Zege tegen Wales bezorgt Duivels cruciale beloning

door
Zege tegen Wales bezorgt Duivels cruciale beloning

De Rode Duivels hielden donderdag de drie punten thuis tegen Wales. De Belgen liepen uit tot 2-0, maar de Welshmen sputterden nog even tegen met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk werden de drie punten wel binnengehaald.


De Belgen speelden een goede eerste helft onder impuls van een beresterke Kevin De Bruyne. De middenvelder van Manchester City zorgde zelf voor de 1-0 door de bal beheerst binnen te leggen. Daarna kroop King Kev in zijn geliefkoosde rol van aangever. Batshuayi was het eindstation: 2-0. Tussendoor had De Bruyne ook nog de paal geraakt. We gingen rusten met 2-0.

De bezoekers waren niet van plan om zich naar de slachtbank te laten leiden. Moore troefde Debast af in de lucht en zorgde voor de aansluitingstreffer. Wales kwam daarna dicht bij de gelijkmaker, maar de bal ging er niet meer in. Ook het kanon van de Belgen zweeg voor het vervolg van de wedstrijd, waardoor de Duivels drie punten mochten bijschrijven. Ze blijven zo op drie eenheden van Nederland, dat zelf met 0-2 ging winnen op het veld van Polen. Door de zege tegen Wales mogen de Duivels hoop blijven koesteren op de Final Four, maar ze krijgen ook een mooie extra bonus.

REEKSHOOFD

De Duivels hebben na donderdagavond tien punten verzameld en daardoor behoren ze al zeker tot de tien landen met de meeste punten in de hoogste divisie van de Nations League. Dat weet Het Nieuwsblad. Dat betekent dat ze de status van reekshoofd zullen krijgen bij de loting voor de kwalificaties van het EK in 2024. Dat toernooi vindt plaats in Duitsland.

LEES OOK: Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

De Duivels plaatsen zich gemakkelijk voor het EK in 2024 ...

Meest recent

Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

3
3
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

15
15
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

218
218
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

69
69
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

165
165
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

103
103
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

384
384
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

195
195
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

125
125
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

157
157
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

246
246
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

190
190
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

343
343
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

248
248
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

466
466
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

154
154
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

952
952
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

194
194
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

774
774
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

80
80
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

228
228
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

249
249
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

98
98
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

184
184
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

637
637

Meer sportnieuws