'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

door
'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

De Rode Duivels staan zondag voor een moeilijke opdracht in de Nations League. Ze trekken de grens over om Nederland in eigen huis partij te geven. Het duel op de eerste speeldag van de groepsfase ligt nog vers in het geheugen. Het werd toen 1-4 voor onze noorderburen.


Een gelijkaardig scenario willen Roberto Martinez en co koste wat het kost vermijden. De Belgen hebben zich na de pandoering tegen Nederland wel goed herpakt. Sindsdien boekten ze 10 op 12, waardoor ze nog altijd een waterkans hebben om door te stoten naar de Final Four. Dan zullen ze wel met minstens drie goals verschil moeten winnen in Amsterdam. Een aartsmoeilijke opdracht, zo leert ons de geschiedenis.

Zo wist journalist Jarno Bertho (VTM Nieuws) op Twitter te melden dat Nederland in het verleden en zijn 117 jaar lange interlandgeschiedenis slechts één keer met 3 goals verschil verloor in een wedstrijd met inzet. Dat gebeurde in 1961 tegen Hongarije (0-3). Bertho conludeert dan ook terecht dat de Rode Duivels een huzarenstukje zullen moet opvoeren als ze naar de Final Four willen.

POLEN

Met 3 goals verschil gaan winnen bij Nederland is heel moeilijk, maar niet onmogelijk. De Duivels kunnen misschien gaan teren op hetzelfde revanchegevoel dat ze hadden na de nederlaag tegen Oranje. Ze herpakten zich meteen door Polen met 6-1 huiswaarts te sturen. Toegegeven: Nederland is van heel ander (hoger) niveau dan Polen, maar de Duivels moeten ergens het geloof in een stunt uit gaan halen. Aan Kevin De Bruyne zal het alvast niet gaan liggen. De middenvelder van Manchester City acteert al een hele tijd op een extreem hoog niveau bij de Duivels. In Amsterdam zal dan ook naar hem gekeken worden om de ploeg op sleeptouw te nemen.

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Zal België de Final Four nog halen?

Meest recent

Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

21
21
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

20
20
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

109
109
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

141
141
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

42
42
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

159
159
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

137
137
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

211
211
Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

316
316
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

268
268
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

176
176
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

122
122
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

281
281
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

73
73
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

284
284
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

291
291
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

149
149
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

153
153
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

95
95
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

186
186
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

310
310
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

433
433
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

60
60
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

121
121
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

412
412

Meer sportnieuws