The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

door
The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

Vincent Kompany, Moussa Dembélé en Thomas Vermaelen worden in de bloemen gezet voor de match tegen Wales. Zij krijgen zo een waardig afscheid van de nationale ploeg. Maar gaan de Belgische fans nog een aantal Rode Duivels voor het laatst aan het werk zien?


Het lijkt nu al vast te staan dat er na het WK 2022 een aantal Belgen er de brui aan zullen geven als Rode Duivel. Achteraan is er Jan Vertonghen. De Belgische recordinternational is 35 jaar en zal bij het EK 2024 al 37 jaar zijn. Vertonghen zal niet snel stoppen met de nationale ploeg, maar wat brengt de toekomst voor hem? Toby Alderweireld is 33 jaar en zal op het EK 35 jaar zijn. Hij lijkt nog even door te doen als international.

WITSEL DOET DOOR

Op het middenveld is er Axel Witsel, maar die liet al verstaan dat hij het EK 2024 nog wil meemaken. Kevin De Bruyne is nog maar 31 jaar, maar gaat hij de focus op het clubvoetbal leggen na het WK? Wil KDB de jongeren begeleiden, of kiest hij ervoor om meer rust in te bouwen en voluit te kiezen voor zijn clubcarrière? Heel wat toppers gingen hem in het verleden voor. Dat is ook het geval voor Eden Hazard. Hij kende heel moeilijke jaren met de nodige fysieke kwaaltjes. Op zijn 31ste is het duidelijk dat Hazard lichamelijk niet meer op topniveau is, al zette hij dit seizoen stappen voorwaarts. Gaat hij na het WK er de brui aan geven als Rode Duivel? Hij liet daarvoor nog niet in zijn kaarten kijken.

Voor Dries Mertens lijkt het op zijn 35ste stilaan over en out te zijn bij de nationale ploeg. De jeugd klopt op de deur en het is niet uitgesloten dat Mertens na een jaar Galatasaray nog een exotische buitenlandse uitdaging zal aangaan. De kans dat hij op zijn 37ste nog mee zal gaan naar het EK 2024 lijkt klein te zijn.

GEEN AFSCHEID VOOR CHADLI

Nacer Chadli is er niet bij, maar hij gaf al aan dat een mogelijk WK zijn laatste grote toernooi zou zijn. Hij krijgt dus jammer genoeg geen afscheid als voetballer voor het Belgische publiek. Romelu Lukaku, die ook regelmatiger met blessures krijgt af te rekenen, is ook een twijfelgeval. Eén zaak staat vast: de Belgische fans kunnen tegen Wales best nog maar eens goed genieten van een aantal spelers, want de kans is zeker aanwezig dat een aantal van hen niet meer in het Koning Boudewijnstadion zal voetballen.

CR

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Zullen De Bruyne en Hazard nog Rode Duivel blijven na het WK?

Meest recent

Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

58
58
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

28
28
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

236
236
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

205
205
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

12
12
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

172
172
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

503
503
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

254
254
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

253
253
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

185
185
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

227
227
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

86
86
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

523
523
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

490
490
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

113
113
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

440
440
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

558
558
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

275
275
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

308
308
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

524
524
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

520
520
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

297
297
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

303
303
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

326
326

Meer sportnieuws