Belgische sensatie in La Liga: "Nieuwe Hazard? Waarom niet?"

door
Belgische sensatie in La Liga:

De Rode Duivels hebben donderdagavond al Wales weten opzij te zetten, maar vrijdagavond zijn ook de Jonge Duivels aan zet. Zij hebben al een ticket weten te bemachtigen voor het EK U21 van volgende zomer en dus kan bondscoach Jacky Mathijssen experimenteren in de vriendschappelijke wedstrijden tegen Nederland en Frankrijk.


Eén van de spelers die wellicht een kans zal krijgen, is Largie Ramazani. De 21-jarige flankaanvaller is in de eerste weken van het seizoen uitgegroeid tot één van de sensaties in La Liga. Hij maakte dit seizoen zijn debuut op het hoogste niveau, maar scoorde inmiddels wel al tegen grootmachten als Real Madrid en FC Sevilla. Dat ging niet onopgemerkt voorbij, want op het einde van de zomer was er al sprake van interesse van FC Nantes en uit de Premier League.

In eigen land blijft Ramazani voorlopig eerder onbekend, want hij vertrok al op zijn twaalfde(!) naar het buitenland. Hij verruilde Anderlecht voor een Engels avontuur. Hij speelde in de jeugd van Charlton en Manchester United, alvorens in de zomer van 2020 zijn kans te gaan bij Almeria, toen nog een Spaanse tweedeklasser. "Dat lijkt misschien een rare keuze", vertelt hij aan Sporza. "Maar ik wilde aan iedereen bewijzen dat ik het wel in me had om door te breken."

NIEUWE HAZARD
Die zet pakte goed uit, want met acht goals had hij vorig seizoen een groot aandeel in de promotie en ook in La Liga liet hij zich dus al zien. VI doopte hem onlangs zelfs al tot 'de nieuwe Hazard die nog niemand kent'. Ramazani ziet in ieder geval geen graten in die titel. "Waarom niet?", ziet hij zichzelf wel in de voetsporen van de nationale aanvoerder treden.

LEES OOK: Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

Zal hij ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

63
63
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

47
47
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

45
45
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

77
77
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

215
215
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

177
177
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

295
295
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

157
157
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

949
949
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

796
796
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

743
743
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1065
1065

Meer sportnieuws