Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

door
Zeldzame nederlaag Antwerp, sterkhouder wel terug

Antwerp gaat de interlandbreak in op een wolk, want na negen speeldagen pronkt het nog steeds met een perfect rapport in de Jupiler Pro League. Daardoor staat het uiteraard ook alleen aan de leiding, met vijf punten voorsprong op KRC Genk en acht punten meer dan titelverdediger Club Brugge. Dat heeft de pijn van de vroegtijdige Europese uitschakeling meer dan verzacht.


De goede prestaties zorgen ervoor dat Antwerp de voorbije dagen ook heel wat internationals zag uitzwermen. Met Toby Alderweireld (België), Vincent Janssen (Nederland), Sam Vines (Verenigde Staten), William Pacho en Anthony Valencia (Ecuador), Jurgen Ekkelenkamp (Nederland U21), Christopher Scott (Duitsland U20) en Arthur Vermeeren (België U18) wisten maar liefst acht spelers een selectie te versieren. Daardoor moet Mark van Bommel het dezer dagen stellen met een beperkte groep.

Om de overgebleven spelers niet het ritme te doen verliezen, speelde Antwerp woensdagmiddag een oefenwedstrijd. Ze namen het daarin op tegen RKC Waalwijk, de huidige nummer acht uit de Eredivisie waar tegenwoordig onder meer Zakaria Bakkali aan de slag is. Het werd een zeldzame nederlaag voor de Great Old, want ze gingen tegen de Nederlanders met 1-2 onderuit. Na drie minuten was Antwerp nochtans op voorsprong gekomen via Fischer, maar die werd nog weggegeven. Dat lag zeker niet aan invallersdoelman Ortwin De Wolf, die twee strafschoppen stopte.

ENGELS
Er was wel ook goed nieuws te rapen op de Bosuil. Daar lijkt Björn Engels stilaan weer klaar te zijn voor de strijd. Op foto's die Antwerp op zijn officiële kanalen toont, is immers te zien dat de verdediger inmiddels weer volop meetraint. Engels speelde zijn laatste wedstrijd al in februari, sindsdien stond de ex-speler van Club Brugge bijna acht maanden met een blessure aan de kant.


LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Zal Engels nog belangrijk zijn voor Antwerp?

Meest recent

Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

9
9
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

34
34
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

21
21
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

49
49
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

51
51
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

61
61
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

84
84
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

314
314
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

90
90
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

67
67
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

59
59
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

114
114
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

430
430
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

242
242
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

228
228
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

145
145
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

40
40
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

336
336
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

111
111
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

430
430
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

341
341
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

364
364
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

394
394
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

282
282

Meer sportnieuws