Buitenlandse pers unaniem over Duivel: "Losgeslagen beest!"

890 stemmen
Buitenlandse pers unaniem over Duivel:

De Rode Duivels hebben donderdagavond Wales geklopt met 2-1 en tankten zo wat extra vertrouwen voor de slotmatch van de Nations League in Nederland op zondag, maar ook voor het WK. Dat gaat binnen twee maanden al van start in Qatar en dus werd de prestatie van ons land met het oog op dat toernooi ook in het buitenland met argusogen gevolgd.


In Nederland was de aandacht opvallend summier, ondanks dat onze noorderburen zondag nog de Duivels trekken. Zij focusten vooral op de wedstrijdfeiten, met vooral aandacht voor de opmerkelijke rode kaart van Roberto Martinez en het debuut van Zeno Debast. Elders werd er echter vooral gefocust op één speler. Kevin De Bruyne was de absolute uitblinker met een goal en een assist en heerste vooral in de eerste helft.

"De Bruyne deed alles", titelde L'Equipe. De Franse krant was vooral onder de indruk van zijn schot tegen de paal. "Het leek wel alsof de tijd stilstond toen De Bruyne van tempo wisselde en met chirurgische precisie binnen sneed in de zestien van Wayne Hennessey, die gered werd door zijn paal." Ook Marca zag De Bruyne een geweldige match spelen. "België danste op zijn ritme", stelden zij vast. "De Bruyne was als een losgeslagen beest op de grasmat van de Heizel. Hij was zo superieur dat hij kon doen wat hij wou."

KEIZERLIJK
Ook in Engeland zagen ze dat King Kev heerste. "Nog steeds verveeld, Kev?", kopt de Daily Mail, verwijzend naar eerdere uitspraken van De Bruyne dat hij het stilaan saai vindt om telkens maar tegen Wales te spelen. "Het lijkt onvermijdelijk dat hij in Qatar één van de sterren zal zijn. Wales gaf hem in de eerste helft te veel ruimte, maar De Bruyne was keizerlijk."

LEES OOK: Benteke spreekt duidelijke taal na niet-selectie WK

Zal De Bruyne schitteren op het WK?

Meest recent

Benteke spreekt duidelijke taal na niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

7
7
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

21
21
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

18
18
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

34
34
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

73
73
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

125
125
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

167
167
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

356
356
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

89
89
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

782
782
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

276
276
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

93
93
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

452
452
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

272
272
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

326
326
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

442
442
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

592
592
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1046
1046
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

242
242
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

483
483
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

739
739

Meer sportnieuws