De Bilde heeft WK-advies voor Martinez: "Geef hen een kans"

door
De Bilde heeft WK-advies voor Martinez:

De Rode Duivels maken zich op voor de wedstrijd in de Nations League tegen Wales. Het is het laatste duel voor eigen volk voor ze koers zetten richting Qatar voor het WK. Het is uitkijken naar de elf starters van Roberto Martinez.


De bondscoach staat er niet om bekend om zijn basiself grondig te wijzigen. Toch kondigde hij vooraf aan "iets nieuws" te zullen uittesten. Het Laatste Nieuws wist al te melden dat de Spanjaard Timothy Castagne als rechter centrale verdediger zou uitspelen als experiment. De speler van Leicester City zou het gebrek aan snelheid in de Belgische defensie zo moeten opvangen. Afwachten of Castagne daar ook effectief geposteerd zal worden.

Ook Gilles De Bilde, tegenwoordig analist voor VTM, boog zich over de Belgische verdediging. "Ik denk dat het achteraan toch een beetje kijken is wat er zal gebeuren. Martinez is natuurlijk niet iemand die veel experimenteert en nodeloos dingen gaat veranderen. De laatste vier wedstrijden in juni waren toch degelijk met Alderweireld centraal en Jan Vertonghen op links", herinnert De Bilde zich nog.

RECHTS

Waarna de ex-voetballer het ook had over het vraagstuk wie rechts in de verdediging moet spelen. "Rechts is natuurlijk een positie die nog ingevuld moet worden. Is het weer Dendoncker zoals toen, die het vrij goed deed. Dat is afwachten. Maar uiteindelijk moet je kijken of er niemand zoals een Faes, Theate of zelfs een Zeno Debast een kans krijgt om zich nog één keer te tonen, want van dit soort jongens moet hij toch ook weten wat ze waard zijn met het oog op dat WK", geeft De Bilde Martinez nog wat raad mee.

LEES OOK: Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Wie moet starten?

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

4
4
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

2
2
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

107
107
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

105
105
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

93
93
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

117
117
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

82
82
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

212
212
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

249
249
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

689
689
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

39
39
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

264
264
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

69
69
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

977
977
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

362
362
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

129
129
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

158
158
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

377
377
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

55
55
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

148
148
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2020
2020
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

598
598
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

634
634
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

22
22
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

226
226

Meer sportnieuws