Degryse duidelijk: "Hij móet spelen tegen Nederland"

555 stemmen
Degryse duidelijk:

Bondscoach Roberto Martinez zal tegen Nederland enkele wissels gaan doorvoeren. De coach liet al verstaan dat wellicht niemand twee keer de volle 90 minuten zal spelen. De kans lijkt dus groot te zijn dat Zeno Debast niet zal spelen.


Marc Degryse velde zijn oordeel over de prestatie van de 18-jarige verdediger. “Debast liet een goede indruk achter, maar defensief werd hij zelden onder druk gezet. Martinez zou hem zondag tegen Nederland weer moeten laten spelen, zodat je echt kan zien wat hij momenteel waard is. De tegengoal? Daar had hij iets meer contact mogen zoeken met de aanvaller, maar voordien gaan er nog heel wat jongens in de fout”, zei hij aan VTM.

Debast speelde 90 minuten en als Martinez woord houdt en geen enkele Rode Duivel wellicht twee keer 90 minuten zal spelen, lijkt de kans groot te zijn dat Leander Dendoncker zal aantreden in Nederland. Ook jongens als Wout Faes en Athur Theate mogen hopen op speelminuten, al dan niet als invaller.

COACHENDE DEBAST

Timmy Simons was wel gecharmeerd door de prestatie van Debast.. “Ik vond het een goed debuut van Debast. Ik zag hem ook al coachen, wat toch straf is als 18-jarige speler in je eerste match. Het is logisch dat je in je eerste match sober uitvoetbalt, daarin zal hij nog wel progressie boeken. Bij die tegengoal moet hij inderdaad meer het contact zoeken, maar hij staat ook stil en dan is het in zo een fase altijd moeilijk verdedigen. Voordien ging er voor mij meer mis”, aldus Simons.

LEES OOK: Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Moet Martinez Debast ook testen tegen Nederland?

Meest recent

Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

16
16
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

51
51
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

70
70
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

27
27
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

222
222
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

251
251
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

103
103
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

129
129
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

324
324
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

39
39
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

339
339
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

118
118
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

322
322
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

126
126
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

239
239
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

198
198
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

121
121
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

108
108
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

284
284
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

784
784
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

220
220

Meer sportnieuws