"De Bruyne gaat de geschiedenis in als de beste in de PL"

door

Kevin De Bruyne was donderdagavond weer ouderwets op dreef. Hij loodste de Rode Duivels bijna eigenhandig naar de zege tegen Wales. Hij scoorde zelf de openingstreffer, zag een tweede goal op de paal sterven en gaf de assist voor de 2-0.De 31-jarige lijkt in de vorm van zijn leven te zitten, want ook bij Manchester City was hij dit seizoen al goed voor één goal en acht assists in tien wedstrijden.


Die prestaties gaan zeker niet onopgemerkt voorbij. De Bruyne werd deze week al genomineerd voor de prijs voor Speler van de Maand in september in de Premier League. Maar er barst ook nog een heel ander debat los. Op talkSPORT kwam analist Jason Cundy met een interessante stelling: "De Bruyne kan de geschiedenisboeken ingaan als de grootste middenvelder ooit in de Premier League."

Het is een idee dat niet overal even warm onthaald wordt. Zijn collega in de studio Jamie O'Hara, ex-middenvelder van onder meer Tottenham, kroop bijvoorbeeld meteen in het defensief. "Belachelijk", reageerde hij meteen. Al kon hij ook geen argumenten geven waarom die stelling dan wel belachelijk zou zijn.

VEEL KANDIDATEN
Ook onder de fans heerst verdeeldheid over waar De Bruyne nu precies terecht moet komen in de rangschikking aller tijden. Sommigen vinden dat speler als Steven Gerrard, Roy Keane, Paul Scholes of Patrick Vieira nog hoger ingeschat moeten worden, al vinden velen ook dat KDB zeker zijn plaats in dat rijtje heeft. Ook namen als Yaya Touré, David Silva en Frank Lampard worden nog naar voor geschoven.


LEES OOK: Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

De Bruyne is de beste middenvelder ooit in de PL...

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

4
4
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

10
10
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

159
159
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

12
12
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

255
255
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

102
102
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

184
184
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

339
339
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

243
243
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

259
259
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

443
443
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

486
486
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

265
265
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

234
234
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

290
290
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

151
151
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

321
321
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

80
80
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

229
229
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

381
381
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

303
303
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

321
321
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

309
309
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

405
405
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

373
373

Meer sportnieuws