Vanaken viert speciale dag

door
Vanaken viert speciale dag

Donderdagavond moest Hans Vanaken vrede nemen met een invalbeurt van een kwartier bij de Rode Duivels, want Roberto Martinez gaf op het middenveld de voorkeur aan Youri Tielemans naast Axel Witsel en plaatste Kevin De Bruyne en Eden Hazard in steun van de spits. De 30-jarige zal hopen dat hij zondag tegen Nederland meer speelminuten krijgt.


Daags na de partij tegen Wales kan Vanaken wel een jubileum vieren, want het is exact zeven jaar geleden dat hij zijn eerste doelpunt voor Club Brugge maakte. Op 23 september 2015 opende hij al na drie minuten de score in een bekerwedstrijd tegen Patro Eisden. Vanaken zou die avond nog een tweede keer scoren en was zo na een moeizame start vertrokken voor een zeer vruchtbare periode.

Sindsdien verzamelde Vanaken immers een ronduit indrukwekkend palmares. Hij werd met Club al vijf keer kampioen en had telkens ook een groot aandeel in die titels, met inmiddels al 103 goals en 74 assists in 351 officiële wedstrijden. Zijn prestaties leverden hem in 2018 en 2019 ook telkens de Gouden Schoen op, terwijl hij in die jaren ook telkens verkozen werd tot Profvoetballer van het Jaar. Hij debuteerde in september 2018 ook als Rode Duivel en verzamelde tegen Wales al zijn 22ste cap. Hij scoorde ook vijf keer en gaf zes assists bij de nationale ploeg.

KERS OP DE TAART
De enige kers op de taart die misschien nog miste in zijn carrière, was een mooie transfer naar het buitenland. Die had er in de zomer kunnen komen, want West Ham trok nadrukkelijk aan zijn mouw. De Engelsen voldeden echter niet aan de vraagprijs van Club en uiteindelijk verlengde Vanaken zijn contract tot 2027. Hij lijkt dus zijn carrière bij de landskampioen te gaan afsluiten.


LEES OOK: Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Zal Vanaken zijn carrière bij Club Brugge afsluiten?

Meest recent

Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

0
0
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

32
32
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

65
65
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

133
133
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

69
69
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

107
107
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

167
167
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

394
394
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

590
590
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

341
341
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

234
234
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

329
329
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

119
119
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

549
549
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

176
176
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

60
60
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

65
65
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

71
71
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

145
145
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

329
329
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

253
253
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

396
396
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

423
423
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

120
120

Meer sportnieuws