Van Bommel vreest rampscenario bij Antwerp

door
Van Bommel vreest rampscenario bij Antwerp

Van oogstrelend voetbal was opnieuw vrij weinig sprake, maar dankzij een 2-1 zege tegen Seraing hervat Antwerp de competitie volgende week nog steeds met een perfect rapport. Marc Overmars en de rest van de Nederlandse enclave hebben hun intrede op de Bosuil dus niet gemist, al is de weg natuurlijk nog lang voor Mark van Bommel en de zijnen. Meer nog: op basis van diverse precedenten in het verleden valt een rampscenario allesbehalve uit te sluiten.


Ondanks de teleurstellende uitschakeling in Europa, waar Brian Priske vorige zomer een scheve situatie nog kon rechtzetten, ging de nieuwe coach met negen overwinningen op een rij alvast beter van start dan zijn voorganger. Die vatte zijn ambtstermijn bij de Great Old aan met een schamele vijf op 15, waarna de trein met vijf opeenvolgende driepunters – inclusief een knappe reeks tegen Genk, Union en AA Gent – wel heel even vertrokken leek. Tussendoor schoot Antwerp echter tekort in de Europa League, in de Croky Cup werd het uitgeschakeld door tweedeklasser Westerlo. Nadien kwam er nooit nog een constante in de prestaties. Het maakte dat Priske, die halfweg de uiteindelijk alsnog gewonnen stadsderby tegen Beerschot reeds met één been buiten stond, zonder krediet aan de play-offs begon.

HAND VAN OVERMARS
Dat het stamnummer één daarin nooit een vuist kon maken, kostte hem dan ook snel de kop. De vierde plaats in het klassement strookte niet met de torenhoge ambities van Paul Gheysens, die daarom vlug een tandje bijstak. De gecontesteerde aanstelling van Overmars als directeur voetbalzaken was daarbij het eerste wapenfeit. Los van de commotie een louter op sportief gebied geslaagde zet: in combinatie met de voorzitter zijn bodemloze portefeuille opent het contactenboekje van de Ajax-architect tal van deuren. Zijn expertise blijkt nu al een immense meerwaarde voor de Antwerpenaren, die een jaar na het afscheid van Luciano D'Onofrio dringend nood had aan iemand om het transferbeleid naar zijn hand te zetten. Precies wat Overmars deed, want de Bosuil had andermaal meer weg van een duiventil.



Een pak spelers bleken niet te passen in de plannen van de Nederlandse tandem, in hun plaats streken negen nieuwkomers neer. Lang niet allemaal voltreffers tot hiertoe. Zo hebben we van pakweg Arbnor Muja of Christopher Scott voorlopig weinig gezien. Samen met de transfervrije reservedoelman Davino Verhulst en revelatie Anthony Valencia behoren zij gelukkig tot de goedkope categorie van aankopen. In het duurdere assortiment blijft het dan weer wachten op Gaston Avila, voor wie Antwerp ongeveer 4,5 miljoen neertelde. De linksbenige verdediger, net zoals Valencia een product van Overmars zijn netwerk in de Zuid-Amerikaanse markt, kwam tot dusver nauwelijks in actie. De overige topaanwinsten daarentegen voldoen stuk voor stuk aan de verwachtingen en zijn vooralsnog met verve geslaagd.

PLUIM VOOR VAN BOMMEL
Zo prijkt recordtransfer Vincent Janssen na een moeizame start intussen bovenaan de topschutterslijst. De spits, tegenwoordig ook terug trefzeker bij Oranje, lijkt bevrijd door de blessure van Michael Frey. In de voorbije vijf competitieduels schoot hij telkens raak, goed voor zes doelpunten in totaal. Twee daarvan op aangeven van Jurgen Ekkelenkamp, die reeds aan vier assists zit. Enkel Mike Trésor (Genk) en Louis Patris (OH Leuven) doen met vijf stuks beter: Overmars beklaagde zich nog geen seconde dat hij zijn landgenoot afsnoepte van Club Brugge. Met twee goals en een assist doet zelfs defensieleider Toby Alderweireld, die omwille van zijn verleden bij Ajax eveneens een link heeft met Overmars, het nog wat beter dan velen hadden durven denken. Drie op drie dus, ook in die zin een vlekkeloze balans.



Tel daarbij nog huurling Calvin Stengs, die stilaan zijn draai vindt, en Overmars viste tijdens zijn eerste mercato aan het roer van de Great Old duidelijk vooral in bekende vijvers. Daarbij bleek ook de keuze voor Van Bommel een correcte zet. Niet alleen leidde hij Antwerp naar een historische 27 op 27, de T1 tilt diverse spelers naar een hoger niveau. Sam Vines, Jelle Bataille, Pieter Gerkens, William Pacho en tot aan zijn blessure zelfs recordaanwinst-af Michel-Ange Balikwisha zetten allemaal stappen onder de nieuwe trainer. Die durft trouwens tevens te raken aan heilige huisjes. Anciens zoals publiekslieveling Ritchie De Laet en Radja Nainggolan, vorige zomer nog dé prestigetransfer, namen de afgelopen weken doorgaans plaats op de bank. Zonder morren: ook de sfeer in de kleedkamer is momenteel opperbest.

COMPLETE DOMINANTIE
Niet geheel onlogisch zo lang de resultaten meevallen. Zoals u inmiddels vast wel al weet ging het Van Bommel bij PSV en Wolfsburg aanvankelijk eveneens voor de wind, om vervolgens net zoals Priske vorig seizoen als een kaartenhuisje in elkaar te zakken. Een scenario dat hij na zijn ervaringen bij zijn voormalige werkgevers nu koste wat het kost wil vermijden. Na de interlandbreak wacht alvast een vrij gunstig programma, met achtereenvolgens KV Kortrijk, STVV, Standard en KV Oostende. Wie weet surft het stamnummer één straks dus gewoon nog wat verder op haar goede flow. Sinds de invoering van het driepuntensysteem in 1995 wist alleen Club Brugge (2000-2001) ooit zo lang foutloos te blijven. Blauw-Zwart greep toen wel alsnog naast de landstitel, en dat nog in een tijdperk zónder de play-offs.



Drie jaar eerder kwam Club na een 27 op 27 wél als eerste over de meet. In 2014 slaagde ook Standard er echter niet in om zulk een vroege voorsprong te verzilveren. Of hoe Antwerp, in 1957 voor het laatst op het hoogste schavot, haar slag zeker nog niet thuis heeft. Toch is er genoeg reden voor optimisme op de Bosuil. De fiere koploper, die zonder Europese belasting over een brede kern beschikt, domineert de competitie. Niet enkel in het algemeen klassement, maar dus tevens in de individuele rankings. Met vijf clean sheets is ook doelman Jean Butez de beste leerling van de klas. Totale overheersing zeg maar. Met dank aan het vakmanschap van Overmars, wiens gerichte aanwinsten – zijn eigen landgenoten voorop – allen een schot in de roos blijken, én Van Bommel. Aan hem om nu het hoofd koel te houden.

LEES OOK: Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

Wie is de beste zomeraanwinst bij Antwerp tot dusver?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

154
154
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

63
63
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

46
46
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

104
104
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

100
100
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

108
108
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

20
20
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

130
130
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

133
133
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

160
160
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

272
272
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

181
181
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

204
204
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

289
289
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

43
43
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

167
167
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

170
170
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

618
618
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

352
352
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

183
183
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

389
389
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

387
387
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

136
136
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

407
407

Meer sportnieuws