"Vertonghen moet zich niet zo aanstellen"

574

Jan Vertonghen maakte enkele weken geleden op 35-jarige leeftijd zijn debuut in de Jupiler Pro League. Na een volledige profcarrière in het buitenland keerde de verdediger immers eind augustus verrassend terug naar België. Bij Benfica was hij op de bank beland en daar maakte Anderlecht gebruik van om hem terug naar eigen land te lokken.


Makkelijk was die beslissing voor Vertonghen echter zeker niet. Enkele dagen geleden deed hij bij Het Laatste Nieuws het verhaal van hoe de transfer tot stand kwam en de impact die het vertrek uit Portugal had op hem en zijn gezin. Vertonghen en zijn gezin waren immers zeer gelukkig in Lissabon en wilden er niet vertrekken. "Het was de moeilijkste beslissing die ik als voetballer en als mens moest nemen", vertelde de Rode Duivel zelfs met tranen in de ogen.

De emotionele bekentenis van Vertonghen zorgt voor de nodige discussie. Bij VI ZSM zitten ze alvast met een dubbel gevoel. Gastheer Matthijs Vegter is van mening dat Vertonghen zich aanstelt. "Zo erg is het toch niet?", vraagt hij zich af. "Het is niet leuk voor hem en zijn kinderen, want ze hebben het naar hun zin in Lissabon. Maar zo werkt het in de voetballerij, dat weet je. Het is nu ook niet dat hij naar pakweg Roemenië moet en zijn kinderen daar naar school moet sturen."

EGOÏSTISCH
Het is natuurlijk inderdaad vervelend voor voetballers dat hun hele gezin zich telkens aan hen moet aanpassen, maar anderzijds staan daar doorgaans ook ruime financiële compensaties tegenover die ervoor zorgen dat ze ook in luxe kunnen leven. Al wees Vertonghen dat financiële aspect wel af. "Op zo’n momenten betekent dat niets", was hij duidelijk.

LEES OOK: Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Stelde Vertonghen zich aan?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

2
2
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

114
114
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

4
4
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

16
16
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

144
144
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

89
89
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

112
112
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

204
204
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

41
41
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

338
338
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

457
457
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

381
381
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

540
540
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

409
409

Meer sportnieuws