Vertonghen emotioneel: "Het was op familiaal vlak heel moeilijk"

159
Vertonghen emotioneel:

Jan Vertonghen trok van Benfica naar Anderlecht, wat een grote transfer was in de Jupiler Pro League. De 35-jarige Rode Duivel is er meteen uitgegroeid tot een sterkhouder. Hij sprak bij VTM Go over zijn overgang naar RSCA.


"Ik dacht dat ik wel zou gaan spelen bij Benfica, omdat er een druk programma was. Er was geen absolute noodzaak om te spelen, maar ik had gesprekken met de coach en mijn gevoel was goed tot 30 augustus. Ik wenste er niet op in te gaan, maar het allerlaatste gesprek met de coach op 31 augustus besliste ervoor dat ik toch dacht aan een transfer. Op die dag kreeg ik ook een telefoon van Anderlecht (naar mijn makelaar, nvdr.). Ik zei die ochtend nog 'neen', omdat ik in Benfica wilde blijven. Toen ik op de club toekwam en daar sprak de coach mij aan en toen wist ik - zonder op de details in te gaan - genoeg. Toen heb ik mijn manager gebeld omrent Anderlecht", zei Vertonghen.

ROGER SCHMIDT

Roger Schmidt nam deze zomer de sportieve leiding over bij Benfica. Hij loodste Vertonghen dus naar de uitgang. Die ging nadien naar huis en sprak met zijn gezin. Vertonghen geeft aan dat het op familiaal vlak bijzonder moeilijk was omdat zijn gezin heel gelukkig was in Lissabon. Vertonghen, die het duidelijk emotioneel moeilijk krijgt bij het vertellen van dit verhaal, bedankte Anderlecht voor de manier waarop ze hem ontvangen hebben. De ex-speler van Tottenham en Ajax liet al weten dat hij zijn carrière wellicht zal afsluiten bij Anderlecht. 


LEES OOK: Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Respectloze aanpak van Benfica?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

15
15
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

6
6
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

29
29
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

9
9
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

77
77
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

16
16
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

34
34
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

21
21
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

157
157
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

248
248
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

612
612
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

227
227
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

74
74
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

68
68
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

185
185
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

293
293
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

513
513
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

353
353
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

316
316
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

823
823
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

724
724
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

15
15
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

89
89
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

322
322

Meer sportnieuws