Belgische sensatie in La Liga: "Nieuwe Hazard? Waarom niet?"

144
Belgische sensatie in La Liga:

De Rode Duivels hebben donderdagavond al Wales weten opzij te zetten, maar vrijdagavond zijn ook de Jonge Duivels aan zet. Zij hebben al een ticket weten te bemachtigen voor het EK U21 van volgende zomer en dus kan bondscoach Jacky Mathijssen experimenteren in de vriendschappelijke wedstrijden tegen Nederland en Frankrijk.


Eén van de spelers die wellicht een kans zal krijgen, is Largie Ramazani. De 21-jarige flankaanvaller is in de eerste weken van het seizoen uitgegroeid tot één van de sensaties in La Liga. Hij maakte dit seizoen zijn debuut op het hoogste niveau, maar scoorde inmiddels wel al tegen grootmachten als Real Madrid en FC Sevilla. Dat ging niet onopgemerkt voorbij, want op het einde van de zomer was er al sprake van interesse van FC Nantes en uit de Premier League.

In eigen land blijft Ramazani voorlopig eerder onbekend, want hij vertrok al op zijn twaalfde(!) naar het buitenland. Hij verruilde Anderlecht voor een Engels avontuur. Hij speelde in de jeugd van Charlton en Manchester United, alvorens in de zomer van 2020 zijn kans te gaan bij Almeria, toen nog een Spaanse tweedeklasser. "Dat lijkt misschien een rare keuze", vertelt hij aan Sporza. "Maar ik wilde aan iedereen bewijzen dat ik het wel in me had om door te breken."

NIEUWE HAZARD
Die zet pakte goed uit, want met acht goals had hij vorig seizoen een groot aandeel in de promotie en ook in La Liga liet hij zich dus al zien. VI doopte hem onlangs zelfs al tot 'de nieuwe Hazard die nog niemand kent'. Ramazani ziet in ieder geval geen graten in die titel. "Waarom niet?", ziet hij zichzelf wel in de voetsporen van de nationale aanvoerder treden.

LEES OOK: Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

Zal hij ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

18
18
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

70
70
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

92
92
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

79
79
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

37
37
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

141
141
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

114
114
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

157
157
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

83
83
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

92
92
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

194
194
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

307
307
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

90
90
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

449
449
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

559
559
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

210
210
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

142
142
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

212
212
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

203
203

Meer sportnieuws