The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

door
The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

Vincent Kompany, Moussa Dembélé en Thomas Vermaelen worden in de bloemen gezet voor de match tegen Wales. Zij krijgen zo een waardig afscheid van de nationale ploeg. Maar gaan de Belgische fans nog een aantal Rode Duivels voor het laatst aan het werk zien?


Het lijkt nu al vast te staan dat er na het WK 2022 een aantal Belgen er de brui aan zullen geven als Rode Duivel. Achteraan is er Jan Vertonghen. De Belgische recordinternational is 35 jaar en zal bij het EK 2024 al 37 jaar zijn. Vertonghen zal niet snel stoppen met de nationale ploeg, maar wat brengt de toekomst voor hem? Toby Alderweireld is 33 jaar en zal op het EK 35 jaar zijn. Hij lijkt nog even door te doen als international.

WITSEL DOET DOOR

Op het middenveld is er Axel Witsel, maar die liet al verstaan dat hij het EK 2024 nog wil meemaken. Kevin De Bruyne is nog maar 31 jaar, maar gaat hij de focus op het clubvoetbal leggen na het WK? Wil KDB de jongeren begeleiden, of kiest hij ervoor om meer rust in te bouwen en voluit te kiezen voor zijn clubcarrière? Heel wat toppers gingen hem in het verleden voor. Dat is ook het geval voor Eden Hazard. Hij kende heel moeilijke jaren met de nodige fysieke kwaaltjes. Op zijn 31ste is het duidelijk dat Hazard lichamelijk niet meer op topniveau is, al zette hij dit seizoen stappen voorwaarts. Gaat hij na het WK er de brui aan geven als Rode Duivel? Hij liet daarvoor nog niet in zijn kaarten kijken.

Voor Dries Mertens lijkt het op zijn 35ste stilaan over en out te zijn bij de nationale ploeg. De jeugd klopt op de deur en het is niet uitgesloten dat Mertens na een jaar Galatasaray nog een exotische buitenlandse uitdaging zal aangaan. De kans dat hij op zijn 37ste nog mee zal gaan naar het EK 2024 lijkt klein te zijn.

GEEN AFSCHEID VOOR CHADLI

Nacer Chadli is er niet bij, maar hij gaf al aan dat een mogelijk WK zijn laatste grote toernooi zou zijn. Hij krijgt dus jammer genoeg geen afscheid als voetballer voor het Belgische publiek. Romelu Lukaku, die ook regelmatiger met blessures krijgt af te rekenen, is ook een twijfelgeval. Eén zaak staat vast: de Belgische fans kunnen tegen Wales best nog maar eens goed genieten van een aantal spelers, want de kans is zeker aanwezig dat een aantal van hen niet meer in het Koning Boudewijnstadion zal voetballen.

CR

LEES OOK: Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Zullen De Bruyne en Hazard nog Rode Duivel blijven na het WK?

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

13
13
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

29
29
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

74
74
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

84
84
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

68
68
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

37
37
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

198
198
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

311
311
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

74
74
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

494
494
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

264
264
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

100
100
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

118
118
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

380
380
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

92
92
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

327
327
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

800
800
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

45
45
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

297
297
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

59
59
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

293
293
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

87
87
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

281
281
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

42
42
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

96
96

Meer sportnieuws