The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

door
The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

Vincent Kompany, Moussa Dembélé en Thomas Vermaelen worden in de bloemen gezet voor de match tegen Wales. Zij krijgen zo een waardig afscheid van de nationale ploeg. Maar gaan de Belgische fans nog een aantal Rode Duivels voor het laatst aan het werk zien?


Het lijkt nu al vast te staan dat er na het WK 2022 een aantal Belgen er de brui aan zullen geven als Rode Duivel. Achteraan is er Jan Vertonghen. De Belgische recordinternational is 35 jaar en zal bij het EK 2024 al 37 jaar zijn. Vertonghen zal niet snel stoppen met de nationale ploeg, maar wat brengt de toekomst voor hem? Toby Alderweireld is 33 jaar en zal op het EK 35 jaar zijn. Hij lijkt nog even door te doen als international.

WITSEL DOET DOOR

Op het middenveld is er Axel Witsel, maar die liet al verstaan dat hij het EK 2024 nog wil meemaken. Kevin De Bruyne is nog maar 31 jaar, maar gaat hij de focus op het clubvoetbal leggen na het WK? Wil KDB de jongeren begeleiden, of kiest hij ervoor om meer rust in te bouwen en voluit te kiezen voor zijn clubcarrière? Heel wat toppers gingen hem in het verleden voor. Dat is ook het geval voor Eden Hazard. Hij kende heel moeilijke jaren met de nodige fysieke kwaaltjes. Op zijn 31ste is het duidelijk dat Hazard lichamelijk niet meer op topniveau is, al zette hij dit seizoen stappen voorwaarts. Gaat hij na het WK er de brui aan geven als Rode Duivel? Hij liet daarvoor nog niet in zijn kaarten kijken.

Voor Dries Mertens lijkt het op zijn 35ste stilaan over en out te zijn bij de nationale ploeg. De jeugd klopt op de deur en het is niet uitgesloten dat Mertens na een jaar Galatasaray nog een exotische buitenlandse uitdaging zal aangaan. De kans dat hij op zijn 37ste nog mee zal gaan naar het EK 2024 lijkt klein te zijn.

GEEN AFSCHEID VOOR CHADLI

Nacer Chadli is er niet bij, maar hij gaf al aan dat een mogelijk WK zijn laatste grote toernooi zou zijn. Hij krijgt dus jammer genoeg geen afscheid als voetballer voor het Belgische publiek. Romelu Lukaku, die ook regelmatiger met blessures krijgt af te rekenen, is ook een twijfelgeval. Eén zaak staat vast: de Belgische fans kunnen tegen Wales best nog maar eens goed genieten van een aantal spelers, want de kans is zeker aanwezig dat een aantal van hen niet meer in het Koning Boudewijnstadion zal voetballen.

CR

LEES OOK: Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

Zullen De Bruyne en Hazard nog Rode Duivel blijven na het WK?

Meest recent

'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

37
37
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

8
8
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

58
58
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

312
312
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

159
159
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

103
103
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

70
70
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

151
151
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

210
210
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

26
26
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

330
330
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

118
118
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

76
76
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

119
119
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

198
198
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

129
129
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

98
98
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

91
91
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

141
141
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

204
204
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

269
269
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

109
109
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

85
85
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

365
365
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

205
205

Meer sportnieuws