'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

244
'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

De Rode Duivels staan zondag voor een moeilijke opdracht in de Nations League. Ze trekken de grens over om Nederland in eigen huis partij te geven. Het duel op de eerste speeldag van de groepsfase ligt nog vers in het geheugen. Het werd toen 1-4 voor onze noorderburen.


Een gelijkaardig scenario willen Roberto Martinez en co koste wat het kost vermijden. De Belgen hebben zich na de pandoering tegen Nederland wel goed herpakt. Sindsdien boekten ze 10 op 12, waardoor ze nog altijd een waterkans hebben om door te stoten naar de Final Four. Dan zullen ze wel met minstens drie goals verschil moeten winnen in Amsterdam. Een aartsmoeilijke opdracht, zo leert ons de geschiedenis.

Zo wist journalist Jarno Bertho (VTM Nieuws) op Twitter te melden dat Nederland in het verleden en zijn 117 jaar lange interlandgeschiedenis slechts één keer met 3 goals verschil verloor in een wedstrijd met inzet. Dat gebeurde in 1961 tegen Hongarije (0-3). Bertho conludeert dan ook terecht dat de Rode Duivels een huzarenstukje zullen moet opvoeren als ze naar de Final Four willen.

POLEN

Met 3 goals verschil gaan winnen bij Nederland is heel moeilijk, maar niet onmogelijk. De Duivels kunnen misschien gaan teren op hetzelfde revanchegevoel dat ze hadden na de nederlaag tegen Oranje. Ze herpakten zich meteen door Polen met 6-1 huiswaarts te sturen. Toegegeven: Nederland is van heel ander (hoger) niveau dan Polen, maar de Duivels moeten ergens het geloof in een stunt uit gaan halen. Aan Kevin De Bruyne zal het alvast niet gaan liggen. De middenvelder van Manchester City acteert al een hele tijd op een extreem hoog niveau bij de Duivels. In Amsterdam zal dan ook naar hem gekeken worden om de ploeg op sleeptouw te nemen.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Zal België de Final Four nog halen?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

103
103
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

40
40
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

13
13
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

21
21
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

77
77
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

21
21
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

22
22
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

229
229
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

76
76
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

238
238
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws