'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

121 stemmen
'Op één grote voorwaarde slagen Rode Duivels op WK'

De 2-1 overwinning van de Rode Duivels gaf ons een glimp van het niveau dat we kunnen en moeten halen als we willen meespelen met de wereldtop. Kevin De Bruyne toonde nog maar eens waarom hij één van de beste spelers ter wereld is, Eden Hazard werd, ondanks zijn situatie bij Real Madrid, opnieuw in de basis gedropt door Roberto Martinez.


Een magistrale KDB zorgde ervoor dat de Rode Duivels voor de rust 2-0 voorstonden tegen het stugge Wales. Eden Hazard, die bij Real Madrid opnieuw op de bank is beland, mocht opnieuw in de basis starten van Martinez. Rene Vandereycken, voormalig bondscoach van de Belgische nationale ploeg, sprak zich in Het Belang van Limburg uit over de prestatie van onze kapitein tegen Wales. “Bij de Rode Duivels is Eden Hazard een andere speler dan bij Real Madrid."

"Hij heeft een andere status, krijgt meer vrijheid en wordt door zijn medespelers overal aangespeeld. Zoiets begint op training. Als je daar vaak de bal vraagt en toont dat je er goeie dingen mee doet, krijgen je medespelers meer vertrouwen om je ook in wedstrijden aan te spelen", analyseerde de ex-bondscoach. Vandereycken vindt dat we de Hazard van weleer stilaan terug aan het werk zien. De Rode Duivel liet bij momenten opnieuw zien vroegere klasse zien, al is het nu nog maar de vraag of hij genoeg matchritme kan krijgen voor de start van het WK.

TOPNIVEAU
Volgens Vandereycken is het van levensbelang dat de twee Belgische spelmakers hun allerbeste niveau kunnen bovenhalen in Qatar.  "Het zijn ook twee ploegspelers die ­elkaar alles gunnen. Als België op het WK ver wil ­raken, is het noodzakelijk dat Hazard en De Bruyne fit zijn en hun topniveau halen."

LEES OOK: 'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

Moet Hazard meer spelen bij Real Madrid?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

8
8
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

268
268
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

93
93
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

169
169
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

66
66
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

547
547
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

130
130
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

151
151
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

177
177
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

60
60
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

197
197
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

979
979
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

83
83
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

341
341
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

841
841
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

127
127
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

694
694
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

375
375
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

304
304
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

259
259
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

215
215
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

365
365
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

737
737
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

475
475

Meer sportnieuws