'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

door
'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

De 2-1 overwinning van de Rode Duivels gaf ons een glimp van het niveau dat we kunnen en moeten halen als we willen meespelen met de wereldtop. Kevin De Bruyne toonde nog maar eens waarom hij één van de beste spelers ter wereld is, Eden Hazard werd, ondanks zijn situatie bij Real Madrid, opnieuw in de basis gedropt door Roberto Martinez.


Een magistrale KDB zorgde ervoor dat de Rode Duivels voor de rust 2-0 voorstonden tegen het stugge Wales. Eden Hazard, die bij Real Madrid opnieuw op de bank is beland, mocht opnieuw in de basis starten van Martinez. Rene Vandereycken, voormalig bondscoach van de Belgische nationale ploeg, sprak zich in Het Belang van Limburg uit over de prestatie van onze kapitein tegen Wales. “Bij de Rode Duivels is Eden Hazard een andere speler dan bij Real Madrid."

"Hij heeft een andere status, krijgt meer vrijheid en wordt door zijn medespelers overal aangespeeld. Zoiets begint op training. Als je daar vaak de bal vraagt en toont dat je er goeie dingen mee doet, krijgen je medespelers meer vertrouwen om je ook in wedstrijden aan te spelen", analyseerde de ex-bondscoach. Vandereycken vindt dat we de Hazard van weleer stilaan terug aan het werk zien. De Rode Duivel liet bij momenten opnieuw zien vroegere klasse zien, al is het nu nog maar de vraag of hij genoeg matchritme kan krijgen voor de start van het WK.

TOPNIVEAU
Volgens Vandereycken is het van levensbelang dat de twee Belgische spelmakers hun allerbeste niveau kunnen bovenhalen in Qatar.  "Het zijn ook twee ploegspelers die ­elkaar alles gunnen. Als België op het WK ver wil ­raken, is het noodzakelijk dat Hazard en De Bruyne fit zijn en hun topniveau halen."

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Moet Hazard meer spelen bij Real Madrid?

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

126
126
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

29
29
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

161
161
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

88
88
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

60
60
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

390
390
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

108
108
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

266
266
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

167
167
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

700
700
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

410
410
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

401
401
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

328
328
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

439
439
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

761
761
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

164
164
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

345
345
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

397
397
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

535
535
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

713
713

Meer sportnieuws