'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

door
'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

De Rode Duivels staan zondag voor een moeilijke opdracht in de Nations League. Ze trekken de grens over om Nederland in eigen huis partij te geven. Het duel op de eerste speeldag van de groepsfase ligt nog vers in het geheugen. Het werd toen 1-4 voor onze noorderburen.


Een gelijkaardig scenario willen Roberto Martinez en co koste wat het kost vermijden. De Belgen hebben zich na de pandoering tegen Nederland wel goed herpakt. Sindsdien boekten ze 10 op 12, waardoor ze nog altijd een waterkans hebben om door te stoten naar de Final Four. Dan zullen ze wel met minstens drie goals verschil moeten winnen in Amsterdam. Een aartsmoeilijke opdracht, zo leert ons de geschiedenis.

Zo wist journalist Jarno Bertho (VTM Nieuws) op Twitter te melden dat Nederland in het verleden en zijn 117 jaar lange interlandgeschiedenis slechts één keer met 3 goals verschil verloor in een wedstrijd met inzet. Dat gebeurde in 1961 tegen Hongarije (0-3). Bertho conludeert dan ook terecht dat de Rode Duivels een huzarenstukje zullen moet opvoeren als ze naar de Final Four willen.

POLEN

Met 3 goals verschil gaan winnen bij Nederland is heel moeilijk, maar niet onmogelijk. De Duivels kunnen misschien gaan teren op hetzelfde revanchegevoel dat ze hadden na de nederlaag tegen Oranje. Ze herpakten zich meteen door Polen met 6-1 huiswaarts te sturen. Toegegeven: Nederland is van heel ander (hoger) niveau dan Polen, maar de Duivels moeten ergens het geloof in een stunt uit gaan halen. Aan Kevin De Bruyne zal het alvast niet gaan liggen. De middenvelder van Manchester City acteert al een hele tijd op een extreem hoog niveau bij de Duivels. In Amsterdam zal dan ook naar hem gekeken worden om de ploeg op sleeptouw te nemen.

LEES OOK: Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Zal België de Final Four nog halen?

Meest recent

Bezorgt oude bekende De Cat een toptransfer?

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

10
10
'Pikante saga: Real kan droomtransfer Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

4
4
Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

51
51
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

96
96
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

157
157
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

312
312
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

90
90
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

82
82
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

380
380
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

98
98
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

142
142
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

353
353
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

226
226
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

213
213
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

235
235
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

77
77
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

115
115
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

192
192
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

134
134
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

599
599
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

346
346
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

77
77
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147

Meer sportnieuws