Zege tegen Wales bezorgt Duivels cruciale beloning

door
Zege tegen Wales bezorgt Duivels cruciale beloning

De Rode Duivels hielden donderdag de drie punten thuis tegen Wales. De Belgen liepen uit tot 2-0, maar de Welshmen sputterden nog even tegen met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk werden de drie punten wel binnengehaald.


De Belgen speelden een goede eerste helft onder impuls van een beresterke Kevin De Bruyne. De middenvelder van Manchester City zorgde zelf voor de 1-0 door de bal beheerst binnen te leggen. Daarna kroop King Kev in zijn geliefkoosde rol van aangever. Batshuayi was het eindstation: 2-0. Tussendoor had De Bruyne ook nog de paal geraakt. We gingen rusten met 2-0.

De bezoekers waren niet van plan om zich naar de slachtbank te laten leiden. Moore troefde Debast af in de lucht en zorgde voor de aansluitingstreffer. Wales kwam daarna dicht bij de gelijkmaker, maar de bal ging er niet meer in. Ook het kanon van de Belgen zweeg voor het vervolg van de wedstrijd, waardoor de Duivels drie punten mochten bijschrijven. Ze blijven zo op drie eenheden van Nederland, dat zelf met 0-2 ging winnen op het veld van Polen. Door de zege tegen Wales mogen de Duivels hoop blijven koesteren op de Final Four, maar ze krijgen ook een mooie extra bonus.

REEKSHOOFD

De Duivels hebben na donderdagavond tien punten verzameld en daardoor behoren ze al zeker tot de tien landen met de meeste punten in de hoogste divisie van de Nations League. Dat weet Het Nieuwsblad. Dat betekent dat ze de status van reekshoofd zullen krijgen bij de loting voor de kwalificaties van het EK in 2024. Dat toernooi vindt plaats in Duitsland.

LEES OOK: Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

De Duivels plaatsen zich gemakkelijk voor het EK in 2024 ...

Meest recent

Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

24
24
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

104
104
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

81
81
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

41
41
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

383
383
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

194
194
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

497
497
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

356
356
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

261
261
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

144
144
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

100
100
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

106
106
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

96
96
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

152
152
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

160
160
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

371
371
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

117
117
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

341
341
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

48
48
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

443
443
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

139
139
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28

Meer sportnieuws