Van Gaal radeloos: ook duo past voor België

door
Van Gaal radeloos: ook duo past voor België

De Rode Duivels stuurden donderdag Wales naar huis met lege handen in de Nations League. De Belgen trokken het laken naar zich toe met 2-1. Zondag wacht Nederland, dat Polen eenvoudig over de knie legde.


Oranje kende weinig moeite met Robert Lewandowski en zijn landgenoten. Na 14 minuten stond er al 0-1 op het bord. PSV-sterkhouder Cody Gakpo zette zijn land op voorsprong na een knappe Nederlandse aanval. Steven Bergwijn verdubbelde op het uur de voorsprong van onze noorderburen. Dat was ook de eindstand. Nederland blijft zo op kop in groep 4 en kan de Final Four al ruiken.

Een domper op de feestvreugde waren verschillende blessures. Teun Koopmeiners ging al in de eerste minuut naar de zijlijn. Daarna volgden ook Frenkie de Jong, Memphis Depay en Bergwijn. Van die laatste twee verwachtte Van Gaal na afloop dat ze het duel tegen België niet zouden halen. Er was eerder al meer duidelijkheid over de ernst van de blessure van Depay, die naar het bovenbeen greep. De speler van FC Barcelona zou een maand out zijn en moet dus verstek laten gaan voor het duel tegen België. De Nederlandse voetbalbond bevestigt dat Depay het trainingskamp van Oranje verlaat.

KOOPMEINERS EN DE JONG

De Nederlandse bond meldt ook dat Koopmeiners en De Jong de nationale ploeg verlaten hebben. De eerstgenoemde hield een hersenschudding over aan het duel tegen Polen. De Jong had dan weer last van een blessure aan het bovenbeen. Van Gaal heeft Brian Brobbey (Ajax) en Ryan Gravenberch (Bayern München) bij de selectie gehaald voor het treffen van zondag.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Wat wordt het zondag?

Meest recent

Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

16
16
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

49
49
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

104
104
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

67
67
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

101
101
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

283
283
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

109
109
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

50
50
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

40
40
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

47
47
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

189
189
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1070
1070
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

243
243
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

129
129
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

132
132
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

39
39
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

230
230
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

124
124
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

353
353
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

243
243
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

426
426
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

250
250
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

411
411
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

249
249
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

411
411

Meer sportnieuws