Lewandowski onhult waarom hij Barca boven Real verkoos

door
Lewandowski onhult waarom hij Barca boven Real verkoos

FC Barcelona kende een bijzonder drukke transferzomer, waarin het uiteindelijk wel zijn slag wist thuis te halen. De Catalanen versterkten hun selectie stevig, maar de meest in het oog springende transfer was zonder twijfel de komst van Robert Lewandowski. De Poolse doelpuntenmachine had het na acht jaar wel gezien bij Bayern München en forceerde een transfer naar Camp Nou.


Het stond in de sterren geschreven dat Lewandowski op een dag in La Liga zou voetballen, maar het is eigenlijk wel opmerkelijk dat de spits uiteindelijk in Barcelona belandde. In het verleden flirtte Lewandowski immers meermaals met aartsrivaal Real Madrid. Een paar keer leek een transfer in de maak te zijn en er werd ook gezegd dat het zijn 'droom' was om het shirt van de Koninklijke te dragen.

Maar uiteindelijk speelt Lewandowski nu dus toch in het blaugrana van Barça. In de Poolse media legt de 34-jarige uit wat hem op andere gedachten bracht. "Toen ik zag hoe vastberaden Barça was om mij binnen te halen, wist ik dat deze transfer een pak realistischer was dan mijn eerdere banden met Real", vertelde hij aan Kwartalnik Sportowy.

GOALS
Barça telde uiteindelijk 45 miljoen euro neer voor een spits op leeftijd die zijn laatste contractjaar inging, maar dat zal het zich nog niet beklaagd hebben. Lewandowski nam immers een vliegende start en zet zijn statistieken van bij Bayern gewoon door. In zijn eerste acht wedstrijden voor Barcelona liet hij maar liefst elf doelpunten en twee assists optekenen.

LEES OOK: Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zal Lewandowski Barça naar prijzen leiden?

Meest recent

Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

0
0
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

12
12
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

29
29
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

100
100
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

42
42
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

74
74
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

887
887
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

46
46
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

59
59
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

356
356
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

189
189
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

107
107
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

124
124
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

121
121
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

945
945
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

115
115
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

350
350
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

807
807
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

125
125
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

412
412
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

627
627
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

275
275

Meer sportnieuws