Vertonghen emotioneel: "Het was op familiaal vlak heel moeilijk"

door
Vertonghen emotioneel:

Jan Vertonghen trok van Benfica naar Anderlecht, wat een grote transfer was in de Jupiler Pro League. De 35-jarige Rode Duivel is er meteen uitgegroeid tot een sterkhouder. Hij sprak bij VTM Go over zijn overgang naar RSCA.


"Ik dacht dat ik wel zou gaan spelen bij Benfica, omdat er een druk programma was. Er was geen absolute noodzaak om te spelen, maar ik had gesprekken met de coach en mijn gevoel was goed tot 30 augustus. Ik wenste er niet op in te gaan, maar het allerlaatste gesprek met de coach op 31 augustus besliste ervoor dat ik toch dacht aan een transfer. Op die dag kreeg ik ook een telefoon van Anderlecht (naar mijn makelaar, nvdr.). Ik zei die ochtend nog 'neen', omdat ik in Benfica wilde blijven. Toen ik op de club toekwam en daar sprak de coach mij aan en toen wist ik - zonder op de details in te gaan - genoeg. Toen heb ik mijn manager gebeld omrent Anderlecht", zei Vertonghen.

ROGER SCHMIDT

Roger Schmidt nam deze zomer de sportieve leiding over bij Benfica. Hij loodste Vertonghen dus naar de uitgang. Die ging nadien naar huis en sprak met zijn gezin. Vertonghen geeft aan dat het op familiaal vlak bijzonder moeilijk was omdat zijn gezin heel gelukkig was in Lissabon. Vertonghen, die het duidelijk emotioneel moeilijk krijgt bij het vertellen van dit verhaal, bedankte Anderlecht voor de manier waarop ze hem ontvangen hebben. De ex-speler van Tottenham en Ajax liet al weten dat hij zijn carrière wellicht zal afsluiten bij Anderlecht. 


LEES OOK: Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Respectloze aanpak van Benfica?

Meest recent

Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

21
21
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

41
41
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

258
258
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

82
82
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

143
143
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

333
333
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

146
146
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

50
50
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

229
229
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

211
211
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

202
202
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

163
163
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

475
475
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

79
79
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

145
145
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

99
99
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

356
356
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

315
315
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

199
199

Meer sportnieuws