Vanaken viert speciale dag

door
Vanaken viert speciale dag

Donderdagavond moest Hans Vanaken vrede nemen met een invalbeurt van een kwartier bij de Rode Duivels, want Roberto Martinez gaf op het middenveld de voorkeur aan Youri Tielemans naast Axel Witsel en plaatste Kevin De Bruyne en Eden Hazard in steun van de spits. De 30-jarige zal hopen dat hij zondag tegen Nederland meer speelminuten krijgt.


Daags na de partij tegen Wales kan Vanaken wel een jubileum vieren, want het is exact zeven jaar geleden dat hij zijn eerste doelpunt voor Club Brugge maakte. Op 23 september 2015 opende hij al na drie minuten de score in een bekerwedstrijd tegen Patro Eisden. Vanaken zou die avond nog een tweede keer scoren en was zo na een moeizame start vertrokken voor een zeer vruchtbare periode.

Sindsdien verzamelde Vanaken immers een ronduit indrukwekkend palmares. Hij werd met Club al vijf keer kampioen en had telkens ook een groot aandeel in die titels, met inmiddels al 103 goals en 74 assists in 351 officiële wedstrijden. Zijn prestaties leverden hem in 2018 en 2019 ook telkens de Gouden Schoen op, terwijl hij in die jaren ook telkens verkozen werd tot Profvoetballer van het Jaar. Hij debuteerde in september 2018 ook als Rode Duivel en verzamelde tegen Wales al zijn 22ste cap. Hij scoorde ook vijf keer en gaf zes assists bij de nationale ploeg.

KERS OP DE TAART
De enige kers op de taart die misschien nog miste in zijn carrière, was een mooie transfer naar het buitenland. Die had er in de zomer kunnen komen, want West Ham trok nadrukkelijk aan zijn mouw. De Engelsen voldeden echter niet aan de vraagprijs van Club en uiteindelijk verlengde Vanaken zijn contract tot 2027. Hij lijkt dus zijn carrière bij de landskampioen te gaan afsluiten.


LEES OOK: 'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Zal Vanaken zijn carrière bij Club Brugge afsluiten?

Meest recent

'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

11
11
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

148
148
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

160
160
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

110
110
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

53
53
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

242
242
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

148
148
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

214
214
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

275
275
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

40
40
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

103
103
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

149
149
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

602
602
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

155
155
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

215
215
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

421
421
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

98
98
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

215
215
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

181
181
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

105
105
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

84
84
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

16
16
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

185
185
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

166
166

Meer sportnieuws