Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

271 stemmen
Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

De Rode Duivels bereiden zich in eerste instantie voor op de laatste twee wedstrijden in de Nations League tegen Wales en Nederland, maar Roberto Martinez zal het kamp in september ongetwijfeld ook zien als voorbereidingsmoment op het WK in Qatar. Dat gaat binnen exact twee maanden van start. De Belgen zullen na de bronzen medaille vier jaar geleden in Rusland weer met ambitie aan de start komen.


Ook de Franse vedette Marcel Desailly ziet ons land nog steeds als een voorname kandidaat voor de wereldtitel. De 54-jarige ex-verdediger kwam uit voor onder meer AC Milan en Chelsea en maakte deel uit van de Franse nationale selectie die in 1998 wereldkampioen werd in eigen land en twee jaar later in België en Nederland de Europese titel veroverde.

Maar Desailly ziet wel enkele struikelblokken voor de Duivels. "De laatste toernooien hebben we gezien dat België over een gouden generatie beschikt. Maar ze voetballen ook een beetje naïef en hebben hun stijl de voorbije jaren niet ontwikkeld", verklaart hij in L'Equipe. "Ze speelden vooral op de tegenaanval en ondanks hun grote individuele kwaliteiten, zijn ze nooit doorgegroeid naar een uitgebreid combinatiespel. Ze hebben ook een paar spelers die niet in vorm zijn. Komen die nog terug?"

LAST DANCE
Het lijkt erop dat Qatar het laatste toernooi zal worden waarop de gouden generatie nog zal schitteren. Met Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Mousa Dembélé en Marouane Fellaini zijn al een aantal sterkhouders van vier jaar geleden afgehaakt, terwijl vele anderen intussen al ruim de 30 gepasseerd zijn. Bovendien zijn jongens als Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die toen nog aan de Europese top voetbalden, al teruggekeerd naar de Jupiler Pro League en is Eden Hazard na aanhoudend blessureleed nog een schim van de speler die hij in 2018 was.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Zijn de Rode Duivels in Qatar nog één van de favorieten?

Meest recent

Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

11
11
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

12
12
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

9
9
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

17
17
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

65
65
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

279
279
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

67
67
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

51
51
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

175
175
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

59
59
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

55
55
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

112
112
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

87
87
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

38
38
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

56
56
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

345
345
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

60
60
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

217
217
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

269
269
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

192
192
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

267
267
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

203
203
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

132
132
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

399
399

Meer sportnieuws