Degryse duidelijk: "Hij móet spelen tegen Nederland"

door
Degryse duidelijk:

Bondscoach Roberto Martinez zal tegen Nederland enkele wissels gaan doorvoeren. De coach liet al verstaan dat wellicht niemand twee keer de volle 90 minuten zal spelen. De kans lijkt dus groot te zijn dat Zeno Debast niet zal spelen.


Marc Degryse velde zijn oordeel over de prestatie van de 18-jarige verdediger. “Debast liet een goede indruk achter, maar defensief werd hij zelden onder druk gezet. Martinez zou hem zondag tegen Nederland weer moeten laten spelen, zodat je echt kan zien wat hij momenteel waard is. De tegengoal? Daar had hij iets meer contact mogen zoeken met de aanvaller, maar voordien gaan er nog heel wat jongens in de fout”, zei hij aan VTM.

Debast speelde 90 minuten en als Martinez woord houdt en geen enkele Rode Duivel wellicht twee keer 90 minuten zal spelen, lijkt de kans groot te zijn dat Leander Dendoncker zal aantreden in Nederland. Ook jongens als Wout Faes en Athur Theate mogen hopen op speelminuten, al dan niet als invaller.

COACHENDE DEBAST

Timmy Simons was wel gecharmeerd door de prestatie van Debast.. “Ik vond het een goed debuut van Debast. Ik zag hem ook al coachen, wat toch straf is als 18-jarige speler in je eerste match. Het is logisch dat je in je eerste match sober uitvoetbalt, daarin zal hij nog wel progressie boeken. Bij die tegengoal moet hij inderdaad meer het contact zoeken, maar hij staat ook stil en dan is het in zo een fase altijd moeilijk verdedigen. Voordien ging er voor mij meer mis”, aldus Simons.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Moet Martinez Debast ook testen tegen Nederland?

Meest recent

Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

24
24
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

43
43
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

206
206
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

18
18
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

174
174
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

95
95
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

48
48
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

108
108
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

223
223
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

175
175
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

20
20
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

118
118
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

447
447
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

93
93
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

687
687
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

683
683
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

112
112
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

454
454
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

134
134
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

157
157
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

79
79
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

850
850
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

94
94

Meer sportnieuws