The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

door
The Last Dance: nemen deze Rode Duivels afscheid van het publiek?

Vincent Kompany, Moussa Dembélé en Thomas Vermaelen worden in de bloemen gezet voor de match tegen Wales. Zij krijgen zo een waardig afscheid van de nationale ploeg. Maar gaan de Belgische fans nog een aantal Rode Duivels voor het laatst aan het werk zien?


Het lijkt nu al vast te staan dat er na het WK 2022 een aantal Belgen er de brui aan zullen geven als Rode Duivel. Achteraan is er Jan Vertonghen. De Belgische recordinternational is 35 jaar en zal bij het EK 2024 al 37 jaar zijn. Vertonghen zal niet snel stoppen met de nationale ploeg, maar wat brengt de toekomst voor hem? Toby Alderweireld is 33 jaar en zal op het EK 35 jaar zijn. Hij lijkt nog even door te doen als international.

WITSEL DOET DOOR

Op het middenveld is er Axel Witsel, maar die liet al verstaan dat hij het EK 2024 nog wil meemaken. Kevin De Bruyne is nog maar 31 jaar, maar gaat hij de focus op het clubvoetbal leggen na het WK? Wil KDB de jongeren begeleiden, of kiest hij ervoor om meer rust in te bouwen en voluit te kiezen voor zijn clubcarrière? Heel wat toppers gingen hem in het verleden voor. Dat is ook het geval voor Eden Hazard. Hij kende heel moeilijke jaren met de nodige fysieke kwaaltjes. Op zijn 31ste is het duidelijk dat Hazard lichamelijk niet meer op topniveau is, al zette hij dit seizoen stappen voorwaarts. Gaat hij na het WK er de brui aan geven als Rode Duivel? Hij liet daarvoor nog niet in zijn kaarten kijken.

Voor Dries Mertens lijkt het op zijn 35ste stilaan over en out te zijn bij de nationale ploeg. De jeugd klopt op de deur en het is niet uitgesloten dat Mertens na een jaar Galatasaray nog een exotische buitenlandse uitdaging zal aangaan. De kans dat hij op zijn 37ste nog mee zal gaan naar het EK 2024 lijkt klein te zijn.

GEEN AFSCHEID VOOR CHADLI

Nacer Chadli is er niet bij, maar hij gaf al aan dat een mogelijk WK zijn laatste grote toernooi zou zijn. Hij krijgt dus jammer genoeg geen afscheid als voetballer voor het Belgische publiek. Romelu Lukaku, die ook regelmatiger met blessures krijgt af te rekenen, is ook een twijfelgeval. Eén zaak staat vast: de Belgische fans kunnen tegen Wales best nog maar eens goed genieten van een aantal spelers, want de kans is zeker aanwezig dat een aantal van hen niet meer in het Koning Boudewijnstadion zal voetballen.

CR

LEES OOK: Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Zullen De Bruyne en Hazard nog Rode Duivel blijven na het WK?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

57
57
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

8
8
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

49
49
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

347
347
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

289
289
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

251
251
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

76
76
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

587
587
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

565
565
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

299
299
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

105
105
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

153
153
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

81
81
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

420
420
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

56
56
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

201
201
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

177
177
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

379
379
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws