'Guardiola heeft opmerkelijk plannetje met De Bruyne'

door
'Guardiola heeft opmerkelijk plannetje met De Bruyne'

Manchester City overrompelde de voorbije jaren al zowat alles en iedereen in de Premier League en dit seizoen oogt de offensieve kracht van de Engelse kampioen nog een stuk angstaanjagender. Het gebrek aan een echte nummer negen werd deze zomer opgelost met de komst van Erling Haaland, die met veertien goals in zijn eerste tien matchen een monsterlijke start nam.


Haaland was bovendien niet de enige extra troef die Guardiola ter beschikking kreeg, want ook Julian Alvarez streek in de zomer nog neer in het Etihad Stadium. De 22-jarige Argentijn kwam over van River Plate en heeft zich ook al in de kijker weten te spelen in zijn eerste maanden. Voorlopig is Alvarez nog vooral invaller, maar desondanks was hij ook al goed voor drie goals in acht matchen.

The Athletic weet dat Guardiola broedt op een tactisch plannetje waarbij Haaland en Alvarez in de toekomst samen in de spits kunnen gaan spelen. Dat probeerde de Spanjaard al een paar keer uit, met name tegen Nottingham Forest en in de slotfase van de wedstrijden tegen Dortmund en Wolverhampton. Die ingreep zou ook een invloed hebben op Kevin De Bruyne.

UITWIJKEN
Als Haaland en Alvarez samen in de spits zouden spelen, zou dat betekenen dat de Rode Duivel - of Bernardo Silva - naar de rechterflank zou moeten uitwijken. Het zou dus kunnen dat we De Bruyne in de toekomst in een iets andere rol gaan zien, al wijkt hij sowieso graag uit naar de rechterkant. Vanuit die positie kan hij immers makkelijk zijn kenmerkende en levensgevaarlijke voorzetten versturen.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Zou dat een goed plan zijn van Guardiola?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

145
145
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

70
70
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

71
71
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

35
35
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

161
161
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

260
260
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

82
82
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

153
153
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

489
489
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

119
119
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

212
212
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

405
405
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

199
199
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

64
64
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

266
266
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

267
267
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

81
81
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

526
526
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

91
91
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

112
112

Meer sportnieuws