"Vertonghen moet zich niet zo aanstellen"

574 stemmen

Jan Vertonghen maakte enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd zijn debuut in de Jupiler Pro League. Na een volledige profcarrière in het buitenland keerde de verdediger immers eind augustus verrassend terug naar België. Bij Benfica was hij op de bank beland en daar maakte Anderlecht gebruik van om hem terug naar eigen land te lokken.


Makkelijk was die beslissing voor Vertonghen echter zeker niet. Enkele dagen geleden deed hij bij Het Laatste Nieuws het verhaal van hoe de transfer tot stand kwam en de impact die het vertrek uit Portugal had op hem en zijn gezin. Vertonghen en zijn gezin waren immers zeer gelukkig in Lissabon en wilden er niet vertrekken. "Het was de moeilijkste beslissing die ik als voetballer en als mens moest nemen", vertelde de Rode Duivel zelfs met tranen in de ogen.

De emotionele bekentenis van Vertonghen zorgt voor de nodige discussie. Bij VI ZSM zitten ze alvast met een dubbel gevoel. Gastheer Matthijs Vegter is van mening dat Vertonghen zich aanstelt. "Zo erg is het toch niet?", vraagt hij zich af. "Het is niet leuk voor hem en zijn kinderen, want ze hebben het naar hun zin in Lissabon. Maar zo werkt het in de voetballerij, dat weet je. Het is nu ook niet dat hij naar pakweg Roemenië moet en zijn kinderen daar naar school moet sturen."

EGOÏSTISCH
Het is natuurlijk inderdaad vervelend voor voetballers dat hun hele gezin zich telkens aan hen moet aanpassen, maar anderzijds staan daar doorgaans ook ruime financiële compensaties tegenover die ervoor zorgen dat ze ook in luxe kunnen leven. Al wees Vertonghen dat financiële aspect wel af. "Op zo’n momenten betekent dat niets", was hij duidelijk.

LEES OOK: 'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Stelde Vertonghen zich aan?

Meest recent

Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

37
37
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

301
301
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

61
61
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

202
202
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

360
360
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

288
288
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

203
203
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

182
182
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

53
53
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

66
66
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

243
243
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

55
55
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

253
253
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

97
97
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

412
412
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

398
398
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

178
178
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

231
231
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

414
414
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

56
56
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

210
210
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

130
130
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

438
438
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

446
446
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

690
690

Meer sportnieuws