'Guardiola heeft opmerkelijk plannetje met De Bruyne'

149 stemmen
'Guardiola heeft opmerkelijk plannetje met De Bruyne'

Manchester City overrompelde de voorbije jaren al zowat alles en iedereen in de Premier League en dit seizoen oogt de offensieve kracht van de Engelse kampioen nog een stuk angstaanjagender. Het gebrek aan een echte nummer negen werd deze zomer opgelost met de komst van Erling Haaland, die met veertien goals in zijn eerste tien matchen een monsterlijke start nam.


Haaland was bovendien niet de enige extra troef die Guardiola ter beschikking kreeg, want ook Julian Alvarez streek in de zomer nog neer in het Etihad Stadium. De 22-jarige Argentijn kwam over van River Plate en heeft zich ook al in de kijker weten te spelen in zijn eerste maanden. Voorlopig is Alvarez nog vooral invaller, maar desondanks was hij ook al goed voor drie goals in acht matchen.

The Athletic weet dat Guardiola broedt op een tactisch plannetje waarbij Haaland en Alvarez in de toekomst samen in de spits kunnen gaan spelen. Dat probeerde de Spanjaard al een paar keer uit, met name tegen Nottingham Forest en in de slotfase van de wedstrijden tegen Dortmund en Wolverhampton. Die ingreep zou ook een invloed hebben op Kevin De Bruyne.

UITWIJKEN
Als Haaland en Alvarez samen in de spits zouden spelen, zou dat betekenen dat de Rode Duivel - of Bernardo Silva - naar de rechterflank zou moeten uitwijken. Het zou dus kunnen dat we De Bruyne in de toekomst in een iets andere rol gaan zien, al wijkt hij sowieso graag uit naar de rechterkant. Vanuit die positie kan hij immers makkelijk zijn kenmerkende en levensgevaarlijke voorzetten versturen.

LEES OOK: 'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Zou dat een goed plan zijn van Guardiola?

Meest recent

Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

12
12
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

39
39
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

90
90
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

126
126
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

286
286
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

69
69
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

691
691
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

260
260
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

86
86
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

420
420
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

260
260
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

226
226
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

306
306
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

416
416
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

117
117
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

566
566
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1013
1013
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

237
237
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

477
477
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

727
727
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

268
268
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

164
164
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1558
1558

Meer sportnieuws