Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

271 stemmen
Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

De Rode Duivels bereiden zich in eerste instantie voor op de laatste twee wedstrijden in de Nations League tegen Wales en Nederland, maar Roberto Martinez zal het kamp in september ongetwijfeld ook zien als voorbereidingsmoment op het WK in Qatar. Dat gaat binnen exact twee maanden van start. De Belgen zullen na de bronzen medaille vier jaar geleden in Rusland weer met ambitie aan de start komen.


Ook de Franse vedette Marcel Desailly ziet ons land nog steeds als een voorname kandidaat voor de wereldtitel. De 54-jarige ex-verdediger kwam uit voor onder meer AC Milan en Chelsea en maakte deel uit van de Franse nationale selectie die in 1998 wereldkampioen werd in eigen land en twee jaar later in België en Nederland de Europese titel veroverde.

Maar Desailly ziet wel enkele struikelblokken voor de Duivels. "De laatste toernooien hebben we gezien dat België over een gouden generatie beschikt. Maar ze voetballen ook een beetje naïef en hebben hun stijl de voorbije jaren niet ontwikkeld", verklaart hij in L'Equipe. "Ze speelden vooral op de tegenaanval en ondanks hun grote individuele kwaliteiten, zijn ze nooit doorgegroeid naar een uitgebreid combinatiespel. Ze hebben ook een paar spelers die niet in vorm zijn. Komen die nog terug?"

LAST DANCE
Het lijkt erop dat Qatar het laatste toernooi zal worden waarop de gouden generatie nog zal schitteren. Met Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Mousa Dembélé en Marouane Fellaini zijn al een aantal sterkhouders van vier jaar geleden afgehaakt, terwijl vele anderen intussen al ruim de 30 gepasseerd zijn. Bovendien zijn jongens als Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die toen nog aan de Europese top voetbalden, al teruggekeerd naar de Jupiler Pro League en is Eden Hazard na aanhoudend blessureleed nog een schim van de speler die hij in 2018 was.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zijn de Rode Duivels in Qatar nog één van de favorieten?

Meest recent

'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

71
71
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

209
209
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

91
91
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

97
97
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

224
224
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

30
30
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

133
133
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

396
396
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

567
567
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

50
50
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

110
110
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

294
294
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

50
50
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

16
16
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

45
45
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

124
124
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

602
602
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

482
482
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

194
194
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

94
94
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

101
101
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

225
225
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77

Meer sportnieuws