Vertonghen emotioneel: "Het was op familiaal vlak heel moeilijk"

door
Vertonghen emotioneel:

Jan Vertonghen trok van Benfica naar Anderlecht, wat een grote transfer was in de Jupiler Pro League. De 35-jarige Rode Duivel is er meteen uitgegroeid tot een sterkhouder. Hij sprak bij VTM Go over zijn overgang naar RSCA.


"Ik dacht dat ik wel zou gaan spelen bij Benfica, omdat er een druk programma was. Er was geen absolute noodzaak om te spelen, maar ik had gesprekken met de coach en mijn gevoel was goed tot 30 augustus. Ik wenste er niet op in te gaan, maar het allerlaatste gesprek met de coach op 31 augustus besliste ervoor dat ik toch dacht aan een transfer. Op die dag kreeg ik ook een telefoon van Anderlecht (naar mijn makelaar, nvdr.). Ik zei die ochtend nog 'neen', omdat ik in Benfica wilde blijven. Toen ik op de club toekwam en daar sprak de coach mij aan en toen wist ik - zonder op de details in te gaan - genoeg. Toen heb ik mijn manager gebeld omrent Anderlecht", zei Vertonghen.

ROGER SCHMIDT

Roger Schmidt nam deze zomer de sportieve leiding over bij Benfica. Hij loodste Vertonghen dus naar de uitgang. Die ging nadien naar huis en sprak met zijn gezin. Vertonghen geeft aan dat het op familiaal vlak bijzonder moeilijk was omdat zijn gezin heel gelukkig was in Lissabon. Vertonghen, die het duidelijk emotioneel moeilijk krijgt bij het vertellen van dit verhaal, bedankte Anderlecht voor de manier waarop ze hem ontvangen hebben. De ex-speler van Tottenham en Ajax liet al weten dat hij zijn carrière wellicht zal afsluiten bij Anderlecht. 


LEES OOK: Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Respectloze aanpak van Benfica?

Meest recent

Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

18
18
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

9
9
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

117
117
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

96
96
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

125
125
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

78
78
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

67
67
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

216
216
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

145
145
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

215
215
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

182
182
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

81
81
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

212
212
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

157
157
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

387
387
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

840
840
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

93
93
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

169
169
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

108
108
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

394
394

Meer sportnieuws