Zirkzee: "Misschien wel bij RSCA als Kompany er nog was"

door
Zirkzee:

RSC Anderlecht was bereid om ver te gaan voor Joshua Zirkzee. De Nederlander trok echter naar Bologna, waardoor RSCA stevig baalde. De spits gaf tekst en uitleg over zijn redenen om niet terug te keren naar het Lotto Park.


Zirkzee geeft in Het Laatste Nieuws aan dat hij vaak sprak met Peter Verbeke en Felice Mazzu en dat hij een terugkeer wel zag zitten. Hij had zelfs een persoonlijk akkoord met Anderlecht, maar Bologna drong ook aan. Uiteindelijk nam Zirkzee de keuze om voor de Italianen te kiezen omdat het sportief een beter project was. Sinisha Mihaljovic overtuigde hem meer dan Felice Mazzu. De coach wilde met Zirkzee in de aanval spelen, aan de zijde van Marko Arnautovic. De coach werd echter ontslagen en Thiago Motta speelt nu met één spits. Zirkzee is momenteel invaller.

INVLOED KOMPANY

De aanvaller laat weten dat Vincent Kompany hem mogelijk wél had kunnen overtuigen om naar Brussel terug te keren. Hij vroeg raad aan de manager van Burnley en die gaf aan dat hij zijn hart moest volgen. "Mazzu en ik heb goede gesprekken gehad, maar Kompany zou misschien toch een andere invloed op mij gehad hebben. Hij heeft me immers naar Anderlecht gehaald. Onder Kompany zou ik helemaal geweten hebben wat ik mocht verwachten, ondanks dat Mazzu ook met twee spitsen speelt."

Zirkzee paste als gegoten in de visie van Kompany, die dominant combinatievoetbal speelt. Mazzu is een coach die een directere manier van voetballen hanteert, wat mogelijk toch minder bij de speelstijl van Zirkzee paste. 

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Zou RSCA met Zirkzee nu hoger hebben gestaan?

Meest recent

Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

19
19
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

171
171
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

103
103
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

48
48
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

109
109
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

42
42
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

262
262
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

344
344
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

113
113
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

161
161
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

59
59
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

75
75
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

131
131
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

75
75
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

244
244
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

212
212
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

141
141
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

71
71
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

92
92
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

358
358

Meer sportnieuws