Vanaken slaat terug naar Van der Vaart

door
Vanaken slaat terug naar Van der Vaart

Rafael van der Vaart leverde in juni zware kritiek aan het adres van Hans Vanaken. De ex-Oranje international noemde Vanaken een houten klaas die er helemaal niets van kan, maar de Rode Duivel trekt zich daar niets van aan. Tijdens zijn invalbeurt tegen Wales, hoewel die maar 21 minuten duurde, leverde Vanaken erg straffe statistieken als antwoord.


VANAKEN NAAR QATAR

Het huidige tweeluik tegen Wales en Nederland is voor Hans Vanaken de kans om zich nog nadrukkelijker te manifesteren met het oog op een definitieve selectie voor het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar. Tegen Wales kreeg hij donderdag 21 minuten speeltijd van bondscoach Roberto Martinez en daarin ontgoochelde de tweevoudige Gouden Schoen zeker niet.



FOUTLOOS TEGEN WALES

In 21 minuten tijd is het moeilijk om jezelf te tonen, maar Hans Vanaken bewees tegen Wales een betrouwbare en nuttige pion te zijn. Eéntje wiens reputatie en aanzien in de voorbije maanden bovendien stevig toenam. “In begin kwam ik naar hier wetende dat ik niet ging spelen. Dan moest ik hopen op invalbeurten. Sinds anderhalf jaar is er veel veranderd”, zei Vanaken in aanloop naar de match tegen Wales.



Hans Vanaken telde in die, weliswaar beperkte, tijdspanne van 21 minuten toch nog een erg knappe 94% geslaagde acties, wat het hoogste gemiddelde is van alle spelers die op het veld stonden in het Koning Boudewijnstadion. Hij leverde ook een feilloze passing af - alle 13 van zijn passes bereikten een ploegmaat -, hij legde de meeste verticaliteit in zijn spel en hij won bovendien al zijn (lucht)duels tegen de Welshmen.

HOUTEN KLAAS

Hans Vanaken greep doorgaans zijn momenten bij de nationale ploeg en hij gaat er ook van uit dat hij straks geselecteerd wordt voor het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel in juni zakte hij - maar ook de andere Rode Duivels - stevig door de mand tijdens de 1-4 pandoering tegen Oranje. Toen kreeg Vanaken de wind van voren in Nederland, vooral bij analist en ex-topvoetballer Rafael van der Vaart.



“Ik hoor overal Vanaken, Vanaken, Vanaken... Wel die kan er dus helemaal niets van. Dat is gewoon een houten klaas. Misschien is het een beetje hard voor hem, maar dat is gewoon een houten klaas. Hij werkt dan in België bij een topploeg, schiet er een paar binnen. Maar hij was vandaag ... Hij is natuurlijk ook in de rust gewisseld”, aldus van der Vaart in juni.

VANAKEN ANTWOORDT MET DE VOETEN

Maar de immer nuchtere Hans Vanaken trok zich helemaal niets aan van die stevige commentaar van Rafael van der Vaart. “Die kritiek van van der Vaart leg ik gewoon naast me neer. Ik heb me al genoeg bewezen, toch. Niet alleen bij Club Brugge, maar ook bij de Rode Duivels. Geen probleem”, zei Vanaken op de persconferentie voor de wedstrijd tegen Wales. Vanaken antwoordde donderdag met zijn voeten. Onberispelijk, geen foutjes, betrouwbaar en zuiver. Zoals het hoort op het hoogste niveau.

LEES OOK: Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Moet Vanaken mee naar het WK?

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

35
35
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

114
114
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

112
112
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

91
91
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

155
155
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

50
50
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

378
378
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

380
380
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

300
300
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

456
456
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

263
263
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

281
281
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

498
498
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

499
499
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

268
268
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

162
162
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

367
367
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

276
276
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

334
334

Meer sportnieuws