Deze 22 Rode Duivels zijn al (bijna) zeker van het WK

door
Deze 22 Rode Duivels zijn al (bijna) zeker van het WK

De Rode Duivels beginnen binnen een achttal weken aan het WK in Qatar. Bondscoach Roberto Martinez mag 26 spelers meenemen. Er zijn nog vier plaatsen over.


De zekerheden:

Doel: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Koen Casteels

Verdediging: Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Timothy Castagne, Arthur Theate, Thomas Meunier

Middenveld: Axel Witsel, Amadou Onana, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Hans Vanaken, Leander Dendoncker, Thorgan Hazard

Aanval: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Leandro Trossard, Michy Batshuayi, Yannick Carrasco, Charles De Ketelaere, Dries Mertens

Jérémy Doku en Jason Denayer lijken ook zekerheden als ze topfit zijn in november, maar momenteel zijn ze dat nog niet vanwege hun fitheid. Als zij de komende maanden hun fitheid kunnen garanderen mét matchritme, mogen ze een WK-ticket boeken.

Alexis Saelemaekers zit in een opvallende situatie, aangezien hij op de flanken veel concurrentie heeft. Gaat Martinez hem meenemen? Thomas Foket moet zich geen illusies maken. Voor een aantal Belgen breken er belangrijke weken aan. Dedryck Boyata moet gaan spelen bij Club Brugge, anders lijken spelers als Zeno Debast en Wout Faes een rij op te schuiven in de rangorde. Brandon Mechele is ook nog een optie. Sebastiaan Bornauw en Hannes Delcroix zullen ook geen WK meemaken.

Op het middenveld liggen de posities vast. Daar lijken jongens als Dennis Praet, Nacer Chadli en ook Adnan Januzaj naast een WK-ticket te grijpen, tenzij ze de komende weken nog zéér goed gaan presteren. Het is ook uitkijken of Roméo Lavia indien fit, hij schitterde in de Premier League, alsnog een verrassing van de chef kan worden.

Vooraan lijkt Christian Benteke helemaal geen optie meer te zijn na zijn transfer naar D.C. United en ook Divock Origi moet wellicht een kruis maken over het WK, zeker aangezien Loïs Openda furore maakt. Dodi Lukebakio is ook nog een piste die interessant kan zijn vanwege zijn polyvalentie.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Zal Doku meegaan naar het WK?

Meest recent

'Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit'

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

19
19
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

18
18
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

110
110
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

341
341
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

194
194
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

224
224
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

267
267
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

94
94
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

685
685
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

343
343
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

285
285
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

340
340
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

233
233
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

411
411
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

384
384
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

130
130
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

510
510
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

229
229
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

113
113
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

434
434
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

402
402
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

154
154
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

303
303
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

227
227

Meer sportnieuws