Vanhaezebrouck: "Bondscoach worden? Niets voor mij, want..."

door
Vanhaezebrouck:

De kans is groot dat Roberto Martinez na het WK de Rode Duivels gaat verlaten. Dan zal hij maar liefst 6,5 jaar bondscoach zijn geweest van België. Is Hein Vanhaezebrouck een kandidaat om hem op te volgen?


"Bondscoach worden? Ze mogen mij altijd vragen, maar dat is niets voor mij. Waarom niet? Hoe moet ik dat zeggen? Ik ben geen coach met een ‘blanco strafregister’. Het is de bond die mij een schorsing heeft opgelegd. Ik denk dat ik te kritisch ben voor de bond", aldus Vanhaezebrouck in Stropcast.

Als Martinez zou vertrekken bij de KBVB zal er wellicht over de landsgrenzen moeten worden gekeken. Michel Preud'homme was vele jaren de droomkandidaat, maar hij lijkt uit het voetbal te zijn gestapt. Philippe Clement liet al weten het nog veel te vroeg te vinden om bondscoach te worden en ook de genoemde Vincent Kompany zal zeker geen bondscoach worden. De bond zal dan wellicht zijn heil gaan moeten zoeken in het buitenland, waar wellicht veel trainers interesse in de job zouden hebben.

België is al jaren wereldtop inzake nationale ploeg, al zal het niet makkelijk worden voor een coach om weer resultaten te gaan boeken. Na het WK zullen er immers nog een aantal Belgen er de brui aan geven bij het nationaal team en dringt zich stilaan een wissel van de wacht op. Al zullen een aantal ervaren sterkhouders genre Toby Alderweireld, Thibaut Courtois en Axel Witsel nog zeker doorgaan tot het EK 2024.

 

LEES OOK: Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Zou HVH een goede bondscoach zijn?

Meest recent

'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

3
3
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

45
45
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

43
43
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

53
53
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

126
126
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

51
51
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

100
100
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

991
991
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

51
51
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

62
62
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

421
421
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

203
203
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

111
111
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

136
136
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

127
127
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

978
978
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

360
360
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

828
828
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

127
127
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

421
421
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

639
639

Meer sportnieuws