Debast berispt: "Op het WK is dit niet te vergeven!"

170 stemmen
Debast berispt:

Zeno Debast maakte donderdag een geslaagd debuut bij de Rode Duivels. De 18-jarige centrale verdediger toonde zich als een betrouwbare factor in de Belgische defensie, maar op zijn jonge leeftijd heeft hij uiteraard nog veel progressie te boeken.


Thibaut Courtois was positief over het debuut van Debast, die hij een goede voetballer noemde. “Hij deed wat de trainer van hem vroeg. Hij heeft een zuivere passing, ook al miste hij misschien een aantal passes in het begin en waren er een aantal misverstanden met bepaalde spelers. Maar dat is normaal, want het is allemaal nieuw voor hem. Het is een goede speler en goed voor de toekomst”, aldus Courtois bij Sporza.

Jan Vertonghen kent Debast nog iets beter want zij zijn ook ploegmaats bij Anderlecht. “Ik ben heel erg gecharmeerd door hem. Ik train nu twee weken samen met hem en ik heb al heel veel goede dingen van hem gezien. Ik denk dat hij een hele grote toekomst voor zich heeft”, aldus de 35-jarige verdediger bij Het Laatste Nieuws. Maar of Debast echt aanspraak kan maken op een basisplaats op het WK in Qatar is een andere discussie.

NIET TE VERGEVEN

Philippe Albert juicht de verjonging toe in de defensie van de Rode Duivels, de analist rekent ook op onder andere Arthur Theate en Wout Faes, maar hij geeft wel een grote waarschuwing. “Maar zoals ik vaak zeg, de laatste stap naar de top is altijd de hoogste. Zoals we donderdag met Debast zagen, is het door een slechte positionering, een onzorgvuldige inworp, een duel waarin je geduwd wordt, dat een wedstrijd verloren gaat. In het WK is dit niet te vergeven!”, zegt Albert in Sudpresse.

LEES OOK: Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Moet Debast mee naar het WK?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

43
43
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

82
82
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

78
78
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

104
104
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

122
122
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

285
285
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

463
463
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

106
106
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

224
224
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

323
323
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

307
307
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

571
571
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

364
364
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

138
138
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

194
194
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

422
422
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

540
540
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

365
365
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

141
141

Meer sportnieuws