Martinez komt alweer te laat voor talentvolle speler

535 stemmen
Martinez komt alweer te laat voor talentvolle speler

Bij de Rode Duivels is de zogenoemde 'gouden generatie' aan zijn laatste maanden of jaren bezig en daarom lanceerde Roberto Martinez al 'Project 2026' om de nationale ploeg met een aantal nieuwe talenten klaar te stomen voor het WK in 2026. Onder meer Jérémy Doku, Charles De Ketelaere en Amadou Onana stroomden zo de voorbije maanden al door, maar voor een aantal spelers kwam Martinez ook te laat.


De bondscoach zag bijvoorbeeld de voorbije weken nog twee jonge talenten afhaken. Ismael Saibari, die dit seizoen helemaal aan het doorbreken is bij PSV, liet hem weten dat hij voor Marokko kiest. De 21-jarige middenvelder werd ook meteen opgeroepen voor de Marokkaanse U23 en mag samen met andere halve Belgen Benjamin Bouchouari (Saint-Etienne) en Bilal El Khannouss (KRC Genk) de komende dagen ook meetrainen met de A-selectie.

Daarnaast koos Pascal Struijk ook definitief voor Oranje. De verdediger van Leeds United werd ook door Louis van Gaal opgenomen in de voorselectie voor de matchen tegen Polen en de Duivels, maar haalde de definitieve kern uiteindelijk niet. Nu mag Martinez al weer een beoogde optie definitief schrappen. Adrien Truffert werd vorig jaar ook benaderd, maar hield de boot af en nu is de Belgische kans helemaal verkeken.

DESCHAMPS
Dinsdag kreeg Truffert immers zijn eerste oproepingsbrief voor Les Bleus in de bus. De 20-jarige linksachter, die dit seizoen een vaste waarde is bij Stade Rennes, profiteert van blessures bij Theo Hernandez (AC Milan) en Lucas Digne (Aston Villa), die nochtans pas maandag als vervanger bij de selectie gehaald was. Truffert mag nu doorschuiven van bij Jong Frankrijk en kan mogelijk debuteren in één van de Nations League-matchen tegen Oostenrijk of Denemarken.


LEES OOK: Garcia hakt knopen door: dit is de basisploeg tegen Egypte

Had Martinez meer moeten doen om hem te overtuigen?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: dit is de basisploeg tegen Egypte

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

10
10
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

169
169
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

43
43
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

79
79
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

63
63
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

41
41
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

354
354
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

103
103
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

152
152
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

219
219
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

128
128
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

201
201
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

68
68
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

357
357
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

129
129
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

720
720
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

79
79
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

295
295
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

324
324
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

636
636
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

494
494
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

932
932
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

83
83
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

128
128
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197

Meer sportnieuws