'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

door
'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

De 2-1 overwinning van de Rode Duivels gaf ons een glimp van het niveau dat we kunnen en moeten halen als we willen meespelen met de wereldtop. Kevin De Bruyne toonde nog maar eens waarom hij één van de beste spelers ter wereld is, Eden Hazard werd, ondanks zijn situatie bij Real Madrid, opnieuw in de basis gedropt door Roberto Martinez.


Een magistrale KDB zorgde ervoor dat de Rode Duivels voor de rust 2-0 voorstonden tegen het stugge Wales. Eden Hazard, die bij Real Madrid opnieuw op de bank is beland, mocht opnieuw in de basis starten van Martinez. Rene Vandereycken, voormalig bondscoach van de Belgische nationale ploeg, sprak zich in Het Belang van Limburg uit over de prestatie van onze kapitein tegen Wales. “Bij de Rode Duivels is Eden Hazard een andere speler dan bij Real Madrid."

"Hij heeft een andere status, krijgt meer vrijheid en wordt door zijn medespelers overal aangespeeld. Zoiets begint op training. Als je daar vaak de bal vraagt en toont dat je er goeie dingen mee doet, krijgen je medespelers meer vertrouwen om je ook in wedstrijden aan te spelen", analyseerde de ex-bondscoach. Vandereycken vindt dat we de Hazard van weleer stilaan terug aan het werk zien. De Rode Duivel liet bij momenten opnieuw zien vroegere klasse zien, al is het nu nog maar de vraag of hij genoeg matchritme kan krijgen voor de start van het WK.

TOPNIVEAU
Volgens Vandereycken is het van levensbelang dat de twee Belgische spelmakers hun allerbeste niveau kunnen bovenhalen in Qatar.  "Het zijn ook twee ploegspelers die ­elkaar alles gunnen. Als België op het WK ver wil ­raken, is het noodzakelijk dat Hazard en De Bruyne fit zijn en hun topniveau halen."

LEES OOK: Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Moet Hazard meer spelen bij Real Madrid?

Meest recent

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

72
72
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

94
94
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

192
192
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

59
59
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

329
329
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

267
267
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

184
184
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

142
142
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

310
310
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

191
191
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

251
251
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

72
72
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

185
185
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

429
429
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

125
125
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

40
40
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

407
407
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

124
124
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

415
415
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

321
321
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

129
129
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

318
318
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

31
31
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

156
156
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

619
619

Meer sportnieuws