Duivelse U19 zetten eerste stapje richting EK

86 stemmen
Duivelse U19 zetten eerste stapje richting EK

De Rode Duivels gaan de komende dagen op zoek naar kwalificatie voor de Final Four van de Nations League, terwijl de Jonge Duivels in hun schaduw zich voorbereiden op het EK van volgende zomer met oefenmatchen tegen Frankrijk en Nederland. Maar ook de U19 komen deze week in actie. Zij werken hun eerste kwalificatieronde af op weg naar het EK van 2023.


De piepjonge Duivels werkten woensdagnamiddag in Hasselt hun openingsmatch af tegen Albanië. Daarvoor kon Thierry Siquet rekenen op een zeer sterk elftal, want maar liefst tien van de elf starters hebben al ervaring opgedaan in het volwassenenvoetbal. Hij kon het zich zelfs veroorloven om Anderlecht-sensatie Julien Duranville op de bank te laten starten.

De Belgen slaagden er niet in om in de eerste helft een opening te vinden tegen de stugge Albanezen, maar in de tweede helft was het bliksemsnel raak. Al in de tweede minuut kon Noah Sadiki (Anderlecht) de score openen. Albanië kwam echter bijna even snel langszij via Daka. De jonge Duivels moesten weer aan de bak, maar trokken de drie punten toch over de streep. Mario Stroeykens (Anderlecht) herstelde de voorsprong halfweg de tweede helft en diep in blessuretijd besliste invaller Romeo Vermant (Club Brugge) de match helemaal.

SPANJE
De Belgische ploeg begint zo uitstekend aan zijn kwalificatiecampagne voor het EK, dat volgend jaar in Malta plaatsvindt. Ze gaan voorlopig aan de leiding in hun poule, maar spelen op dinsdag nog tegen Spanje. Door de uitsluiting van Rusland zijn er slechts drie ploegen in de groep van België, de eerste twee mogen verder naar de tweede kwalificatieronde.

Zullen de U19 het EK halen?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

28
28
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

46
46
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

31
31
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

102
102
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

339
339
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

482
482
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

447
447
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

75
75
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

394
394
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

525
525
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

245
245
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

64
64
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

231
231
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

458
458
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

721
721
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

568
568
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

392
392
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

747
747
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

625
625
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

733
733
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws