Vanaken slaat terug naar Van der Vaart

836 stemmen
Vanaken slaat terug naar Van der Vaart

Rafael van der Vaart leverde in juni zware kritiek aan het adres van Hans Vanaken. De ex-Oranje international noemde Vanaken een houten klaas die er helemaal niets van kan, maar de Rode Duivel trekt zich daar niets van aan. Tijdens zijn invalbeurt tegen Wales, hoewel die maar 21 minuten duurde, leverde Vanaken erg straffe statistieken als antwoord.


VANAKEN NAAR QATAR

Het huidige tweeluik tegen Wales en Nederland is voor Hans Vanaken de kans om zich nog nadrukkelijker te manifesteren met het oog op een definitieve selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar. Tegen Wales kreeg hij donderdag 21 minuten speeltijd van bondscoach Roberto Martinez en daarin ontgoochelde de tweevoudige Gouden Schoen zeker niet.



FOUTLOOS TEGEN WALES

In 21 minuten tijd is het moeilijk om jezelf te tonen, maar Hans Vanaken bewees tegen Wales een betrouwbare en nuttige pion te zijn. Eéntje wiens reputatie en aanzien in de voorbije maanden bovendien stevig toenam. “In begin kwam ik naar hier wetende dat ik niet ging spelen. Dan moest ik hopen op invalbeurten. Sinds anderhalf jaar is er veel veranderd”, zei Vanaken in aanloop naar de match tegen Wales.



Hans Vanaken telde in die, weliswaar beperkte, tijdspanne van 21 minuten toch nog een erg knappe 94% geslaagde acties, wat het hoogste gemiddelde is van alle spelers die op het veld stonden in het Koning Boudewijnstadion. Hij leverde ook een feilloze passing af - alle 13 van zijn passes bereikten een ploegmaat -, hij legde de meeste verticaliteit in zijn spel en hij won bovendien al zijn (lucht)duels tegen de Welshmen.

HOUTEN KLAAS

Hans Vanaken greep doorgaans zijn momenten bij de nationale ploeg en hij gaat er ook van uit dat hij straks geselecteerd wordt voor het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel in juni zakte hij - maar ook de andere Rode Duivels - stevig door de mand tijdens de 1-4 pandoering tegen Oranje. Toen kreeg Vanaken de wind van voren in Nederland, vooral bij analist en ex-topvoetballer Rafael van der Vaart.



“Ik hoor overal Vanaken, Vanaken, Vanaken... Wel die kan er dus helemaal niets van. Dat is gewoon een houten klaas. Misschien is het een beetje hard voor hem, maar dat is gewoon een houten klaas. Hij werkt dan in België bij een topploeg, schiet er een paar binnen. Maar hij was vandaag ... Hij is natuurlijk ook in de rust gewisseld”, aldus van der Vaart in juni.

VANAKEN ANTWOORDT MET DE VOETEN

Maar de immer nuchtere Hans Vanaken trok zich helemaal niets aan van die stevige commentaar van Rafael van der Vaart. “Die kritiek van van der Vaart leg ik gewoon naast me neer. Ik heb me al genoeg bewezen, toch. Niet alleen bij Club Brugge, maar ook bij de Rode Duivels. Geen probleem”, zei Vanaken op de persconferentie voor de wedstrijd tegen Wales. Vanaken antwoordde donderdag met zijn voeten. Onberispelijk, geen foutjes, betrouwbaar en zuiver. Zoals het hoort op het hoogste niveau.

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Moet Vanaken mee naar het WK?

Meest recent

Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

5
5
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

17
17
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

353
353
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

92
92
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

267
267
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

141
141
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

232
232
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

173
173
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1020
1020
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

78
78
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

420
420
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

242
242
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

643
643
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

735
735
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

164
164
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

799
799
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

170
170
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117

Meer sportnieuws