Vanaken viert speciale dag

door
Vanaken viert speciale dag

Donderdagavond moest Hans Vanaken vrede nemen met een invalbeurt van een kwartier bij de Rode Duivels, want Roberto Martinez gaf op het middenveld de voorkeur aan Youri Tielemans naast Axel Witsel en plaatste Kevin De Bruyne en Eden Hazard in steun van de spits. De 30-jarige zal hopen dat hij zondag tegen Nederland meer speelminuten krijgt.


Daags na de partij tegen Wales kan Vanaken wel een jubileum vieren, want het is exact zeven jaar geleden dat hij zijn eerste doelpunt voor Club Brugge maakte. Op 23 september 2015 opende hij al na drie minuten de score in een bekerwedstrijd tegen Patro Eisden. Vanaken zou die avond nog een tweede keer scoren en was zo na een moeizame start vertrokken voor een zeer vruchtbare periode.

Sindsdien verzamelde Vanaken immers een ronduit indrukwekkend palmares. Hij werd met Club al vijf keer kampioen en had telkens ook een groot aandeel in die titels, met inmiddels al 103 goals en 74 assists in 351 officiële wedstrijden. Zijn prestaties leverden hem in 2018 en 2019 ook telkens de Gouden Schoen op, terwijl hij in die jaren ook telkens verkozen werd tot Profvoetballer van het Jaar. Hij debuteerde in september 2018 ook als Rode Duivel en verzamelde tegen Wales al zijn 22ste cap. Hij scoorde ook vijf keer en gaf zes assists bij de nationale ploeg.

KERS OP DE TAART
De enige kers op de taart die misschien nog miste in zijn carrière, was een mooie transfer naar het buitenland. Die had er in de zomer kunnen komen, want West Ham trok nadrukkelijk aan zijn mouw. De Engelsen voldeden echter niet aan de vraagprijs van Club en uiteindelijk verlengde Vanaken zijn contract tot 2027. Hij lijkt dus zijn carrière bij de landskampioen te gaan afsluiten.


LEES OOK: Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Zal Vanaken zijn carrière bij Club Brugge afsluiten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

0
0
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

81
81
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

8
8
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

42
42
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

203
203
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

197
197
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

104
104
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

179
179
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

98
98
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

119
119
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

68
68
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

151
151
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

69
69
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

229
229
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1332
1332
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

135
135
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

72
72
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

207
207
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

420
420
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

78
78
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

151
151
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

54
54
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

48
48
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

206
206

Meer sportnieuws