Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco: "Geen spijt"

door
Wilmots komt nogmaals terug op Wales-fiasco:

De Rode Duivels spelen om 20u45 tegen Wales, dat de voorbije jaren zowat uitgroeide tot het zwarte beest van ons land. De pijnlijkste confrontatie met de Welshmen was zonder twijfel die op het EK in 2016, toen België zich als topfavoriet in de kwartfinale liet verrassen. Ze gaven een voorsprong nog weg en verloren uiteindelijk kansloos met 3-1.


Die nederlaag betekende een vroegtijdige exit op het Europees kampioenschap en leidde ook het ontslag in van bondscoach Marc Wilmots. Die kreeg de zwartepiet toegeschoven van veel analisten, maar ook van enkele spelers. Onder meer Thibaut Courtois was zeer scherp voor de tactische keuzes - of het gebrek daaraan - van Wilmots.

De 53-jarige is tegenwoordig analist bij RTBF en kwam daar in La Tribune nog eens terug op de mislukking. "We hebben geprobeerd er het maximum uit te halen met de middelen die we hadden. Ik heb nergens spijt van", verklaart hij over die match. "Misschien had ik iedereen moeten kalmeren na de 4-0 tegen Hongarije. We verloren drie of vier titularissen en niet de vijver die ze in Frankrijk hebben, waar ze voor elke positie drie of vier spelers van hetzelfde niveau hebben. Je mag ook niet vergeten dat België tussen 2002 en 2012 geen enkel groot toernooi gespeeld had. In 2016 moesten we dan meteen Europees kampioen worden, dat is toch veel gevraagd..."

DEFENSIE ONTHOOFD
Voor die bewuste kwartfinale was vooral de defensie van de Duivels onthoofd. Vincent Kompany was al voor de start van het toernooi geblesseerd afgehaakt en tegen Wales ontbraken ook nog eens Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen. Daardoor moest Wilmots teruggrijpen naar een piepjonge Jason Denayer centraal en Jordan Lukaku als linksachter en zij vielen door de mand.

LEES OOK: Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

Had Wilmots er meer uit moeten halen?

Meest recent

'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

13
13
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

43
43
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

134
134
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

39
39
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

174
174
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

106
106
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

95
95
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

291
291
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

141
141
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

256
256
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

132
132
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

173
173
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

312
312
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

451
451
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

99
99
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

394
394
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

41
41
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

318
318
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

51
51
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

668
668
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

201
201
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

203
203
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

83
83
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

200
200

Meer sportnieuws