Anthuenis velt oordeel over WK-kansen België

129 stemmen
Anthuenis velt oordeel over WK-kansen België

België nam sinds het WK 2018 afscheid van heel wat internationals. Daardoor zijn de Rode Duivels inzake niveau toch minder goed geworden. België is absoluut geen WK-favoriet meer.


Aimé Anthuenis is van mening dat België geen kandidaat is om het WK te winnen. “Neen, België is geen kanshebber om het WK te winnen. We zijn de laatste jaren verwend geweest, maar er zijn nu toch wel wat landen die beter zijn dan ons. We komen uit een prachtige periode, maar op defensief vlak zie ik problemen in de defensie en op het middenveld. We hebben 5-6 toppers nodig en we moeten hopen dat smaakmakers als Courtois, De Bruyne en Lukaku in topvorm zijn. Achteraan is het toch minder geworden na het afhaken van Kompany en Vermaelen”, aldus de ex-bondscoach in De Tribune.

DEFENSIE

Peter Vandenbempt ziet wel wat opties in de defensie, al is dat allerminst van het niveau Vincent Kompany of Thomas Vermaelen. Zeno Debast wordt aanzien als een groot talent, maar moet nog heel veel stappen zetten om op het allerhoogste niveau een vaste waarde te worden.

"Debast? Achteraan zitten we niet te dik in goede verdedigers, maar hij maakt veel indruk. Hij steekt er bovenuit in een ploeg die niet draait. Of hij meteen moet spelen, dat is iets anders. Maar met Dendoncker en Witsel zijn er nog spelers die achteraan kunnen spelen”, aldus Vandenbempt.
   

LEES OOK: Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Gaat België verder geraken dan de kwartfinales?

Meest recent

Verschueren rolt spierballen: "Kijk naar Club Brugge!"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

14
14
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

215
215
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

137
137
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

44
44
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

90
90
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

109
109
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

470
470
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

222
222
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

67
67
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

183
183
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

96
96
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

371
371
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

79
79
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

40
40
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

578
578
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

628
628
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

116
116
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

292
292
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

193
193
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

109
109
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

178
178
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

345
345
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

318
318

Meer sportnieuws