"Succes in Qatar zal komen door die twee Duivels"

door

De Rode Duivels versloegen donderdag Wales op de op een na laatste speeldag in de Nations League. De Belgen haalden het met 2-1, na goals van Kevin De Bruyne en Michy Batshuayi. Vooral de eerstgenoemde was - zeker in de eerste helft - alomtegenwoordig.


De Drongenaar ging meerdere keren zijn kans voor de pauze. Hij trof één keer raak, maar had ook zomaar een hattrick kunnen scoren. Vlak voor de pauze schotelde hij Batshuayi dan nog eens de 2-0 voor op een presenteerblaadje. Een ijzersterkte prestatie van De Bruyne, die onmisbaar lijkt bij de nationale ploeg. Ook Eden Hazard was van de partij. De dribbelaar mocht 65 minuten meespelen, maar was niet beslissend. Toch denkt journalist Vincent Langendries bij RTBF dat ook Hazard een cruciale rol zal spelen in Qatar.

"KDB en Eden, samen aan de aftrap van een wedstrijd van de nationale ploeg, was pas de 11de keer (in 48 wedstrijden) sinds het einde van het laatste WK in 2018", wist Langendries. "Een gebeurtenis om van te genieten. Maar succes in Qatar zal komen door dit duo waar zoveel teams jaloers op zijn. Tegen de Welshmen had Eden ook de intelligentie om zich ten dienste te stellen van het team ... en van dirigent Kevin De Bruyne."

BIJROL

Terwijl De Bruyne ook bij Manchester City de lijnen uitzet, moet Hazard het bij Real Madrid stellen met een bijrol. De oudste van de Hazard-broers speelde dit seizoen nog maar 158 minuten voor de Koninklijke. Maar toch wordt hem dus een belangrijke rol toegedicht voor het komende WK.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Zal Hazard een goed WK spelen?

Meest recent

'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

25
25
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

78
78
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

98
98
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

266
266
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

194
194
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

178
178
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

138
138
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

211
211
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

115
115
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

222
222
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

59
59
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

160
160
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

260
260
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

286
286
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

287
287
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

385
385
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

340
340
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

156
156
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

283
283
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

587
587
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

476
476
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

47
47

Meer sportnieuws