Vanderhaeghe oordeelt over start: "KVO had meer verdiend"

door
Vanderhaeghe oordeelt over start:

De interlandbreak zal voor heel wat teams in de Jupiler Pro League ook een moment zijn om een eerste balans van het seizoen op te maken, want na negen speeldagen hebben we inmiddels ook een kwart van de reguliere competitie achter de rug. Onderaan het klassement lijkt bijvoorbeeld stilaan duidelijk welke teams nog zullen moeten knokken om het behoud te verzekeren.


Daar lijkt ook KV Oostende bij te zitten, al kan de kustploeg van alle degradatiekandidaten wel nog het beste rapport voorleggen. Het pakte tot dusver tien punten en staat daarmee op een voorlopige dertiende plaats, met een voorsprong van vier punten op de gevarenzone. Vorig weekend werd een dure nederlaag op Cercle nog afgewend door een 2-0-achterstand op te halen.

"Kan ik leven met die tien punten en dertiende plaats? Het zal moeten, hé. Ik wil zeker niet op één van de drie laatste plaatsen staan", oordeelt Vanderhaeghe in Het Laatste Nieuws. "We hadden volgens mij evenwel drie punten meer verdiend. Natuurlijk: het is typisch aan wedstrijden tegen concurrenten dat er vooral gevechtsvoetbal wordt geleverd, zoals tegen Eupen – waar we beiden zes punten telden – en Cercle. Mooi voetbal is tegen andere ploegen allicht wel mogelijk."

STRIJDLUST
Vanderhaeghe vindt dat zijn vooral meer verdiend had in de wedstrijden tegen STVV, Standard en OHL. Na de interlandbreak en voor het WK treft het nog een aantal rechtstreekse concurrenten met Seraing, Zulte Waregem en KV Kortrijk. De trainer hoopt dat zijn ploeg in die matchen meer vechtlust aan de dag zal leggen dan tegen Cercle, waar KVO in de eerste helft fysiek overbluft werd.

Zal KV Oostende nog in de problemen komen?

Meest recent

Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

6
6
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

13
13
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

38
38
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

21
21
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

44
44
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

31
31
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

135
135
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

270
270
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

32
32
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

152
152
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

31
31
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

84
84
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

88
88
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

489
489
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

237
237
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

173
173
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

149
149
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

320
320
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

91
91
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

251
251
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

36
36
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

95
95
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

146
146

Meer sportnieuws