Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

271 stemmen
Franse legende ziet twee struikelblokken voor België op WK

De Rode Duivels bereiden zich in eerste instantie voor op de laatste twee wedstrijden in de Nations League tegen Wales en Nederland, maar Roberto Martinez zal het kamp in september ongetwijfeld ook zien als voorbereidingsmoment op het WK in Qatar. Dat gaat binnen exact twee maanden van start. De Belgen zullen na de bronzen medaille vier jaar geleden in Rusland weer met ambitie aan de start komen.


Ook de Franse vedette Marcel Desailly ziet ons land nog steeds als een voorname kandidaat voor de wereldtitel. De 54-jarige ex-verdediger kwam uit voor onder meer AC Milan en Chelsea en maakte deel uit van de Franse nationale selectie die in 1998 wereldkampioen werd in eigen land en twee jaar later in België en Nederland de Europese titel veroverde.

Maar Desailly ziet wel enkele struikelblokken voor de Duivels. "De laatste toernooien hebben we gezien dat België over een gouden generatie beschikt. Maar ze voetballen ook een beetje naïef en hebben hun stijl de voorbije jaren niet ontwikkeld", verklaart hij in L'Equipe. "Ze speelden vooral op de tegenaanval en ondanks hun grote individuele kwaliteiten, zijn ze nooit doorgegroeid naar een uitgebreid combinatiespel. Ze hebben ook een paar spelers die niet in vorm zijn. Komen die nog terug?"

LAST DANCE
Het lijkt erop dat Qatar het laatste toernooi zal worden waarop de gouden generatie nog zal schitteren. Met Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Mousa Dembélé en Marouane Fellaini zijn al een aantal sterkhouders van vier jaar geleden afgehaakt, terwijl vele anderen intussen al ruim de 30 gepasseerd zijn. Bovendien zijn jongens als Toby Alderweireld en Jan Vertonghen, die toen nog aan de Europese top voetbalden, al teruggekeerd naar de Jupiler Pro League en is Eden Hazard na aanhoudend blessureleed nog een schim van de speler die hij in 2018 was.

LEES OOK: Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Zijn de Rode Duivels in Qatar nog één van de favorieten?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

58
58
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

2
2
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

40
40
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

76
76
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

131
131
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

85
85
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

108
108
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

56
56
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

260
260
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

332
332
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

26
26
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

71
71
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

173
173
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

68
68
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

120
120
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

88
88
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

513
513
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

247
247
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

360
360
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

211
211
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

264
264
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

69
69
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

300
300
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

182
182
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

597
597
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

132
132

Meer sportnieuws