'UEFA heeft bizar plan met Super Cup'

128
'UEFA heeft bizar plan met Super Cup'

Er staan de komende jaren nog grote veranderingen op til in het Europese voetballandschap. In 2024 staat er bijvoorbeeld een grondige hervorming van de Europese bekers op het programma, waarbij bijvoorbeeld de groepsfase zoals we die nu kennen zal verdwijnen. Dat zal gebeuren in zowel de Champions League, Europa League als Conference League. Daarnaast zou ook de UEFA Super Cup hervormd kunnen worden.


Momenteel wordt die trofee nog beslist in één duel tussen de winnaars van de Champions League en Europa League in het vorige seizoen, maar volgens The Guardian wil de UEFA ook daar vanaf 2024 verandering in brengen. Momenteel wordt er voor de Super Cup immers geen rekening gehouden met de Conference League en daarom ontvouwt de Europese voetbalbond een opmerkelijk plan.

In plaats van één wedstrijd zou de Super Cup een soort Final Four moeten worden. Daarvoor heb je uiteraard wel vier teams nodig en daarom zou de UEFA naast de winnaars van de Champions League, Europa League en Conference League ook nog de kampioen uit de Verenigde Staten willen uitnodigen. Op die manier zouden ook zij zich kunnen meten met de Europese elite.

CENTEN
Op het eerste zicht slaat het natuurlijk nergens op dat dat de Amerikaanse kampioen zou meedoen aan de Europese Super Cup, maar anderzijds hoeft het plan van de UEFA ook niet te verbazen. De Europese bond zoekt al langer naar manieren om de lucratieve Amerikaanse markt aan te kunnen boren. Zo ligt er ook een plan op tafel om de finale van de Champions League eventueel in de Verenigde Staten te gaan organiseren.

LEES OOK: Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Zou dat een goed plan zijn?

Meest recent

Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

1
1
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

82
82
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

235
235
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

130
130
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

186
186
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

120
120
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

49
49
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

201
201
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

79
79
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

105
105
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

33
33
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

215
215
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

157
157
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

53
53
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

180
180
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1093
1093
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

90
90
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

208
208
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

192
192
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

201
201
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

85
85

Meer sportnieuws