'Nederland mist 5 spelers tegen België'

door
'Nederland mist 5 spelers tegen België'

Nederland neemt het donderdag op tegen Polen. Bondscoach Louis van Gaal hoopt dat zijn jongens de drie punten pakken, maar ook dat enkelen van hen geen geel karton voor hun neus geduwd krijgen. Vijf spelers staan op scherp.


Virgil van Dijk, Steven Berghuis, Steven Bergwijn, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners hebben in deze campagne in de Nations League al een gele kaart gepakt. Als zij tegen Polen een gele kaart pakken, dan missen ze de Derby der Lage Landen tegen België. Vooral Van Dijk, De Jong en Bergwijn zijn belangrijke spelers in het team van Van Gaal. Na de groepsfase van de Nations League vervallen alle gele kaarten.

REVANCHE

België zal ongetwijfeld revanche willen tegen Nederland, ook al zien ze de Nations League niet als een prioriteit. In juni speelden de Belgen in eigen huis tegen Oranje, maar dat werd een afgang van jewelste. België verloor toen met maar liefst 1-4 en het was heel lang geleden dat Nederland nog eens had gewonnen van België. De Rode Duivels moeten donderdag aan de bak tegen Wales en zondag wacht dus een verplaatsing naar Nederland.

Alle druk ligt bij België. Nederland boekte een 10 op 12 in de voorgaande vier matchen, terwijl België 7 punten pakte. België zal dus wellicht twee keer moeten winnen om zich alsnog te plaatsen voor de Final Four, waar het zich tijdens de voorgaande editie wel voor wist te plaatsen. De Rode Duivels aanzien deze matchen als een goede voorbereiding op het WK van november en december in Qatar.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Zal één van hen een gele kaart krijgen?

Meest recent

Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

5
5
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

7
7
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

66
66
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

46
46
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

96
96
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

203
203
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

64
64
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

129
129
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

327
327
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

118
118
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

523
523
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

254
254
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

75
75
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

249
249
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

205
205
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

270
270
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

184
184
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

458
458
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

414
414
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

259
259
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

64
64
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

130
130
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

180
180
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

78
78
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

345
345

Meer sportnieuws