Deze 22 Rode Duivels zijn al (bijna) zeker van het WK

door
Deze 22 Rode Duivels zijn al (bijna) zeker van het WK

De Rode Duivels beginnen binnen een achttal weken aan het WK in Qatar. Bondscoach Roberto Martinez mag 26 spelers meenemen. Er zijn nog vier plaatsen over.


De zekerheden:

Doel: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Koen Casteels

Verdediging: Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Timothy Castagne, Arthur Theate, Thomas Meunier

Middenveld: Axel Witsel, Amadou Onana, Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Hans Vanaken, Leander Dendoncker, Thorgan Hazard

Aanval: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Leandro Trossard, Michy Batshuayi, Yannick Carrasco, Charles De Ketelaere, Dries Mertens

Jérémy Doku en Jason Denayer lijken ook zekerheden als ze topfit zijn in november, maar momenteel zijn ze dat nog niet vanwege hun fitheid. Als zij de komende maanden hun fitheid kunnen garanderen mét matchritme, mogen ze een WK-ticket boeken.

Alexis Saelemaekers zit in een opvallende situatie, aangezien hij op de flanken veel concurrentie heeft. Gaat Martinez hem meenemen? Thomas Foket moet zich geen illusies maken. Voor een aantal Belgen breken er belangrijke weken aan. Dedryck Boyata moet gaan spelen bij Club Brugge, anders lijken spelers als Zeno Debast en Wout Faes een rij op te schuiven in de rangorde. Brandon Mechele is ook nog een optie. Sebastiaan Bornauw en Hannes Delcroix zullen ook geen WK meemaken.

Op het middenveld liggen de posities vast. Daar lijken jongens als Dennis Praet, Nacer Chadli en ook Adnan Januzaj naast een WK-ticket te grijpen, tenzij ze de komende weken nog zéér goed gaan presteren. Het is ook uitkijken of Roméo Lavia indien fit, hij schitterde in de Premier League, alsnog een verrassing van de chef kan worden.

Vooraan lijkt Christian Benteke helemaal geen optie meer te zijn na zijn transfer naar D.C. United en ook Divock Origi moet wellicht een kruis maken over het WK, zeker aangezien Loïs Openda furore maakt. Dodi Lukebakio is ook nog een piste die interessant kan zijn vanwege zijn polyvalentie.

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Zal Doku meegaan naar het WK?

Meest recent

'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

3
3
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

82
82
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

75
75
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

172
172
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

106
106
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

26
26
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

341
341
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

162
162
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

107
107
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

37
37
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

73
73
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

246
246
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

160
160
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

112
112
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

380
380
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

228
228
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

115
115
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

98
98
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

66
66
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

264
264
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

135
135
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

139
139

Meer sportnieuws