Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

door
Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

De Rode Duivels bereiden zich in eerste instantie voor op de laatste twee wedstrijden in de Nations League tegen Wales en Nederland, maar Roberto Martinez zal het kamp in september ongetwijfeld ook zien als voorbereidingsmoment op het WK in Qatar. Dat gaat binnen exact twee maanden van start. De Belgen zullen na de bronzen medaille vier jaar geleden in Rusland weer met ambitie aan de start komen.


Ook de Franse vedette Marcel Desailly ziet ons land nog steeds als een voorname kandidaat voor de wereldtitel. De 54-jarige ex-verdediger kwam uit voor onder meer AC Milan en Chelsea en maakte deel uit van de Franse nationale selectie die in 1998 wereldkampioen werd in eigen land en twee jaar later in België en Nederland de Europese titel veroverde.

Maar Desailly ziet wel enkele struikelblokken voor de Duivels. "De laatste toernooien hebben we gezien dat België over een gouden generatie beschikt. Maar ze voetballen ook een beetje naïef en hebben hun stijl de voorbije jaren niet ontwikkeld", verklaart hij in L'Equipe. "Ze speelden vooral op de tegenaanval en ondanks hun grote individuele kwaliteiten, zijn ze nooit doorgegroeid naar een uitgebreid combinatiespel. Ze hebben ook een paar spelers die niet in vorm zijn. Komen die nog terug?"

LAST DANCE
Het lijkt erop dat Qatar het laatste toernooi zal worden waarop de gouden generatie nog zal schitteren. Met Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Mousa Dembélé en Marouane Fellaini zijn al een aantal sterkhouders van vier jaar geleden afgehaakt, terwijl vele anderen intussen al ruim de 30 gepasseerd zijn. Bovendien zijn jongens als Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die toen nog aan de Europese top voetbalden, al teruggekeerd naar de Jupiler Pro League en is Eden Hazard na aanhoudend blessureleed nog een schim van de speler die hij in 2018 was.

LEES OOK: 'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Zijn de Rode Duivels in Qatar nog één van de favorieten?

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

126
126
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

133
133
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

38
38
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

102
102
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

38
38
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

26
26
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

129
129
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

159
159
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

95
95
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

393
393
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

233
233
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

345
345
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

467
467
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

308
308
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

154
154
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

86
86
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

238
238
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

459
459
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

409
409
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

173
173
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

591
591

Meer sportnieuws