Albert voorspelt verrassing in WK-defensie Rode Duivels

400 stemmen
Albert voorspelt verrassing in WK-defensie Rode Duivels

Om 20u45 spelen de Rode Duivels hun voorlaatste wedstrijd in de Nations League tegen Wales, waarna ze zondag hun campagne afsluiten in Nederland. Roberto Martinez zal beide matchen wellicht vooral aangrijpen om nog enkele laatste experimenten uit te voeren met het oog op het WK, dat in november in Qatar van start gaat. Onder meer in de defensie zijn er nog vraagtekens.


Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn nog altijd zekerheden in de defensie, maar de meest centrale positie ligt nog altijd open. Tijdens de kwalificatiecampagne speelde daar doorgaans Jason Denayer, maar de kans lijkt alsmaar kleiner te worden dat de 27-jarige mee naar Qatar zal gaan omdat hij nog steeds geen club gevonden heeft. Martinez zal dus mogelijk andere oplossingen moeten zoeken.

In juni speelde Leander Dendoncker enkele sterke partijen in de defensie, maar toch ziet Philippe Albert Martinez een andere keuze maken. "Ik vraag me toch af of de ervaring van Dedryck Boyata op het WK niet de doorslag zal geven in de keuze van Martinez", stelt de analist bij Sudpresse. "Hij heeft niet bij Club Brugge getekend om op de bank te zitten, dus na de interlandbreak zal hij wel snel spelen. Ik ben er daarentegen niet zeker van dat dat ook het geval zal zijn voor Dendoncker, die sinds zijn transfer naar Aston Villa ook vrede moet nemen met de bank."

ANDERE OPTIES
Boyata deed het in 2018 goed als depanneur in de groepsfase, terwijl Vincent Kompany en Thomas Vermaelen nog herstelden van blessures. De voorbije weken zat de 30-jarige echter op de bank bij Club Brugge en tegen Wales zal hij er niet bij zijn, want Martinez acht hem niet speelklaar. Als Martinez niet voor Dendoncker zou kiezen, zal hij moeten teruggrijpen naar een optie met veel minder ervaring op internationaal niveau. Daarvoor kan hij tegen Wales in ieder geval kiezen uit Brandon Mechele (drie caps), Wout Faes (één cap), Arthur Theate (drie caps) en Zeno Debast (nul caps).

LEES OOK: Eén grote afwezige op training Rode Duivels

Wie moet op het WK de derde verdediger worden?

Meest recent

Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

39
39
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

36
36
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

33
33
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

433
433
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

50
50
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

88
88
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

124
124
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

704
704
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

54
54
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

474
474
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

339
339
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

700
700
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

678
678
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

119
119
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

404
404
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

693
693
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

343
343
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

189
189
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

204
204
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

356
356
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

891
891
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

137
137
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

512
512
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

72
72

Meer sportnieuws