Courtois en Vertonghen vellen oordeel over debutant Debast

door
Courtois en Vertonghen vellen oordeel over debutant Debast

Thibaut Courtois had amper werk tegen Wales. De ervaren doelman zag dat België een solide partij speelde. De doelman velde zijn oordeel over debutant Zeno Debast, net als Jan Vertonghen.


"De eerste helft was goed, maar we hadden meer moeten scoren. We hadden altijd controle over de match, maar in de tweede helft speelden we niet meer met die intensiteit uit de eerste helft. Toen voetbalden we goed, maar dat was minder in de tweede helft. Hoe dat komt? Omdat we 2-0 voor stonden en we meer op controle ging spelen. De trainer zal dat wel aanhalen in de analyse", sprak Courtois over de partij.

GECHARMEERD

"Het debuut van Debast? Het is een goede voetballer en hij deed wat de trainer van hem vroeg. Hij heeft een zuivere passing, ook al miste hij misschien een aantal passes in het begin en waren er een aantal misverstanden met bepaalde spelers. Maar dat is normaal, want het is allemaal nieuw voor hem. Het is een goede speler en goed voor de toekomst”, aldus Courtois bij Sporza.

Jan Vertonghen, ploegmaat van Debast bij Anderlecht, was lovend voor de nog altijd maar 18-jarige verdediger. “Ik ben heel erg gecharmeerd door hem. Ik train nu twee weken samen met hem en ik heb al heel veel goede dingen van hem gezien. Ik denk dat hij een hele grote toekomst voor zich heeft”, aldus de 35-jarige verdediger bij Het Laatste Nieuws. De bondscoach was ook lovend over het talent en zijn kansen om mee te gaan naar het WK zijn zo toch wel gestegen.

LEES OOK: Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Moet Martinez Debast meenemen naar het WK?

Meest recent

Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

8
8
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

31
31
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

55
55
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

38
38
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

186
186
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

233
233
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

48
48
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

248
248
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

130
130
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

124
124
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

86
86
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

201
201
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

81
81
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

153
153
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1285
1285
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

69
69
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

84
84
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

564
564
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

255
255
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

127
127
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

168
168
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

146
146
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1119
1119
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

138
138

Meer sportnieuws