Anthuenis velt oordeel over WK-kansen België

129 stemmen
Anthuenis velt oordeel over WK-kansen België

België nam sinds het WK 2018 afscheid van heel wat internationals. Daardoor zijn de Rode Duivels inzake niveau toch minder goed geworden. België is absoluut geen WK-favoriet meer.


Aimé Anthuenis is van mening dat België geen kandidaat is om het WK te winnen. “Neen, België is geen kanshebber om het WK te winnen. We zijn de laatste jaren verwend geweest, maar er zijn nu toch wel wat landen die beter zijn dan ons. We komen uit een prachtige periode, maar op defensief vlak zie ik problemen in de defensie en op het middenveld. We hebben 5-6 toppers nodig en we moeten hopen dat smaakmakers als Courtois, De Bruyne en Lukaku in topvorm zijn. Achteraan is het toch minder geworden na het afhaken van Kompany en Vermaelen”, aldus de ex-bondscoach in De Tribune.

DEFENSIE

Peter Vandenbempt ziet wel wat opties in de defensie, al is dat allerminst van het niveau Vincent Kompany of Thomas Vermaelen. Zeno Debast wordt aanzien als een groot talent, maar moet nog heel veel stappen zetten om op het allerhoogste niveau een vaste waarde te worden.

"Debast? Achteraan zitten we niet te dik in goede verdedigers, maar hij maakt veel indruk. Hij steekt er bovenuit in een ploeg die niet draait. Of hij meteen moet spelen, dat is iets anders. Maar met Dendoncker en Witsel zijn er nog spelers die achteraan kunnen spelen”, aldus Vandenbempt.
   

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Gaat België verder geraken dan de kwartfinales?

Meest recent

Afscheid Mignolet: zo verliep het afscheid van 'Big Si'

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

4
4
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

22
22
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

10
10
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

30
30
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

207
207
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

64
64
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

35
35
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

40
40
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

95
95
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

112
112
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

43
43
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

132
132
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

335
335
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

217
217
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

129
129
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

120
120
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

105
105
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

401
401
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

726
726
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

100
100
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

278
278
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

450
450
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

320
320
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

183
183

Meer sportnieuws