Vanaken viert speciale dag

door
Vanaken viert speciale dag

Donderdagavond moest Hans Vanaken vrede nemen met een invalbeurt van een kwartier bij de Rode Duivels, want Roberto Martinez gaf op het middenveld de voorkeur aan Youri Tielemans naast Axel Witsel en plaatste Kevin De Bruyne en Eden Hazard in steun van de spits. De 30-jarige zal hopen dat hij zondag tegen Nederland meer speelminuten krijgt.


Daags na de partij tegen Wales kan Vanaken wel een jubileum vieren, want het is exact zeven jaar geleden dat hij zijn eerste doelpunt voor Club Brugge maakte. Op 23 september 2015 opende hij al na drie minuten de score in een bekerwedstrijd tegen Patro Eisden. Vanaken zou die avond nog een tweede keer scoren en was zo na een moeizame start vertrokken voor een zeer vruchtbare periode.

Sindsdien verzamelde Vanaken immers een ronduit indrukwekkend palmares. Hij werd met Club al vijf keer kampioen en had telkens ook een groot aandeel in die titels, met inmiddels al 103 goals en 74 assists in 351 officiële wedstrijden. Zijn prestaties leverden hem in 2018 en 2019 ook telkens de Gouden Schoen op, terwijl hij in die jaren ook telkens verkozen werd tot Profvoetballer van het Jaar. Hij debuteerde in september 2018 ook als Rode Duivel en verzamelde tegen Wales al zijn 22ste cap. Hij scoorde ook vijf keer en gaf zes assists bij de nationale ploeg.

KERS OP DE TAART
De enige kers op de taart die misschien nog miste in zijn carrière, was een mooie transfer naar het buitenland. Die had er in de zomer kunnen komen, want West Ham trok nadrukkelijk aan zijn mouw. De Engelsen voldeden echter niet aan de vraagprijs van Club en uiteindelijk verlengde Vanaken zijn contract tot 2027. Hij lijkt dus zijn carrière bij de landskampioen te gaan afsluiten.


LEES OOK: "Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

Zal Vanaken zijn carrière bij Club Brugge afsluiten?

Meest recent

Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

11
11
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

8
8
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

41
41
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

101
101
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

100
100
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

205
205
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

409
409
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

138
138
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

43
43
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

241
241
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

343
343
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

346
346
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

216
216
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

137
137
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

338
338
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

121
121
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

47
47
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

94
94
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

418
418
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

370
370
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

206
206

Meer sportnieuws