Deze 22 Rode Duivels zijn al (bijna) zeker van het WK

202 stemmen
Deze 22 Rode Duivels zijn al (bijna) zeker van het WK

De Rode Duivels beginnen binnen een achttal weken aan het WK in Qatar. Bondscoach Roberto Martinez mag 26 spelers meenemen. Er zijn nog vier plaatsen over.


De zekerheden:

Doel: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Koen Casteels

Verdediging: Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Timothy Castagne, Arthur Theate, Thomas Meunier

Middenveld: Axel Witsel, Amadou Onana, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Hans Vanaken, Leander Dendoncker, Thorgan Hazard

Aanval: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Leandro Trossard, Michy Batshuayi, Yannick Carrasco, Charles De Ketelaere, Dries Mertens

Jérémy Doku en Jason Denayer lijken ook zekerheden als ze topfit zijn in november, maar momenteel zijn ze dat nog niet vanwege hun fitheid. Als zij de komende maanden hun fitheid kunnen garanderen mét matchritme, mogen ze een WK-ticket boeken.

Alexis Saelemaekers zit in een opvallende situatie, aangezien hij op de flanken veel concurrentie heeft. Gaat Martinez hem meenemen? Thomas Foket moet zich geen illusies maken. Voor een aantal Belgen breken er belangrijke weken aan. Dedryck Boyata moet gaan spelen bij Club Brugge, anders lijken spelers als Zeno Debast en Wout Faes een rij op te schuiven in de rangorde. Brandon Mechele is ook nog een optie. Sebastiaan Bornauw en Hannes Delcroix zullen ook geen WK meemaken.

Op het middenveld liggen de posities vast. Daar lijken jongens als Dennis Praet, Nacer Chadli en ook Adnan Januzaj naast een WK-ticket te grijpen, tenzij ze de komende weken nog zéér goed gaan presteren. Het is ook uitkijken of Roméo Lavia indien fit, hij schitterde in de Premier League, alsnog een verrassing van de chef kan worden.

Vooraan lijkt Christian Benteke helemaal geen optie meer te zijn na zijn transfer naar D.C. United en ook Divock Origi moet wellicht een kruis maken over het WK, zeker aangezien Loïs Openda furore maakt. Dodi Lukebakio is ook nog een piste die interessant kan zijn vanwege zijn polyvalentie.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Zal Doku meegaan naar het WK?

Meest recent

'Leegloop bij Club NXT: vier toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

1
1
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

172
172
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

51
51
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

37
37
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

252
252
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

263
263
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

78
78
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

174
174
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

130
130
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

294
294
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

239
239
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

78
78
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

273
273
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

485
485
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

355
355
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

266
266
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

476
476
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

284
284
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

275
275
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

626
626
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

343
343
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

499
499

Meer sportnieuws