Ronaldinho oordeelt over Belgische WK-kansen

door
Ronaldinho oordeelt over Belgische WK-kansen

Belgische voetballiefhebbers kunnen woensdagavond hun hart ophalen aan Ronaldinho, want de voormalige vedette van FC Barcelona, AC Milan en de Braziliaanse nationale ploeg komt zowaar eens in ons land voetballen. Hij staat dan in de Ghelamco Arena voor de Circus Cup, waarin legendeteams van AA Gent en Standard het tegen elkaar zullen opnemen. Ronaldinho zal bij beide teams 20 minuten meespelen.


Uiteraard kan de 42-jarige balkunstenaar niet in België passeren zonder ook zijn licht over de nationale ploeg te laten schijnen. Ronaldinho dicht de Rode Duivels in Qatar nog goede kansen toe. "Ik plaats hen en Brazilië nog steeds op dezelfde hoogte", stelt hij bij Het Laatste Nieuws. "Courtois, De Bruyne, jullie beschikken nog steeds over een paar van de beste spelers ter wereld. Waarom zouden jullie dan geen wereldkampioen kunnen worden in Qatar? Op zo’n groot toernooi zijn het vaak de details die beslissen over winst en verlies."

Dat was zeker vier jaar geleden in Rusland het geval, toen een kopbalgoal van Samuel Umtiti een evenwichtige halve finale uiteindelijk in het voordeel van Frankrijk beslechtte. De Fransen mochten daardoor de finale tegen Kroatië spelen en werden wereldkampioen, terwijl België vrede moest nemen met brons. In Qatar lijkt dat echter een pak moeilijker te gaan worden, want heel wat sterkhouders lijken stilaan in de herfst van hun carrière beland te zijn.

LEES OOK: Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

13
13
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

69
69
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

121
121
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

81
81
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

136
136
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

262
262
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

51
51
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

60
60
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

52
52
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

345
345
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

251
251
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

271
271
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

357
357
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

484
484
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

200
200
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

212
212
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

599
599
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

217
217
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

220
220
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

198
198
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

258
258
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

699
699
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

266
266

Meer sportnieuws