Vertonghen emotioneel: "Het was op familiaal vlak heel moeilijk"

159
Vertonghen emotioneel:

Jan Vertonghen trok van Benfica naar Anderlecht, wat een grote transfer was in de Jupiler Pro League. De 35-jarige Rode Duivel is er meteen uitgegroeid tot een sterkhouder. Hij sprak bij VTM Go over zijn overgang naar RSCA.


"Ik dacht dat ik wel zou gaan spelen bij Benfica, omdat er een druk programma was. Er was geen absolute noodzaak om te spelen, maar ik had gesprekken met de coach en mijn gevoel was goed tot 30 augustus. Ik wenste er niet op in te gaan, maar het allerlaatste gesprek met de coach op 31 augustus besliste ervoor dat ik toch dacht aan een transfer. Op die dag kreeg ik ook een telefoon van Anderlecht (naar mijn makelaar, nvdr.). Ik zei die ochtend nog 'neen', omdat ik in Benfica wilde blijven. Toen ik op de club toekwam en daar sprak de coach mij aan en toen wist ik - zonder op de details in te gaan - genoeg. Toen heb ik mijn manager gebeld omrent Anderlecht", zei Vertonghen.

ROGER SCHMIDT

Roger Schmidt nam deze zomer de sportieve leiding over bij Benfica. Hij loodste Vertonghen dus naar de uitgang. Die ging nadien naar huis en sprak met zijn gezin. Vertonghen geeft aan dat het op familiaal vlak bijzonder moeilijk was omdat zijn gezin heel gelukkig was in Lissabon. Vertonghen, die het duidelijk emotioneel moeilijk krijgt bij het vertellen van dit verhaal, bedankte Anderlecht voor de manier waarop ze hem ontvangen hebben. De ex-speler van Tottenham en Ajax liet al weten dat hij zijn carrière wellicht zal afsluiten bij Anderlecht. 


LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Respectloze aanpak van Benfica?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

51
51
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

12
12
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

21
21
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

31
31
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

104
104
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

256
256
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

523
523
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

66
66
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

131
131
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

174
174
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

316
316
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

609
609
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

191
191
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

567
567
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws