TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Kane, AC Milan wil nog een Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megatransfer Kane, AC Milan wil nog een Duivel'

De transfermarkt is inmiddels zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Standard lijkt dit seizoen William Balikwisha eindelijk helemaal door te breken. De 23-jarige middenvelder heeft onder Ronny Deila een basisplaats afgedwongen en was vorig weekend tegen Club Brugge nog één van de uitblinkers. Standard zou het ijzer willen smeden terwijl het heet is en zou daarom de onderhandelingen met Balikwisha over een contractverlenging al opgestart hebben. Zijn huidige overeenkomst loopt na dit seizoen af.



Wie tegenwoordig ook in Luik rondloopt, is Paul-José Mpoku. De middenvelder onderhoudt momenteel zijn conditie bij SL16 FC, maar laat weten dat hij al getekend heeft bij een buitenlandse club. De naam van die club onthulde hij niet, maar vanaf december gaat hij aan de slag in een competitie waar hij nog niet actief was. Hij stond ook dicht bij een contract van korte duur bij een Belgische club, maar dat ging niet door.

BUITENLAND

AC Milan blijft zeer druk bezig op de transfermarkt, ondanks dat die pas in januari weer open gaat. Zo maken de Rossoneri nu al werk van de komst van Jakub Kiwior. Ze zouden al een akkoord bereikt hebben met Spezia ter waarde van 18 miljoen euro, terwijl ook de onderhandelingen met de 22-jarige Poolse international al vergevorderd zouden zijn. Opmerkelijk: in 2019 mocht Kiwior nog voor amper 10.000 euro vertrekken bij Anderlecht.



Daarnaast denkt de Italiaanse kampioen ook nog aan offensieve versterking, waarvoor ze nog maar eens bij een Rode Duivel uitgekomen zijn. Milan zou namelijk ook de situatie van Jérémy Doku van nabij volgen. Het zou goed kunnen dat de 20-jarige winger in de zomer van 2023 op de markt komt, want hij komt momenteel niet al te vaak aan spelen toe bij Stade Rennes en zal dan nog maar twee jaar contract hebben.

De voorbije jaren werd Harry Kane al een paar keer gelinkt aan een transfer, maar tot dusver bleef hij telkens bij Tottenham. Daar zou echter verandering in kunnen komen, want nu zou Chelsea alles op alles willen zetten om de 29-jarige spits binnen te halen. Ook Bayern München ligt op de loer, maar het zouden vooral de Blues zijn die alles op alles zouden willen zetten. Kane heeft nog twee jaar contract bij de Spurs en dus lijkt een transfer niet onmogelijk.



Bij FC Barcelona moeten ze na dit seizoen afscheid nemen van Sergio Busquets. De ervaren middenvelder zou niet van plan zijn om zijn aflopende contract te verlengen, want hij wil nog een laatste buitenlandse avontuur aangaan. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar de Verenigde Staten, waar Inter Miami al contact met hem opgenomen zou hebben.

Kan Doku volgende zomer beter vertrekken bij Rennes?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

49
49
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

25
25
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

19
19
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

89
89
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

232
232
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

138
138
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

284
284
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

152
152
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

194
194
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

34
34
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

45
45
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

612
612
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

727
727
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

121
121
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

301
301
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

370
370
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

395
395
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

376
376
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

570
570
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

404
404
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

234
234
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws