Belgische sensatie in La Liga: "Nieuwe Hazard? Waarom niet?"

door
Belgische sensatie in La Liga:

De Rode Duivels hebben donderdagavond al Wales weten opzij te zetten, maar vrijdagavond zijn ook de Jonge Duivels aan zet. Zij hebben al een ticket weten te bemachtigen voor het EK U21 van volgende zomer en dus kan bondscoach Jacky Mathijssen experimenteren in de vriendschappelijke wedstrijden tegen Nederland en Frankrijk.


Eén van de spelers die wellicht een kans zal krijgen, is Largie Ramazani. De 21-jarige flankaanvaller is in de eerste weken van het seizoen uitgegroeid tot één van de sensaties in La Liga. Hij maakte dit seizoen zijn debuut op het hoogste niveau, maar scoorde inmiddels wel al tegen grootmachten als Real Madrid en FC Sevilla. Dat ging niet onopgemerkt voorbij, want op het einde van de zomer was er al sprake van interesse van FC Nantes en uit de Premier League.

In eigen land blijft Ramazani voorlopig eerder onbekend, want hij vertrok al op zijn twaalfde(!) naar het buitenland. Hij verruilde Anderlecht voor een Engels avontuur. Hij speelde in de jeugd van Charlton en Manchester United, alvorens in de zomer van 2020 zijn kans te gaan bij Almeria, toen nog een Spaanse tweedeklasser. "Dat lijkt misschien een rare keuze", vertelt hij aan Sporza. "Maar ik wilde aan iedereen bewijzen dat ik het wel in me had om door te breken."

NIEUWE HAZARD
Die zet pakte goed uit, want met acht goals had hij vorig seizoen een groot aandeel in de promotie en ook in La Liga liet hij zich dus al zien. VI doopte hem onlangs zelfs al tot 'de nieuwe Hazard die nog niemand kent'. Ramazani ziet in ieder geval geen graten in die titel. "Waarom niet?", ziet hij zichzelf wel in de voetsporen van de nationale aanvoerder treden.

Zal hij ooit Rode Duivel worden?

Meest recent

Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

9
9
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

109
109
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

230
230
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

55
55
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

308
308
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

299
299
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

114
114
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

382
382
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

214
214
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

411
411
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

441
441
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

400
400
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

172
172
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

252
252
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

310
310
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

210
210
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

83
83
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

211
211
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

208
208
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

59
59
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

665
665
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

119
119
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

640
640
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

262
262
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

296
296

Meer sportnieuws