"Succes in Qatar zal komen door die twee Duivels"

108 stemmen

De Rode Duivels versloegen donderdag Wales op de op een na laatste speeldag in de Nations League. De Belgen haalden het met 2-1, na goals van Kevin De Bruyne en Michy Batshuayi. Vooral de eerstgenoemde was - zeker in de eerste helft - alomtegenwoordig.


De Drongenaar ging meerdere keren zijn kans voor de pauze. Hij trof één keer raak, maar had ook zomaar een hattrick kunnen scoren. Vlak voor de pauze schotelde hij Batshuayi dan nog eens de 2-0 voor op een presenteerblaadje. Een ijzersterkte prestatie van De Bruyne, die onmisbaar lijkt bij de nationale ploeg. Ook Eden Hazard was van de partij. De dribbelaar mocht 65 minuten meespelen, maar was niet beslissend. Toch denkt journalist Vincent Langendries bij RTBF dat ook Hazard een cruciale rol zal spelen in Qatar.

"KDB en Eden, samen aan de aftrap van een wedstrijd van de nationale ploeg, was pas de 11de keer (in 48 wedstrijden) sinds het einde van het laatste WK in 2018", wist Langendries. "Een gebeurtenis om van te genieten. Maar succes in Qatar zal komen door dit duo waar zoveel teams jaloers op zijn. Tegen de Welshmen had Eden ook de intelligentie om zich ten dienste te stellen van het team ... en van dirigent Kevin De Bruyne."

BIJROL

Terwijl De Bruyne ook bij Manchester City de lijnen uitzet, moet Hazard het bij Real Madrid stellen met een bijrol. De oudste van de Hazard-broers speelde dit seizoen nog maar 158 minuten voor de Koninklijke. Maar toch wordt hem dus een belangrijke rol toegedicht voor het komende WK.

LEES OOK: Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

Zal Hazard een goed WK spelen?

Meest recent

'Bommetje bij Antwerp: nieuwkomer blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

20
20
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

39
39
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

180
180
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

208
208
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

101
101
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

79
79
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

70
70
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

12
12
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

99
99
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

441
441
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

265
265
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

181
181
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

176
176
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

50
50
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

96
96
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

980
980
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

513
513
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

221
221
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

74
74
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

311
311
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

101
101
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

119
119
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

206
206
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

50
50

Meer sportnieuws