'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

244 stemmen
'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

De Rode Duivels staan zondag voor een moeilijke opdracht in de Nations League. Ze trekken de grens over om Nederland in eigen huis partij te geven. Het duel op de eerste speeldag van de groepsfase ligt nog vers in het geheugen. Het werd toen 1-4 voor onze noorderburen.


Een gelijkaardig scenario willen Roberto Martinez en co koste wat het kost vermijden. De Belgen hebben zich na de pandoering tegen Nederland wel goed herpakt. Sindsdien boekten ze 10 op 12, waardoor ze nog altijd een waterkans hebben om door te stoten naar de Final Four. Dan zullen ze wel met minstens drie goals verschil moeten winnen in Amsterdam. Een aartsmoeilijke opdracht, zo leert ons de geschiedenis.

Zo wist journalist Jarno Bertho (VTM Nieuws) op Twitter te melden dat Nederland in het verleden en zijn 117 jaar lange interlandgeschiedenis slechts één keer met 3 goals verschil verloor in een wedstrijd met inzet. Dat gebeurde in 1961 tegen Hongarije (0-3). Bertho conludeert dan ook terecht dat de Rode Duivels een huzarenstukje zullen moet opvoeren als ze naar de Final Four willen.

POLEN

Met 3 goals verschil gaan winnen bij Nederland is heel moeilijk, maar niet onmogelijk. De Duivels kunnen misschien gaan teren op hetzelfde revanchegevoel dat ze hadden na de nederlaag tegen Oranje. Ze herpakten zich meteen door Polen met 6-1 huiswaarts te sturen. Toegegeven: Nederland is van heel ander (hoger) niveau dan Polen, maar de Duivels moeten ergens het geloof in een stunt uit gaan halen. Aan Kevin De Bruyne zal het alvast niet gaan liggen. De middenvelder van Manchester City acteert al een hele tijd op een extreem hoog niveau bij de Duivels. In Amsterdam zal dan ook naar hem gekeken worden om de ploeg op sleeptouw te nemen.

LEES OOK: Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

Zal België de Final Four nog halen?

Meest recent

Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

13
13
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

20
20
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

44
44
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

37
37
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

51
51
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

277
277
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

26
26
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

139
139
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

79
79
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

260
260
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

130
130
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

60
60
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

663
663
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

250
250
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

118
118
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

134
134
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

199
199
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

548
548
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

143
143
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

170
170
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

208
208
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

261
261
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

275
275
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

212
212

Meer sportnieuws