Vanaken slaat terug naar Van der Vaart

836 stemmen
Vanaken slaat terug naar Van der Vaart

Rafael van der Vaart leverde in juni zware kritiek aan het adres van Hans Vanaken. De ex-Oranje international noemde Vanaken een houten klaas die er helemaal niets van kan, maar de Rode Duivel trekt zich daar niets van aan. Tijdens zijn invalbeurt tegen Wales, hoewel die maar 21 minuten duurde, leverde Vanaken erg straffe statistieken als antwoord.


VANAKEN NAAR QATAR

Het huidige tweeluik tegen Wales en Nederland is voor Hans Vanaken de kans om zich nog nadrukkelijker te manifesteren met het oog op een definitieve selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar. Tegen Wales kreeg hij donderdag 21 minuten speeltijd van bondscoach Roberto Martinez en daarin ontgoochelde de tweevoudige Gouden Schoen zeker niet.



FOUTLOOS TEGEN WALES

In 21 minuten tijd is het moeilijk om jezelf te tonen, maar Hans Vanaken bewees tegen Wales een betrouwbare en nuttige pion te zijn. Eéntje wiens reputatie en aanzien in de voorbije maanden bovendien stevig toenam. “In begin kwam ik naar hier wetende dat ik niet ging spelen. Dan moest ik hopen op invalbeurten. Sinds anderhalf jaar is er veel veranderd”, zei Vanaken in aanloop naar de match tegen Wales.



Hans Vanaken telde in die, weliswaar beperkte, tijdspanne van 21 minuten toch nog een erg knappe 94% geslaagde acties, wat het hoogste gemiddelde is van alle spelers die op het veld stonden in het Koning Boudewijnstadion. Hij leverde ook een feilloze passing af - alle 13 van zijn passes bereikten een ploegmaat -, hij legde de meeste verticaliteit in zijn spel en hij won bovendien al zijn (lucht)duels tegen de Welshmen.

HOUTEN KLAAS

Hans Vanaken greep doorgaans zijn momenten bij de nationale ploeg en hij gaat er ook van uit dat hij straks geselecteerd wordt voor het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel in juni zakte hij - maar ook de andere Rode Duivels - stevig door de mand tijdens de 1-4 pandoering tegen Oranje. Toen kreeg Vanaken de wind van voren in Nederland, vooral bij analist en ex-topvoetballer Rafael van der Vaart.



“Ik hoor overal Vanaken, Vanaken, Vanaken... Wel die kan er dus helemaal niets van. Dat is gewoon een houten klaas. Misschien is het een beetje hard voor hem, maar dat is gewoon een houten klaas. Hij werkt dan in België bij een topploeg, schiet er een paar binnen. Maar hij was vandaag ... Hij is natuurlijk ook in de rust gewisseld”, aldus van der Vaart in juni.

VANAKEN ANTWOORDT MET DE VOETEN

Maar de immer nuchtere Hans Vanaken trok zich helemaal niets aan van die stevige commentaar van Rafael van der Vaart. “Die kritiek van van der Vaart leg ik gewoon naast me neer. Ik heb me al genoeg bewezen, toch. Niet alleen bij Club Brugge, maar ook bij de Rode Duivels. Geen probleem”, zei Vanaken op de persconferentie voor de wedstrijd tegen Wales. Vanaken antwoordde donderdag met zijn voeten. Onberispelijk, geen foutjes, betrouwbaar en zuiver. Zoals het hoort op het hoogste niveau.

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Moet Vanaken mee naar het WK?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

49
49
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

83
83
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

16
16
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

353
353
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

214
214
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

382
382
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

464
464
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

121
121
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

669
669
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

258
258
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

512
512
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

240
240
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

295
295
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

148
148
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

476
476
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

450
450
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

90
90
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

847
847
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

365
365
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

569
569
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

184
184
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

861
861

Meer sportnieuws