Debast berispt: "Op het WK is dit niet te vergeven!"

170 stemmen
Debast berispt:

Zeno Debast maakte donderdag een geslaagd debuut bij de Rode Duivels. De 18-jarige centrale verdediger toonde zich als een betrouwbare factor in de Belgische defensie, maar op zijn jonge leeftijd heeft hij uiteraard nog veel progressie te boeken.


Thibaut Courtois was positief over het debuut van Debast, die hij een goede voetballer noemde. “Hij deed wat de trainer van hem vroeg. Hij heeft een zuivere passing, ook al miste hij misschien een aantal passes in het begin en waren er een aantal misverstanden met bepaalde spelers. Maar dat is normaal, want het is allemaal nieuw voor hem. Het is een goede speler en goed voor de toekomst”, aldus Courtois bij Sporza.

Jan Vertonghen kent Debast nog iets beter want zij zijn ook ploegmaats bij Anderlecht. “Ik ben heel erg gecharmeerd door hem. Ik train nu twee weken samen met hem en ik heb al heel veel goede dingen van hem gezien. Ik denk dat hij een hele grote toekomst voor zich heeft”, aldus de 35-jarige verdediger bij Het Laatste Nieuws. Maar of Debast echt aanspraak kan maken op een basisplaats op het WK in Qatar is een andere discussie.

NIET TE VERGEVEN

Philippe Albert juicht de verjonging toe in de defensie van de Rode Duivels, de analist rekent ook op onder andere Arthur Theate en Wout Faes, maar hij geeft wel een grote waarschuwing. “Maar zoals ik vaak zeg, de laatste stap naar de top is altijd de hoogste. Zoals we donderdag met Debast zagen, is het door een slechte positionering, een onzorgvuldige inworp, een duel waarin je geduwd wordt, dat een wedstrijd verloren gaat. In het WK is dit niet te vergeven!”, zegt Albert in Sudpresse.

LEES OOK: Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Moet Debast mee naar het WK?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

46
46
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

29
29
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

24
24
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

20
20
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

285
285
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

43
43
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

177
177
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

212
212
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

104
104
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

649
649
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

159
159
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1023
1023
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

643
643
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

435
435
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

825
825
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

807
807
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

130
130
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

479
479
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

795
795
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

385
385

Meer sportnieuws