Zege tegen Wales bezorgt Duivels cruciale beloning

door
Zege tegen Wales bezorgt Duivels cruciale beloning

De Rode Duivels hielden donderdag de drie punten thuis tegen Wales. De Belgen liepen uit tot 2-0, maar de Welshmen sputterden nog even tegen met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk werden de drie punten wel binnengehaald.


De Belgen speelden een goede eerste helft onder impuls van een beresterke Kevin De Bruyne. De middenvelder van Manchester City zorgde zelf voor de 1-0 door de bal beheerst binnen te leggen. Daarna kroop King Kev in zijn geliefkoosde rol van aangever. Batshuayi was het eindstation: 2-0. Tussendoor had De Bruyne ook nog de paal geraakt. We gingen rusten met 2-0.

De bezoekers waren niet van plan om zich naar de slachtbank te laten leiden. Moore troefde Debast af in de lucht en zorgde voor de aansluitingstreffer. Wales kwam daarna dicht bij de gelijkmaker, maar de bal ging er niet meer in. Ook het kanon van de Belgen zweeg voor het vervolg van de wedstrijd, waardoor de Duivels drie punten mochten bijschrijven. Ze blijven zo op drie eenheden van Nederland, dat zelf met 0-2 ging winnen op het veld van Polen. Door de zege tegen Wales mogen de Duivels hoop blijven koesteren op de Final Four, maar ze krijgen ook een mooie extra bonus.

REEKSHOOFD

De Duivels hebben na donderdagavond tien punten verzameld en daardoor behoren ze al zeker tot de tien landen met de meeste punten in de hoogste divisie van de Nations League. Dat weet Het Nieuwsblad. Dat betekent dat ze de status van reekshoofd zullen krijgen bij de loting voor de kwalificaties van het EK in 2024. Dat toernooi vindt plaats in Duitsland.

LEES OOK: Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

De Duivels plaatsen zich gemakkelijk voor het EK in 2024 ...

Meest recent

'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

67
67
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

237
237
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

26
26
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

52
52
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

20
20
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

340
340
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

356
356
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

148
148
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

193
193
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

67
67
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

219
219
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

226
226
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

428
428
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

471
471
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

398
398
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

198
198
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

472
472
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1126
1126
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

145
145
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

865
865
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

667
667
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

754
754
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

84
84

Meer sportnieuws