Vanaken viert speciale dag

door
Vanaken viert speciale dag

Donderdagavond moest Hans Vanaken vrede nemen met een invalbeurt van een kwartier bij de Rode Duivels, want Roberto Martinez gaf op het middenveld de voorkeur aan Youri Tielemans naast Axel Witsel en plaatste Kevin De Bruyne en Eden Hazard in steun van de spits. De 30-jarige zal hopen dat hij zondag tegen Nederland meer speelminuten krijgt.


Daags na de partij tegen Wales kan Vanaken wel een jubileum vieren, want het is exact zeven jaar geleden dat hij zijn eerste doelpunt voor Club Brugge maakte. Op 23 september 2015 opende hij al na drie minuten de score in een bekerwedstrijd tegen Patro Eisden. Vanaken zou die avond nog een tweede keer scoren en was zo na een moeizame start vertrokken voor een zeer vruchtbare periode.

Sindsdien verzamelde Vanaken immers een ronduit indrukwekkend palmares. Hij werd met Club al vijf keer kampioen en had telkens ook een groot aandeel in die titels, met inmiddels al 103 goals en 74 assists in 351 officiële wedstrijden. Zijn prestaties leverden hem in 2018 en 2019 ook telkens de Gouden Schoen op, terwijl hij in die jaren ook telkens verkozen werd tot Profvoetballer van het Jaar. Hij debuteerde in september 2018 ook als Rode Duivel en verzamelde tegen Wales al zijn 22ste cap. Hij scoorde ook vijf keer en gaf zes assists bij de nationale ploeg.

KERS OP DE TAART
De enige kers op de taart die misschien nog miste in zijn carrière, was een mooie transfer naar het buitenland. Die had er in de zomer kunnen komen, want West Ham trok nadrukkelijk aan zijn mouw. De Engelsen voldeden echter niet aan de vraagprijs van Club en uiteindelijk verlengde Vanaken zijn contract tot 2027. Hij lijkt dus zijn carrière bij de landskampioen te gaan afsluiten.


LEES OOK: Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

Zal Vanaken zijn carrière bij Club Brugge afsluiten?

Meest recent

Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

58
58
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

75
75
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

11
11
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

42
42
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

88
88
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

287
287
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

136
136
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

500
500
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

409
409
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

163
163
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

40
40
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

230
230
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

42
42
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

731
731
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

186
186
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

136
136
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

54
54
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

285
285
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

368
368
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

95
95
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

221
221
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

610
610
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

131
131
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

81
81
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

278
278

Meer sportnieuws