'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

door
'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

De 2-1 overwinning van de Rode Duivels gaf ons een glimp van het niveau dat we kunnen en moeten halen als we willen meespelen met de wereldtop. Kevin De Bruyne toonde nog maar eens waarom hij één van de beste spelers ter wereld is, Eden Hazard werd, ondanks zijn situatie bij Real Madrid, opnieuw in de basis gedropt door Roberto Martinez.


Een magistrale KDB zorgde ervoor dat de Rode Duivels voor de rust 2-0 voorstonden tegen het stugge Wales. Eden Hazard, die bij Real Madrid opnieuw op de bank is beland, mocht opnieuw in de basis starten van Martinez. Rene Vandereycken, voormalig bondscoach van de Belgische nationale ploeg, sprak zich in Het Belang van Limburg uit over de prestatie van onze kapitein tegen Wales. “Bij de Rode Duivels is Eden Hazard een andere speler dan bij Real Madrid."

"Hij heeft een andere status, krijgt meer vrijheid en wordt door zijn medespelers overal aangespeeld. Zoiets begint op training. Als je daar vaak de bal vraagt en toont dat je er goeie dingen mee doet, krijgen je medespelers meer vertrouwen om je ook in wedstrijden aan te spelen", analyseerde de ex-bondscoach. Vandereycken vindt dat we de Hazard van weleer stilaan terug aan het werk zien. De Rode Duivel liet bij momenten opnieuw zien vroegere klasse zien, al is het nu nog maar de vraag of hij genoeg matchritme kan krijgen voor de start van het WK.

TOPNIVEAU
Volgens Vandereycken is het van levensbelang dat de twee Belgische spelmakers hun allerbeste niveau kunnen bovenhalen in Qatar.  "Het zijn ook twee ploegspelers die ­elkaar alles gunnen. Als België op het WK ver wil ­raken, is het noodzakelijk dat Hazard en De Bruyne fit zijn en hun topniveau halen."

LEES OOK: Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Moet Hazard meer spelen bij Real Madrid?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

66
66
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

58
58
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

59
59
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

105
105
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

31
31
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

98
98
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

97
97
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

539
539
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

72
72
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

181
181
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

70
70
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

106
106
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

666
666
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

162
162
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

267
267
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

125
125
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

693
693
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

264
264
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

171
171
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

204
204
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

302
302
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

238
238
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

407
407
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

272
272
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

546
546

Meer sportnieuws