"Vertonghen moet zich niet zo aanstellen"

574 stemmen

Jan Vertonghen maakte enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd zijn debuut in de Jupiler Pro League. Na een volledige profcarrière in het buitenland keerde de verdediger immers eind augustus verrassend terug naar België. Bij Benfica was hij op de bank beland en daar maakte Anderlecht gebruik van om hem terug naar eigen land te lokken.


Makkelijk was die beslissing voor Vertonghen echter zeker niet. Enkele dagen geleden deed hij bij Het Laatste Nieuws het verhaal van hoe de transfer tot stand kwam en de impact die het vertrek uit Portugal had op hem en zijn gezin. Vertonghen en zijn gezin waren immers zeer gelukkig in Lissabon en wilden er niet vertrekken. "Het was de moeilijkste beslissing die ik als voetballer en als mens moest nemen", vertelde de Rode Duivel zelfs met tranen in de ogen.

De emotionele bekentenis van Vertonghen zorgt voor de nodige discussie. Bij VI ZSM zitten ze alvast met een dubbel gevoel. Gastheer Matthijs Vegter is van mening dat Vertonghen zich aanstelt. "Zo erg is het toch niet?", vraagt hij zich af. "Het is niet leuk voor hem en zijn kinderen, want ze hebben het naar hun zin in Lissabon. Maar zo werkt het in de voetballerij, dat weet je. Het is nu ook niet dat hij naar pakweg Roemenië moet en zijn kinderen daar naar school moet sturen."

EGOÏSTISCH
Het is natuurlijk inderdaad vervelend voor voetballers dat hun hele gezin zich telkens aan hen moet aanpassen, maar anderzijds staan daar doorgaans ook ruime financiële compensaties tegenover die ervoor zorgen dat ze ook in luxe kunnen leven. Al wees Vertonghen dat financiële aspect wel af. "Op zo’n momenten betekent dat niets", was hij duidelijk.

LEES OOK: Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Stelde Vertonghen zich aan?

Meest recent

Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

41
41
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

53
53
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

61
61
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

339
339
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

124
124
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

426
426
Basisploeg Duivels op helling: drie slachtoffers na Senegal?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

553
553
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

625
625
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

60
60
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

149
149
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

129
129
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

713
713
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

311
311
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

216
216
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

169
169
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

169
169
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

255
255
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

161
161
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

508
508
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

88
88
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

152
152
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

42
42
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

633
633
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

137
137
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1697
1697

Meer sportnieuws