Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

492 stemmen
Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

Antwerp gaat de interlandbreak in op een wolk, want na negen speeldagen pronkt het nog steeds met een perfect rapport in de Jupiler Pro League. Daardoor staat het uiteraard ook alleen aan de leiding, met vijf punten voorsprong op KRC Genk en acht punten meer dan titelverdediger Club Brugge. Dat heeft de pijn van de vroegtijdige Europese uitschakeling meer dan verzacht.


De goede prestaties zorgen ervoor dat Antwerp de voorbije dagen ook heel wat internationals zag uitzwermen. Met Toby Alderweireld (België), Vincent Janssen (Nederland), Sam Vines (Verenigde Staten), William Pacho en Anthony Valencia (Ecuador), Jurgen Ekkelenkamp (Nederland U21), Christopher Scott (Duitsland U20) en Arthur Vermeeren (België U18) wisten maar liefst acht spelers een selectie te versieren. Daardoor moet Mark van Bommel het dezer dagen stellen met een beperkte groep.

Om de overgebleven spelers niet het ritme te doen verliezen, speelde Antwerp woensdagmiddag een oefenwedstrijd. Ze namen het daarin op tegen RKC Waalwijk, de huidige nummer acht uit de Eredivisie waar tegenwoordig onder meer Zakaria Bakkali aan de slag is. Het werd een zeldzame nederlaag voor de Great Old, want ze gingen tegen de Nederlanders met 1-2 onderuit. Na drie minuten was Antwerp nochtans op voorsprong gekomen via Fischer, maar die werd nog weggegeven. Dat lag zeker niet aan invallersdoelman Ortwin De Wolf, die twee strafschoppen stopte.

ENGELS
Er was wel ook goed nieuws te rapen op de Bosuil. Daar lijkt Björn Engels stilaan weer klaar te zijn voor de strijd. Op foto's die Antwerp op zijn officiële kanalen toont, is immers te zien dat de verdediger inmiddels weer volop meetraint. Engels speelde zijn laatste wedstrijd al in februari, sindsdien stond de ex-speler van Club Brugge bijna acht maanden met een blessure aan de kant.


LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Zal Engels nog belangrijk zijn voor Antwerp?

Meest recent

Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

35
35
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

6
6
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

184
184
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

31
31
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

135
135
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

484
484
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

201
201
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

344
344
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

506
506
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

263
263
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

325
325
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

20
20
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

144
144
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

55
55
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

78
78
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

139
139
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

58
58
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

91
91
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

71
71
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

391
391
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1265
1265
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

414
414
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

416
416
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

349
349

Meer sportnieuws