Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

door
Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

Antwerp gaat de interlandbreak in op een wolk, want na negen speeldagen pronkt het nog steeds met een perfect rapport in de Jupiler Pro League. Daardoor staat het uiteraard ook alleen aan de leiding, met vijf punten voorsprong op KRC Genk en acht punten meer dan titelverdediger Club Brugge. Dat heeft de pijn van de vroegtijdige Europese uitschakeling meer dan verzacht.


De goede prestaties zorgen ervoor dat Antwerp de voorbije dagen ook heel wat internationals zag uitzwermen. Met Toby Alderweireld (België), Vincent Janssen (Nederland), Sam Vines (Verenigde Staten), William Pacho en Anthony Valencia (Ecuador), Jurgen Ekkelenkamp (Nederland U21), Christopher Scott (Duitsland U20) en Arthur Vermeeren (België U18) wisten maar liefst acht spelers een selectie te versieren. Daardoor moet Mark van Bommel het dezer dagen stellen met een beperkte groep.

Om de overgebleven spelers niet het ritme te doen verliezen, speelde Antwerp woensdagmiddag een oefenwedstrijd. Ze namen het daarin op tegen RKC Waalwijk, de huidige nummer acht uit de Eredivisie waar tegenwoordig onder meer Zakaria Bakkali aan de slag is. Het werd een zeldzame nederlaag voor de Great Old, want ze gingen tegen de Nederlanders met 1-2 onderuit. Na drie minuten was Antwerp nochtans op voorsprong gekomen via Fischer, maar die werd nog weggegeven. Dat lag zeker niet aan invallersdoelman Ortwin De Wolf, die twee strafschoppen stopte.

ENGELS
Er was wel ook goed nieuws te rapen op de Bosuil. Daar lijkt Björn Engels stilaan weer klaar te zijn voor de strijd. Op foto's die Antwerp op zijn officiële kanalen toont, is immers te zien dat de verdediger inmiddels weer volop meetraint. Engels speelde zijn laatste wedstrijd al in februari, sindsdien stond de ex-speler van Club Brugge bijna acht maanden met een blessure aan de kant.


LEES OOK: ‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

Zal Engels nog belangrijk zijn voor Antwerp?

Meest recent

Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

0
0
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

90
90
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

79
79
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

124
124
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

34
34
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

195
195
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

75
75
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

79
79
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

105
105
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

307
307
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

88
88
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

429
429
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

230
230
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

65
65
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

201
201
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

448
448
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

563
563
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

72
72
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

78
78
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1120
1120
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

288
288
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

954
954
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

249
249

Meer sportnieuws