Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco: "Geen spijt"

117
Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco:

De Rode Duivels spelen om 20u45 tegen Wales, dat de voorbije jaren zowat uitgroeide tot het zwarte beest van ons land. De pijnlijkste confrontatie met de Welshmen was zonder twijfel die op het EK in 2016, toen België zich als topfavoriet in de kwartfinale liet verrassen. Ze gaven een voorsprong nog weg en verloren uiteindelijk kansloos met 3-1.


Die nederlaag betekende een vroegtijdige exit op het Europees kampioenschap en leidde ook het ontslag in van bondscoach Marc Wilmots. Die kreeg de zwartepiet toegeschoven van veel analisten, maar ook van enkele spelers. Onder meer Thibaut Courtois was zeer scherp voor de tactische keuzes - of het gebrek daaraan - van Wilmots.

De 53-jarige is tegenwoordig analist bij RTBF en kwam daar in La Tribune nog eens terug op de mislukking. "We hebben geprobeerd er het maximum uit te halen met de middelen die we hadden. Ik heb nergens spijt van", verklaart hij over die match. "Misschien had ik iedereen moeten kalmeren na de 4-0 tegen Hongarije. We verloren drie of vier titularissen en niet de vijver die ze in Frankrijk hebben, waar ze voor elke positie drie of vier spelers van hetzelfde niveau hebben. Je mag ook niet vergeten dat België tussen 2002 en 2012 geen enkel groot toernooi gespeeld had. In 2016 moesten we dan meteen Europees kampioen worden, dat is toch veel gevraagd..."

DEFENSIE ONTHOOFD
Voor die bewuste kwartfinale was vooral de defensie van de Duivels onthoofd. Vincent Kompany was al voor de start van het toernooi geblesseerd afgehaakt en tegen Wales ontbraken ook nog eens Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen. Daardoor moest Wilmots teruggrijpen naar een piepjonge Jason Denayer centraal en Jordan Lukaku als linksachter en zij vielen door de mand.

LEES OOK: Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Had Wilmots er meer uit moeten halen?

Meest recent

Boskamp verwoest Anderlecht: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

53
53
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

20
20
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

55
55
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

37
37
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

196
196
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

114
114
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

117
117
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

81
81
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

18
18
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

45
45
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

110
110
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

61
61
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

38
38
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

96
96
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

140
140
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

338
338
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

122
122
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

86
86
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

213
213
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

202
202
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

768
768
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

105
105
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

79
79

Meer sportnieuws