Buitenlandse pers unaniem over Duivel: "Losgeslagen beest!"

890 stemmen
Buitenlandse pers unaniem over Duivel:

De Rode Duivels hebben donderdagavond Wales geklopt met 2-1 en tankten zo wat extra vertrouwen voor de slotmatch van de Nations League in Nederland op zondag, maar ook voor het WK. Dat gaat binnen twee maanden al van start in Qatar en dus werd de prestatie van ons land met het oog op dat toernooi ook in het buitenland met argusogen gevolgd.


In Nederland was de aandacht opvallend summier, ondanks dat onze noorderburen zondag nog de Duivels trekken. Zij focusten vooral op de wedstrijdfeiten, met vooral aandacht voor de opmerkelijke rode kaart van Roberto Martinez en het debuut van Zeno Debast. Elders werd er echter vooral gefocust op één speler. Kevin De Bruyne was de absolute uitblinker met een goal en een assist en heerste vooral in de eerste helft.

"De Bruyne deed alles", titelde L'Equipe. De Franse krant was vooral onder de indruk van zijn schot tegen de paal. "Het leek wel alsof de tijd stilstond toen De Bruyne van tempo wisselde en met chirurgische precisie binnen sneed in de zestien van Wayne Hennessey, die gered werd door zijn paal." Ook Marca zag De Bruyne een geweldige match spelen. "België danste op zijn ritme", stelden zij vast. "De Bruyne was als een losgeslagen beest op de grasmat van de Heizel. Hij was zo superieur dat hij kon doen wat hij wou."

KEIZERLIJK
Ook in Engeland zagen ze dat King Kev heerste. "Nog steeds verveeld, Kev?", kopt de Daily Mail, verwijzend naar eerdere uitspraken van De Bruyne dat hij het stilaan saai vindt om telkens maar tegen Wales te spelen. "Het lijkt onvermijdelijk dat hij in Qatar één van de sterren zal zijn. Wales gaf hem in de eerste helft te veel ruimte, maar De Bruyne was keizerlijk."

LEES OOK: Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Zal De Bruyne schitteren op het WK?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

65
65
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

501
501
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

453
453
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

366
366
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

176
176
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

182
182
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws