Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

136 stemmen
Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

De Challenger Pro League zou een competitie moeten zijn waar jong Belgisch talent speelkansen krijgt. Dat gebeurt bij een aantal ploegen, vooral bij de B-teams van de topclubs. Drie spitsen maken indruk.


RSC Anderlecht heeft buiten Fabio Silva geen weelde in de aanval. De Brusselaars hebben bij de RSCA Futures mogelijk wel een potentiële goalgetter in hun rangen. De amper 17-jarige Lucas Stassin maakt veel indruk in de Challenger Pro League. Stassin is een hardwerkende spits, niet de meest verfijnde, die een roofdier is in de aanval. Hij doet inzake stijl wat denken aan Filippo Inzaghi. Met 4 doelpunten en 1 assists in 6 wedstrijden is hij voortreffelijk bezig. Als hij op deze manier verder blijft doen, kan hij wel eens zeer snel de overstap maken richting de A-kern.

Bij Jong Genk hebben ze ook toptalent in hun rangen. De 18-jarige Sekou Diawara, fysiek al een enorme kerel, toont zich in de CPL. Met 4 goals in 6 matchen is hij een smaakmaker bij de Genkies. De jongeling is wel een speler met een handleiding, maar als hij zijn huidige vorm de komende maanden kan aanhouden, zal Wouter Vrancken hem zeker eens een kans geven.

Thibo Baeten speelde in de jeugd van AA Gent en Club Brugge, maar besliste in januari 2021 om de stap naar NEC te zetten. Daar wou hij ervaring aan opdoen, maar een vaste waarde werd hij er niet. Na een korte uitleenbeurt aan de U19 van Torino werd hij deze zomer bij Beerschot gestald. De 20-jarige Belg doet het goed op het Kiel. Hij scoorde 4 keer en leverde 1 assist af. Die goals leverden al rechtstreeks 4 punten op.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
359

Gaan Stassin en Diawara dit jaar speelkansen krijgen bij het eerste elftal?

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

7
7
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

18
18
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

64
64
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

243
243
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

260
260
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

59
59
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

161
161
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

42
42
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

52
52
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

464
464
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

117
117
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

160
160
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

171
171
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

885
885
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

93
93
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

358
358
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

261
261

Meer sportnieuws