Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

door
Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

De Challenger Pro League zou een competitie moeten zijn waar jong Belgisch talent speelkansen krijgt. Dat gebeurt bij een aantal ploegen, vooral bij de B-teams van de topclubs. Drie spitsen maken indruk.


RSC Anderlecht heeft buiten Fabio Silva geen weelde in de aanval. De Brusselaars hebben bij de RSCA Futures mogelijk wel een potentiële goalgetter in hun rangen. De amper 17-jarige Lucas Stassin maakt veel indruk in de Challenger Pro League. Stassin is een hardwerkende spits, niet de meest verfijnde, die een roofdier is in de aanval. Hij doet inzake stijl wat denken aan Filippo Inzaghi. Met 4 doelpunten en 1 assists in 6 wedstrijden is hij voortreffelijk bezig. Als hij op deze manier verder blijft doen, kan hij wel eens zeer snel de overstap maken richting de A-kern.

Bij Jong Genk hebben ze ook toptalent in hun rangen. De 18-jarige Sekou Diawara, fysiek al een enorme kerel, toont zich in de CPL. Met 4 goals in 6 matchen is hij een smaakmaker bij de Genkies. De jongeling is wel een speler met een handleiding, maar als hij zijn huidige vorm de komende maanden kan aanhouden, zal Wouter Vrancken hem zeker eens een kans geven.

Thibo Baeten speelde in de jeugd van AA Gent en Club Brugge, maar besliste in januari 2021 om de stap naar NEC te zetten. Daar wou hij ervaring aan opdoen, maar een vaste waarde werd hij er niet. Na een korte uitleenbeurt aan de U19 van Torino werd hij deze zomer bij Beerschot gestald. De 20-jarige Belg doet het goed op het Kiel. Hij scoorde 4 keer en leverde 1 assist af. Die goals leverden al rechtstreeks 4 punten op.

LEES OOK: 'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Gaan Stassin en Diawara dit jaar speelkansen krijgen bij het eerste elftal?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

351
351
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

303
303
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

182
182
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

234
234
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

67
67
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

583
583
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

213
213
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

400
400
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

615
615
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

394
394
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

167
167
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

164
164
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

238
238
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

83
83

Meer sportnieuws