'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

244 stemmen
'Rode Duivels mogen Amsterdamse droom opbergen'

De Rode Duivels staan zondag voor een moeilijke opdracht in de Nations League. Ze trekken de grens over om Nederland in eigen huis partij te geven. Het duel op de eerste speeldag van de groepsfase ligt nog vers in het geheugen. Het werd toen 1-4 voor onze noorderburen.


Een gelijkaardig scenario willen Roberto Martinez en co koste wat het kost vermijden. De Belgen hebben zich na de pandoering tegen Nederland wel goed herpakt. Sindsdien boekten ze 10 op 12, waardoor ze nog altijd een waterkans hebben om door te stoten naar de Final Four. Dan zullen ze wel met minstens drie goals verschil moeten winnen in Amsterdam. Een aartsmoeilijke opdracht, zo leert ons de geschiedenis.

Zo wist journalist Jarno Bertho (VTM Nieuws) op Twitter te melden dat Nederland in het verleden en zijn 117 jaar lange interlandgeschiedenis slechts één keer met 3 goals verschil verloor in een wedstrijd met inzet. Dat gebeurde in 1961 tegen Hongarije (0-3). Bertho conludeert dan ook terecht dat de Rode Duivels een huzarenstukje zullen moet opvoeren als ze naar de Final Four willen.

POLEN

Met 3 goals verschil gaan winnen bij Nederland is heel moeilijk, maar niet onmogelijk. De Duivels kunnen misschien gaan teren op hetzelfde revanchegevoel dat ze hadden na de nederlaag tegen Oranje. Ze herpakten zich meteen door Polen met 6-1 huiswaarts te sturen. Toegegeven: Nederland is van heel ander (hoger) niveau dan Polen, maar de Duivels moeten ergens het geloof in een stunt uit gaan halen. Aan Kevin De Bruyne zal het alvast niet gaan liggen. De middenvelder van Manchester City acteert al een hele tijd op een extreem hoog niveau bij de Duivels. In Amsterdam zal dan ook naar hem gekeken worden om de ploeg op sleeptouw te nemen.

LEES OOK: Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Zal België de Final Four nog halen?

Meest recent

'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

26
26
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

21
21
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

50
50
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

40
40
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

59
59
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

171
171
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

403
403
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

174
174
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

370
370
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

291
291
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

177
177
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

80
80
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

81
81
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

145
145
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

168
168
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

332
332
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

335
335
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

258
258
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

465
465
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

143
143
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

664
664
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

101
101
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

67
67
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

370
370
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

63
63

Meer sportnieuws