn land.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Wie zal de Final Four halen?

Meest recent

Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

46
46
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

150
150
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

89
89
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

99
99
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

126
126
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

59
59
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

46
46
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

292
292
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

43
43
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

69
69
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

46
46
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

177
177
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

50
50
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

72
72
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

43
43
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

193
193
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

248
248
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

226
226
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

196
196
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

71
71
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

168
168
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

327
327
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

280
280
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

119
119

Meer sportnieuws