Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

door
Drie Belgische spitsen maken furore in Challenger Pro League

De Challenger Pro League zou een competitie moeten zijn waar jong Belgisch talent speelkansen krijgt. Dat gebeurt bij een aantal ploegen, vooral bij de B-teams van de topclubs. Drie spitsen maken indruk.


RSC Anderlecht heeft buiten Fabio Silva geen weelde in de aanval. De Brusselaars hebben bij de RSCA Futures mogelijk wel een potentiële goalgetter in hun rangen. De amper 17-jarige Lucas Stassin maakt veel indruk in de Challenger Pro League. Stassin is een hardwerkende spits, niet de meest verfijnde, die een roofdier is in de aanval. Hij doet inzake stijl wat denken aan Filippo Inzaghi. Met 4 doelpunten en 1 assists in 6 wedstrijden is hij voortreffelijk bezig. Als hij op deze manier verder blijft doen, kan hij wel eens zeer snel de overstap maken richting de A-kern.

Bij Jong Genk hebben ze ook toptalent in hun rangen. De 18-jarige Sekou Diawara, fysiek al een enorme kerel, toont zich in de CPL. Met 4 goals in 6 matchen is hij een smaakmaker bij de Genkies. De jongeling is wel een speler met een handleiding, maar als hij zijn huidige vorm de komende maanden kan aanhouden, zal Wouter Vrancken hem zeker eens een kans geven.

Thibo Baeten speelde in de jeugd van AA Gent en Club Brugge, maar besliste in januari 2021 om de stap naar NEC te zetten. Daar wou hij ervaring aan opdoen, maar een vaste waarde werd hij er niet. Na een korte uitleenbeurt aan de U19 van Torino werd hij deze zomer bij Beerschot gestald. De 20-jarige Belg doet het goed op het Kiel. Hij scoorde 4 keer en leverde 1 assist af. Die goals leverden al rechtstreeks 4 punten op.

LEES OOK: Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

🚀

Gaan Stassin en Diawara dit jaar speelkansen krijgen bij het eerste elftal?

Meest recent

Anderlecht op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

0
0
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

18
18
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

23
23
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

58
58
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

112
112
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

95
95
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

170
170
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

49
49
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

167
167
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

131
131
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

709
709
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

89
89
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

202
202
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

79
79
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

124
124
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

732
732
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

166
166
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

279
279
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

126
126
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

754
754
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

275
275
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

177
177
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

210
210
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

307
307

Meer sportnieuws