Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

door
Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

De Rode Duivels bereiden zich in eerste instantie voor op de laatste twee wedstrijden in de Nations League tegen Wales en Nederland, maar Roberto Martinez zal het kamp in september ongetwijfeld ook zien als voorbereidingsmoment op het WK in Qatar. Dat gaat binnen exact twee maanden van start. De Belgen zullen na de bronzen medaille vier jaar geleden in Rusland weer met ambitie aan de start komen.


Ook de Franse vedette Marcel Desailly ziet ons land nog steeds als een voorname kandidaat voor de wereldtitel. De 54-jarige ex-verdediger kwam uit voor onder meer AC Milan en Chelsea en maakte deel uit van de Franse nationale selectie die in 1998 wereldkampioen werd in eigen land en twee jaar later in België en Nederland de Europese titel veroverde.

Maar Desailly ziet wel enkele struikelblokken voor de Duivels. "De laatste toernooien hebben we gezien dat België over een gouden generatie beschikt. Maar ze voetballen ook een beetje naïef en hebben hun stijl de voorbije jaren niet ontwikkeld", verklaart hij in L'Equipe. "Ze speelden vooral op de tegenaanval en ondanks hun grote individuele kwaliteiten, zijn ze nooit doorgegroeid naar een uitgebreid combinatiespel. Ze hebben ook een paar spelers die niet in vorm zijn. Komen die nog terug?"

LAST DANCE
Het lijkt erop dat Qatar het laatste toernooi zal worden waarop de gouden generatie nog zal schitteren. Met Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Mousa Dembélé en Marouane Fellaini zijn al een aantal sterkhouders van vier jaar geleden afgehaakt, terwijl vele anderen intussen al ruim de 30 gepasseerd zijn. Bovendien zijn jongens als Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die toen nog aan de Europese top voetbalden, al teruggekeerd naar de Jupiler Pro League en is Eden Hazard na aanhoudend blessureleed nog een schim van de speler die hij in 2018 was.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Zijn de Rode Duivels in Qatar nog één van de favorieten?

Meest recent

‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

7
7
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

76
76
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

38
38
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

242
242
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

80
80
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

319
319
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

130
130
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

256
256
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

416
416
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

172
172
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

134
134
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

231
231
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

52
52
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

368
368
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

339
339
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

64
64
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

353
353
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

171
171
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

180
180
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

100
100
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

255
255
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

105
105
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

200
200
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1486
1486
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

76
76

Meer sportnieuws