Zirkzee: "Misschien wel bij RSCA als Kompany er nog was"

door
Zirkzee:

RSC Anderlecht was bereid om ver te gaan voor Joshua Zirkzee. De Nederlander trok echter naar Bologna, waardoor RSCA stevig baalde. De spits gaf tekst en uitleg over zijn redenen om niet terug te keren naar het Lotto Park.


Zirkzee geeft in Het Laatste Nieuws aan dat hij vaak sprak met Peter Verbeke en Felice Mazzu en dat hij een terugkeer wel zag zitten. Hij had zelfs een persoonlijk akkoord met Anderlecht, maar Bologna drong ook aan. Uiteindelijk nam Zirkzee de keuze om voor de Italianen te kiezen omdat het sportief een beter project was. Sinisha Mihaljovic overtuigde hem meer dan Felice Mazzu. De coach wilde met Zirkzee in de aanval spelen, aan de zijde van Marko Arnautovic. De coach werd echter ontslagen en Thiago Motta speelt nu met één spits. Zirkzee is momenteel invaller.

INVLOED KOMPANY

De aanvaller laat weten dat Vincent Kompany hem mogelijk wél had kunnen overtuigen om naar Brussel terug te keren. Hij vroeg raad aan de manager van Burnley en die gaf aan dat hij zijn hart moest volgen. "Mazzu en ik heb goede gesprekken gehad, maar Kompany zou misschien toch een andere invloed op mij gehad hebben. Hij heeft me immers naar Anderlecht gehaald. Onder Kompany zou ik helemaal geweten hebben wat ik mocht verwachten, ondanks dat Mazzu ook met twee spitsen speelt."

Zirkzee paste als gegoten in de visie van Kompany, die dominant combinatievoetbal speelt. Mazzu is een coach die een directere manier van voetballen hanteert, wat mogelijk toch minder bij de speelstijl van Zirkzee paste. 

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

Zou RSCA met Zirkzee nu hoger hebben gestaan?

Meest recent

‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

11
11
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

15
15
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

113
113
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

86
86
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

107
107
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

42
42
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

493
493
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

138
138
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

231
231
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

279
279
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

239
239
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

173
173
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

95
95
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

68
68
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

105
105
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

454
454
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

235
235
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

349
349
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

171
171
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

242
242
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

287
287
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

698
698

Meer sportnieuws