Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

door
Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

Antwerp gaat de interlandbreak in op een wolk, want na negen speeldagen pronkt het nog steeds met een perfect rapport in de Jupiler Pro League. Daardoor staat het uiteraard ook alleen aan de leiding, met vijf punten voorsprong op KRC Genk en acht punten meer dan titelverdediger Club Brugge. Dat heeft de pijn van de vroegtijdige Europese uitschakeling meer dan verzacht.


De goede prestaties zorgen ervoor dat Antwerp de voorbije dagen ook heel wat internationals zag uitzwermen. Met Toby Alderweireld (België), Vincent Janssen (Nederland), Sam Vines (Verenigde Staten), William Pacho en Anthony Valencia (Ecuador), Jurgen Ekkelenkamp (Nederland U21), Christopher Scott (Duitsland U20) en Arthur Vermeeren (België U18) wisten maar liefst acht spelers een selectie te versieren. Daardoor moet Mark van Bommel het dezer dagen stellen met een beperkte groep.

Om de overgebleven spelers niet het ritme te doen verliezen, speelde Antwerp woensdagmiddag een oefenwedstrijd. Ze namen het daarin op tegen RKC Waalwijk, de huidige nummer acht uit de Eredivisie waar tegenwoordig onder meer Zakaria Bakkali aan de slag is. Het werd een zeldzame nederlaag voor de Great Old, want ze gingen tegen de Nederlanders met 1-2 onderuit. Na drie minuten was Antwerp nochtans op voorsprong gekomen via Fischer, maar die werd nog weggegeven. Dat lag zeker niet aan invallersdoelman Ortwin De Wolf, die twee strafschoppen stopte.

ENGELS
Er was wel ook goed nieuws te rapen op de Bosuil. Daar lijkt Björn Engels stilaan weer klaar te zijn voor de strijd. Op foto's die Antwerp op zijn officiële kanalen toont, is immers te zien dat de verdediger inmiddels weer volop meetraint. Engels speelde zijn laatste wedstrijd al in februari, sindsdien stond de ex-speler van Club Brugge bijna acht maanden met een blessure aan de kant.


LEES OOK: 'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Zal Engels nog belangrijk zijn voor Antwerp?

Meest recent

Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

6
6
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

97
97
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

128
128
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

217
217
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

120
120
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

279
279
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

178
178
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

350
350
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

398
398
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

299
299
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

390
390
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

284
284
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

309
309
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

76
76
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

332
332
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

250
250
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

289
289
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

203
203
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

365
365
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

188
188
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

301
301
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

594
594
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

558
558

Meer sportnieuws