Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

door
Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

De Challenger Pro League zou een competitie moeten zijn waar jong Belgisch talent speelkansen krijgt. Dat gebeurt bij een aantal ploegen, vooral bij de B-teams van de topclubs. Drie spitsen maken indruk.


RSC Anderlecht heeft buiten Fabio Silva geen weelde in de aanval. De Brusselaars hebben bij de RSCA Futures mogelijk wel een potentiële goalgetter in hun rangen. De amper 17-jarige Lucas Stassin maakt veel indruk in de Challenger Pro League. Stassin is een hardwerkende spits, niet de meest verfijnde, die een roofdier is in de aanval. Hij doet inzake stijl wat denken aan Filippo Inzaghi. Met 4 doelpunten en 1 assists in 6 wedstrijden is hij voortreffelijk bezig. Als hij op deze manier verder blijft doen, kan hij wel eens zeer snel de overstap maken richting de A-kern.

Bij Jong Genk hebben ze ook toptalent in hun rangen. De 18-jarige Sekou Diawara, fysiek al een enorme kerel, toont zich in de CPL. Met 4 goals in 6 matchen is hij een smaakmaker bij de Genkies. De jongeling is wel een speler met een handleiding, maar als hij zijn huidige vorm de komende maanden kan aanhouden, zal Wouter Vrancken hem zeker eens een kans geven.

Thibo Baeten speelde in de jeugd van AA Gent en Club Brugge, maar besliste in januari 2021 om de stap naar NEC te zetten. Daar wou hij ervaring aan opdoen, maar een vaste waarde werd hij er niet. Na een korte uitleenbeurt aan de U19 van Torino werd hij deze zomer bij Beerschot gestald. De 20-jarige Belg doet het goed op het Kiel. Hij scoorde 4 keer en leverde 1 assist af. Die goals leverden al rechtstreeks 4 punten op.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Gaan Stassin en Diawara dit jaar speelkansen krijgen bij het eerste elftal?

Meest recent

Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

4
4
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

26
26
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

75
75
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

169
169
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

49
49
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

268
268
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

59
59
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

119
119
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

114
114
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

64
64
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

100
100
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

269
269
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

798
798
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

360
360
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

279
279
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

740
740
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

195
195
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

675
675
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

465
465
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

146
146
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

993
993
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

45
45
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

402
402
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

912
912
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

1094
1094

Meer sportnieuws