Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco: "Geen spijt"

117 stemmen
Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco:

De Rode Duivels spelen om 20u45 tegen Wales, dat de voorbije jaren zowat uitgroeide tot het zwarte beest van ons land. De pijnlijkste confrontatie met de Welshmen was zonder twijfel die op het EK in 2016, toen België zich als topfavoriet in de kwartfinale liet verrassen. Ze gaven een voorsprong nog weg en verloren uiteindelijk kansloos met 3-1.


Die nederlaag betekende een vroegtijdige exit op het Europees kampioenschap en leidde ook het ontslag in van bondscoach Marc Wilmots. Die kreeg de zwartepiet toegeschoven van veel analisten, maar ook van enkele spelers. Onder meer Thibaut Courtois was zeer scherp voor de tactische keuzes - of het gebrek daaraan - van Wilmots.

De 53-jarige is tegenwoordig analist bij RTBF en kwam daar in La Tribune nog eens terug op de mislukking. "We hebben geprobeerd er het maximum uit te halen met de middelen die we hadden. Ik heb nergens spijt van", verklaart hij over die match. "Misschien had ik iedereen moeten kalmeren na de 4-0 tegen Hongarije. We verloren drie of vier titularissen en niet de vijver die ze in Frankrijk hebben, waar ze voor elke positie drie of vier spelers van hetzelfde niveau hebben. Je mag ook niet vergeten dat België tussen 2002 en 2012 geen enkel groot toernooi gespeeld had. In 2016 moesten we dan meteen Europees kampioen worden, dat is toch veel gevraagd..."

DEFENSIE ONTHOOFD
Voor die bewuste kwartfinale was vooral de defensie van de Duivels onthoofd. Vincent Kompany was al voor de start van het toernooi geblesseerd afgehaakt en tegen Wales ontbraken ook nog eens Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen. Daardoor moest Wilmots teruggrijpen naar een piepjonge Jason Denayer centraal en Jordan Lukaku als linksachter en zij vielen door de mand.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Had Wilmots er meer uit moeten halen?

Meest recent

'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

27
27
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

442
442
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

55
55
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

140
140
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

125
125
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

380
380
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

378
378
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

132
132
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

275
275
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

39
39
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

181
181
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

449
449
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

607
607
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

56
56
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

124
124
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

344
344
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

55
55
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

50
50
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

412
412
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

133
133
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

632
632
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

496
496
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

205
205

Meer sportnieuws