Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco: "Geen spijt"

door
Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco:

De Rode Duivels spelen om 20u45 tegen Wales, dat de voorbije jaren zowat uitgroeide tot het zwarte beest van ons land. De pijnlijkste confrontatie met de Welshmen was zonder twijfel die op het EK in 2016, toen België zich als topfavoriet in de kwartfinale liet verrassen. Ze gaven een voorsprong nog weg en verloren uiteindelijk kansloos met 3-1.


Die nederlaag betekende een vroegtijdige exit op het Europees kampioenschap en leidde ook het ontslag in van bondscoach Marc Wilmots. Die kreeg de zwartepiet toegeschoven van veel analisten, maar ook van enkele spelers. Onder meer Thibaut Courtois was zeer scherp voor de tactische keuzes - of het gebrek daaraan - van Wilmots.

De 53-jarige is tegenwoordig analist bij RTBF en kwam daar in La Tribune nog eens terug op de mislukking. "We hebben geprobeerd er het maximum uit te halen met de middelen die we hadden. Ik heb nergens spijt van", verklaart hij over die match. "Misschien had ik iedereen moeten kalmeren na de 4-0 tegen Hongarije. We verloren drie of vier titularissen en niet de vijver die ze in Frankrijk hebben, waar ze voor elke positie drie of vier spelers van hetzelfde niveau hebben. Je mag ook niet vergeten dat België tussen 2002 en 2012 geen enkel groot toernooi gespeeld had. In 2016 moesten we dan meteen Europees kampioen worden, dat is toch veel gevraagd..."

DEFENSIE ONTHOOFD
Voor die bewuste kwartfinale was vooral de defensie van de Duivels onthoofd. Vincent Kompany was al voor de start van het toernooi geblesseerd afgehaakt en tegen Wales ontbraken ook nog eens Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen. Daardoor moest Wilmots teruggrijpen naar een piepjonge Jason Denayer centraal en Jordan Lukaku als linksachter en zij vielen door de mand.

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Had Wilmots er meer uit moeten halen?

Meest recent

'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

38
38
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

19
19
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

53
53
Ex-topman voetbalbond slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

7
7
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

171
171
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

428
428
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

44
44
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

176
176
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

31
31
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

335
335
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

57
57
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

315
315
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

58
58
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

167
167
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

156
156
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

81
81
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

304
304
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

129
129
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

668
668
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

423
423
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

495
495
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

658
658
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

237
237
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

287
287

Meer sportnieuws