Haaland afgemaakt in Noorwegen: "Het is op het randje"

door
Haaland afgemaakt in Noorwegen:

Erling Haaland verkaste deze zomer naar Manchester City. De Noor doet in het Etihad Stadium waar hij zo goed in is: scoren. In 10 duels voor de Citizens trof Haaland al 14 keer raak. Toch weerklinkt er kritiek in zijn thuisland Noorwegen.


Haaland bereidt zich met Noorwegen voor op twee duels in de Nations League. De Scandinaviërs nemen het eerst op tegen Slovenië (uit) en ontvangen daarna Servië. Noorwegen staat voorlopig op kop van zijn groep met 10 punten uit 4 gespeelde wedstrijden. In de aanloop naar de twee wedstrijden hebben Noorse media het echter meer over het onderwerp mensenrechten dan het voetbal zelf. Zo snappen ze niet dat Haaland koos voor een transfer naar Manchester City, een ploeg van eigenaars uit de Verenigde Arabische Emiraten.

"Hij is een ambassadeur voor een totalitair regime", laat VG er geen twijfel over bestaan. De bondscoach van Noorwegen, Stale Solbakken, gaat in het verweer. "Ik vind het middelmatige journalistiek. Ik denk dat het op het randje is. Je kunt het ook omdraaien. Moet je echt teleurgesteld zijn in Erling? Dat vind ik te ver gaan", klonk het.

GEEN HAALAND OP WK

Binnenkort begint het WK in Qatar en daar zullen voetballiefhebbers het moeten stellen zonder de wereldspits. Haaland en Noorwegen wisten immers geen ticket af te dwingen voor Qatar. Laat ook dat land nu net een zeer bedenkelijke reputatie hebben op het vlak van mensenrechten. Onder meer de werkomstandigheden voor de arbeiders die de stadions gebouwd hebben, werden al aan de kaak gesteld.

LEES OOK: 'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Hebben de Noorse media gelijk?

Meest recent

PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

3
3
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

338
338
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

36
36
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

123
123
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

130
130
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

66
66
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

98
98
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

40
40
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

51
51
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

337
337
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

63
63
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

32
32
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

233
233
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

148
148
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

129
129
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

386
386
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

535
535
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

41
41
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

342
342
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1158
1158
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

65
65
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

122
122
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

203
203
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37

Meer sportnieuws