Van Gaal radeloos: ook duo past voor België

151
Van Gaal radeloos: ook duo past voor België

De Rode Duivels stuurden donderdag Wales naar huis met lege handen in de Nations League. De Belgen trokken het laken naar zich toe met 2-1. Zondag wacht Nederland, dat Polen eenvoudig over de knie legde.


Oranje kende weinig moeite met Robert Lewandowski en zijn landgenoten. Na 14 minuten stond er al 0-1 op het bord. PSV-sterkhouder Cody Gakpo zette zijn land op voorsprong na een knappe Nederlandse aanval. Steven Bergwijn verdubbelde op het uur de voorsprong van onze noorderburen. Dat was ook de eindstand. Nederland blijft zo op kop in groep 4 en kan de Final Four al ruiken.

Een domper op de feestvreugde waren verschillende blessures. Teun Koopmeiners ging al in de eerste minuut naar de zijlijn. Daarna volgden ook Frenkie de Jong, Memphis Depay en Bergwijn. Van die laatste twee verwachtte Van Gaal na afloop dat ze het duel tegen België niet zouden halen. Er was eerder al meer duidelijkheid over de ernst van de blessure van Depay, die naar het bovenbeen greep. De speler van FC Barcelona zou een maand out zijn en moet dus verstek laten gaan voor het duel tegen België. De Nederlandse voetbalbond bevestigt dat Depay het trainingskamp van Oranje verlaat.

KOOPMEINERS EN DE JONG

De Nederlandse bond meldt ook dat Koopmeiners en De Jong de nationale ploeg verlaten hebben. De eerstgenoemde hield een hersenschudding over aan het duel tegen Polen. De Jong had dan weer last van een blessure aan het bovenbeen. Van Gaal heeft Brian Brobbey (Ajax) en Ryan Gravenberch (Bayern München) bij de selectie gehaald voor het treffen van zondag.

LEES OOK: 'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

Wat wordt het zondag?

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

12
12
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

9
9
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

58
58
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

243
243
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

25
25
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

271
271
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

116
116
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

163
163
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

399
399
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

139
139
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

142
142
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

629
629
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

163
163
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

136
136
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

338
338
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

133
133
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

240
240
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

82
82

Meer sportnieuws