Van Bommel vreest rampscenario bij Antwerp

door
Van Bommel vreest rampscenario bij Antwerp

Van oogstrelend voetbal was opnieuw vrij weinig sprake, maar dankzij een 2-1 zege tegen Seraing hervat Antwerp de competitie volgende week nog steeds met een perfect rapport. Marc Overmars en de rest van de Nederlandse enclave hebben hun intrede op de Bosuil dus niet gemist, al is de weg natuurlijk nog lang voor Mark van Bommel en de zijnen. Meer nog: op basis van diverse precedenten in het verleden valt een rampscenario allesbehalve uit te sluiten.


Ondanks de teleurstellende uitschakeling in Europa, waar Brian Priske vorige zomer een scheve situatie nog kon rechtzetten, ging de nieuwe coach met negen overwinningen op een rij alvast beter van start dan zijn voorganger. Die vatte zijn ambtstermijn bij de Great Old aan met een schamele vijf op 15, waarna de trein met vijf opeenvolgende driepunters – inclusief een knappe reeks tegen Genk, Union en AA Gent – wel heel even vertrokken leek. Tussendoor schoot Antwerp echter tekort in de Europa League, in de Croky Cup werd het uitgeschakeld door tweedeklasser Westerlo. Nadien kwam er nooit nog een constante in de prestaties. Het maakte dat Priske, die halfweg de uiteindelijk alsnog gewonnen stadsderby tegen Beerschot reeds met één been buiten stond, zonder krediet aan de play-offs begon.

HAND VAN OVERMARS
Dat het stamnummer één daarin nooit een vuist kon maken, kostte hem dan ook snel de kop. De vierde plaats in het klassement strookte niet met de torenhoge ambities van Paul Gheysens, die daarom vlug een tandje bijstak. De gecontesteerde aanstelling van Overmars als directeur voetbalzaken was daarbij het eerste wapenfeit. Los van de commotie een louter op sportief gebied geslaagde zet: in combinatie met de voorzitter zijn bodemloze portefeuille opent het contactenboekje van de Ajax-architect tal van deuren. Zijn expertise blijkt nu al een immense meerwaarde voor de Antwerpenaren, die een jaar na het afscheid van Luciano D'Onofrio dringend nood had aan iemand om het transferbeleid naar zijn hand te zetten. Precies wat Overmars deed, want de Bosuil had andermaal meer weg van een duiventil.



Een pak spelers bleken niet te passen in de plannen van de Nederlandse tandem, in hun plaats streken negen nieuwkomers neer. Lang niet allemaal voltreffers tot hiertoe. Zo hebben we van pakweg Arbnor Muja of Christopher Scott voorlopig weinig gezien. Samen met de transfervrije reservedoelman Davino Verhulst en revelatie Anthony Valencia behoren zij gelukkig tot de goedkope categorie van aankopen. In het duurdere assortiment blijft het dan weer wachten op Gaston Avila, voor wie Antwerp ongeveer 4,5 miljoen neertelde. De linksbenige verdediger, net zoals Valencia een product van Overmars zijn netwerk in de Zuid-Amerikaanse markt, kwam tot dusver nauwelijks in actie. De overige topaanwinsten daarentegen voldoen stuk voor stuk aan de verwachtingen en zijn vooralsnog met verve geslaagd.

PLUIM VOOR VAN BOMMEL
Zo prijkt recordtransfer Vincent Janssen na een moeizame start intussen bovenaan de topschutterslijst. De spits, tegenwoordig ook terug trefzeker bij Oranje, lijkt bevrijd door de blessure van Michael Frey. In de voorbije vijf competitieduels schoot hij telkens raak, goed voor zes doelpunten in totaal. Twee daarvan op aangeven van Jurgen Ekkelenkamp, die reeds aan vier assists zit. Enkel Mike Trésor (Genk) en Louis Patris (OH Leuven) doen met vijf stuks beter: Overmars beklaagde zich nog geen seconde dat hij zijn landgenoot afsnoepte van Club Brugge. Met twee goals en een assist doet zelfs defensieleider Toby Alderweireld, die omwille van zijn verleden bij Ajax eveneens een link heeft met Overmars, het nog wat beter dan velen hadden durven denken. Drie op drie dus, ook in die zin een vlekkeloze balans.



Tel daarbij nog huurling Calvin Stengs, die stilaan zijn draai vindt, en Overmars viste tijdens zijn eerste mercato aan het roer van de Great Old duidelijk vooral in bekende vijvers. Daarbij bleek ook de keuze voor Van Bommel een correcte zet. Niet alleen leidde hij Antwerp naar een historische 27 op 27, de T1 tilt diverse spelers naar een hoger niveau. Sam Vines, Jelle Bataille, Pieter Gerkens, William Pacho en tot aan zijn blessure zelfs recordaanwinst-af Michel-Ange Balikwisha zetten allemaal stappen onder de nieuwe trainer. Die durft trouwens tevens te raken aan heilige huisjes. Anciens zoals publiekslieveling Ritchie De Laet en Radja Nainggolan, vorige zomer nog dé prestigetransfer, namen de afgelopen weken doorgaans plaats op de bank. Zonder morren: ook de sfeer in de kleedkamer is momenteel opperbest.

COMPLETE DOMINANTIE
Niet geheel onlogisch zo lang de resultaten meevallen. Zoals u inmiddels vast wel al weet ging het Van Bommel bij PSV en Wolfsburg aanvankelijk eveneens voor de wind, om vervolgens net zoals Priske vorig seizoen als een kaartenhuisje in elkaar te zakken. Een scenario dat hij na zijn ervaringen bij zijn voormalige werkgevers nu koste wat het kost wil vermijden. Na de interlandbreak wacht alvast een vrij gunstig programma, met achtereenvolgens KV Kortrijk, STVV, Standard en KV Oostende. Wie weet surft het stamnummer één straks dus gewoon nog wat verder op haar goede flow. Sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995 wist alleen Club Brugge (2000-2001) ooit zo lang foutloos te blijven. Blauw-Zwart greep toen wel alsnog naast de landstitel, en dat nog in een tijdperk zónder de play-offs.



Drie jaar eerder kwam Club na een 27 op 27 wél als eerste over de meet. In 2014 slaagde ook Standard er echter niet in om zulk een vroege voorsprong te verzilveren. Of hoe Antwerp, in 1957 voor het laatst op het hoogste schavot, haar slag zeker nog niet thuis heeft. Toch is er genoeg reden voor optimisme op de Bosuil. De fiere koploper, die zonder Europese belasting over een brede kern beschikt, domineert de competitie. Niet enkel in het algemeen klassement, maar dus tevens in de individuele rankings. Met vijf clean sheets is ook doelman Jean Butez de beste leerling van de klas. Totale overheersing zeg maar. Met dank aan het vakmanschap van Overmars, wiens gerichte aanwinsten – zijn eigen landgenoten voorop – allen een schot in de roos blijken, én Van Bommel. Aan hem om nu het hoofd koel te houden.

LEES OOK: Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Wie is de beste zomeraanwinst bij Antwerp tot dusver?

Meest recent

'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

4
4
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

189
189
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

160
160
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

39
39
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

111
111
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

40
40
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

26
26
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

133
133
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

161
161
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

98
98
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

405
405
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

352
352
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

476
476
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

314
314
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

158
158
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

86
86
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

239
239
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

459
459
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

411
411
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

174
174
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222

Meer sportnieuws