Van Gaal is keihard: "Hij gaat niet mee naar het WK"

door
Van Gaal is keihard:

Louis van Gaal zorgde nog maar eens voor ophef in Nederland. De bondscoach hanteert een aparte aanpak met zijn keepers. Eén doelman is daar alvast het slachtoffer van.


Van Gaal pakt tijdens deze interlandperiode uit met een penalty-experiment. Jasper Cillessen, Remko Pasveer, Andries Noppert en Mark Flekken werden opgeroepen en kregen het gezelschap van de niet-geselecteerden Justin Bijlow en Kjell Scherpen. Van Gaal wil deze week veel tijd besteden aan penalty’s, omdat bij de meeste eindtoernooien strafschoppen de beslissing brengen. Hij haalde oud-volleybalcoach Peter Murphy bij de technische staf voor het mentale gedeelte dat bij de strafschoppen komt kijken.

WK 2014

De 34-jarige Tim Krul, doelman bij de Engelse tweedeklasser Norwich City, was ook uitgenodigd. Hij had geen trek in deze opvallende testen van de bondscoach en die kon dat zeker niet appreciëren.... "Krul heeft mij gebeld dat hij ervoor past. Ik kan me daar iets bij voorstellen, al vond ik het jammer. Ik ken zijn cijfers ook. Hij was niet geselecteerd als keeper, maar voor de test. Of dat betekent dat hij niet meegaat naar het WK? Dat is de consequentie van zijn beslissing", zei de coach aan het Algemeen Dagblad.

Van Gaal sprak ook over de reden van zijn experiment. "Uiteindelijk zijn de testen er om een bevestiging te krijgen van wat ik gezien heb of weet. Krul in 2014, dat was het oog van de meester. Nu wil ik een wetenschappelijke onderbouwing. Meer bevestiging. Dat moet leiden dat we een voorsprong hebben als we tot penalty’s komen. Al wil dat natuurlijk niet zeggen dat we de serie winnen.”

Pikant detail: Krul viel als reservedoelman op het WK van 2014 in voor de strafschoppenserie tegen Costa Rica en loodste het Nederlands Elftal een ronde verder. De bondscoach was toen... Van Gaal.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Een vreemde aanpak van Van Gaal?

Meest recent

Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

11
11
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

16
16
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

63
63
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

164
164
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

114
114
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

180
180
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

74
74
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

143
143
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

229
229
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

456
456
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

202
202
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

162
162
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

98
98
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

360
360
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

284
284
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

271
271
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

407
407
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

194
194
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1229
1229
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

99
99
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

448
448
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

176
176
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

584
584

Meer sportnieuws