Rode Duivels moeten hopen op gunst van Polen

door
Rode Duivels moeten hopen op gunst van Polen

De Rode Duivels spelen straks om 20u45 hun voorlaatste wedstrijd in de groepsfase van de Nations League tegen Wales. Daarbij lijkt de focus echter vooral al op het WK binnen twee maanden te liggen, over kwalificatie voor de Final Four wordt eigenlijk amper gesproken. Daar is ook een goede reden voor, want het zal heel moeilijk worden om die nog te behalen.


De Rode Duivels staan na vier wedstrijden immers tweede in hun groep, op drie punten van leider Nederland. Enkel de groepswinnaar mag naar de Final Four. De eerste plaats is momenteel echter zeer ver weg en dat heeft vooral te maken met de rampzalige openingsmatch in juni. Daarin kregen de Belgen een 1-4 om de oren van Oranje.

Het Nieuwsblad weet dat de Duivels eigenlijk al moeten hopen dat de Nederlanders donderdagavond punten laten liggen tegen Polen om nog van de Final Four te mogen dromen. Als de kloof bij het ingaan van Nederland-België nog steeds drie punten bedraagt, zullen de Belgen immers al met minstens drie doelpunten verschil moeten gaan winnen in de Johan Cruijff ArenA om nog groepswinnaar te worden.

AFWEZIGEN
De Rode Duivels zouden dat bovendien moeten zien te bewerkstelligen zonder hun topschutter, want Romelu Lukaku ontbreekt door een blessure. Ze kunnen wel hopen dat ook Nederland enkele sterkhouders zal moeten missen op zondag. Onder meer Virgil van Dijk, Frenkie de Jong en Steven Bergwijn riskeren die match immers door een schorsing te missen als ze tegen Polen een gele kaart pakken.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Zullen de Rode Duivels de Final Four nog halen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

103
103
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

49
49
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

68
68
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

426
426
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

81
81
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

41
41
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

109
109
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

152
152
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

718
718
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

107
107
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

171
171
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

62
62
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

212
212
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

975
975
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

265
265
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

195
195
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

176
176
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

205
205
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

477
477
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

613
613
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

76
76
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

36
36

Meer sportnieuws